Záťažový test v 36. týždni

misa1333
28. apr 2022

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosť so záťažovým testom v 36.týždni tehotenstva.
Podľa mojich info sa s tým väčšinou ženy stretávajú až neskôr. Tak sa chcem opýtať, či je to ok ak mi to budú robiť už teraz. Môže to byť spojené s tým, že bábo je menšie a zodpovedá 34temu týždňu?
Vopred ďakujem za každú info 🙏😊

diamond007
28. apr 2022

@misa1333 ak niečo nechceš, vždy vieš odmietnuť

karhu
28. apr 2022

mne ho robili v 36tt a kedze dopadol zle, dieta slo hned von
ak dieta v maternici neprosperuje, moze sa stat, ze odumrie, alebo ze zacnes rodit a prirodzenym porodom utrpi zdravie dietata..tak mi to vysvetlil primar, moj gynekolog, a X inych lekarov s ktorymi som sa pred a pocas tehotenstva stretla

misa1333
autor
28. apr 2022

@karhu ďakujem za odpoveď
Mne lekár nepovedal nič ohľadom toho, že by s bábom bolo niečo zlé len je menšie ako by malo, ale každým týždňom rastieme ....a teda vaše dieťatko bolo po pôrode úplne v poriadku?

karhu
28. apr 2022

@misa1333 nase zacalo v druhom triemestri rastom zaostavat (neprestalo rast uplne, ale rastlo pomalsie)..vahou zaostavalo tiez..tak preto ten zatazovy test a sekcia

januska20
28. apr 2022

@karhu ako prebieha taký test?

karhu
28. apr 2022

@januska20 v miestosti pri porodnej sale ma dali na pasy a do zily mi pustili oxytocin, cakalo sa na tri silne kontrakcie a snimali ako ich znasa dieta..
..alebo ako pisu v odbornom clanku - „Pri oxytocínovom záťažovom teste – OZT, ide o kontrolu srdcovej frekvencie plodu po záťaži, ktorú predstavujú kontrakcie..

januska20
28. apr 2022

@karhu dopadlo to dobre? Dieťatko je o.k. ?

karhu
28. apr 2022

@januska20 hned po teste robili sekciu, par dni inkubator a hajde domov, ak by nerobili test, kto vie co by sa stalo..

januska20
28. apr 2022

@karhu chválabohu,že to dobre dopadlo

llull
5. feb 2023

@karhu dobrý deň, prosím vás ak sa môžem spýtať, dieťatko je zdravé? Ja mám ten istý prípad, začalo zaostávať a teraz už 4 týždne zaostáva, čaká ma tento záťažový test. Veľmi sa bojím následkov toho zaostávania, môže byť postihnuté...budem vďačná za nejakú skúsenosť, je mi strašne

misa1333
autor
5. feb 2023

@llull Dobrý deň,
V našom prípade záťažový test dopadol tak, že nám ho robili na 3 razy lebo malý zle reagoval. Pri druhom pokuse mal úplne slabučké ozvy a lekári nevedeli čo robiť (hrozila mi sekcia) no tak to nakoniec vyskúšsli ešte raz (ako doteraz netuším či postupovali správne ale popravde keď som videla ako tam zdesene pobehujú a nevedia čo robiť, nebolo mi všetko jedno)
Ten tretí raz mi dali polovičnú dávku toho oxytocínu a už reakcia babätka bola lepšia tak ma pustili domov 😶
Ako nechcem strašiť, každý na to reaguje inak, ale pre mna hrozný zážitok
Inak malý sa narodil 2 týždne skôr s váhou 2640 g čiže bol maličký, ale zdravý 🙏😊 od narodenia normálne priberáme ako máme a nič mu nechýba ba priam je až až velmi živý z čoho sa tešíme.
Budem Vám teda držať palce, nech všetko dobre dopadne.
Ako som písala každý na to reaguje úplne inak

llull
5. feb 2023

@misa1333 tak to mal nakoniec dobrú pôrodnú váhu, pod 2,5kg je to podvýživa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre