Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

laura1994
30. máj 2017

@jafnka tak to ste sa rýchlo tešili z dieťatka ... 🙂 nám pani na úrade povedala, že na novorodenca sa čaká 3-4 roky.. no my sme si dali 0-3 rokov. Tak možno to bude aj skôr 🙂

laura1994
30. máj 2017

@lenka2905 no my sme Prešovský kraj. Viem, že nejde o to, že ako kreslím. Ale aj tak sa budem cítiť trápne :D keď tam niečo nakreslim ako dieťa v škôlke :D no som zvedavá čo nás čaká na tých sedeniach :D

laura1994
30. máj 2017

Troška sa bojíme aj toho keď tá pani príde k nám. Pretože bývame v rodinnom dome len mesiac a pomaly všetko prerabame. My s manželom hore už máme skoro všetko prerobené, už len také dokončovaky. Ale rodičia ešte nie. Tak si to viete predstaviť, že ako to tu asi vyzerá. A ešte máme psíka civavku a je taký ustekany kým si na niekoho zvykne že koniec...

lenka2905
30. máj 2017

@laura1994
aj my sme neustále vo fáze postupnej prerábky 🙂 ...nič si z toho nerob...ale často sme jej to na príprave spomínali, takže vedela, čo môže očakávať, keď prídu k nám...a prišli až na konci prípravy..zdržali sa cca 1/2 hod...a celé to dopadlo ok...

tarrra
30. máj 2017

@laura1994 toho sa vôbec neboj, my sme tiež prerábali a postupne, vždy keď prišli zo sociálky na návštevu bolo niečo nové prirobené, a stále niečo chýba, a to vôbec nebrali do úvahy, pretože všetko k bývaniu bolo v pohode, kupelna, kuchyňa, wc, obývačka, detská izba...nemali sme napríklad fasádu, zábradlie na balkóne,atď...
A čo sa týka psíka, my máme dvoch , vonkajšieho a vnútorného, a sučka vovnútri je z útulku, má tiež taký syndróm že sa bojí , a šteká veľmi...jednoducho sme ju zatvorili do izby a vypustili až keď boli tety zasedené, ona si ich len očuchala, ani nepípla a zaliezla do peliešku.

tarrra
30. máj 2017

Naše detičky❤❤

bosorkabb
30. máj 2017

@tarrra krásne sú😘

tarrra
30. máj 2017

@bosorkabb ďakujem🙂

beka22
30. máj 2017

@tarrra zlatučké detičky😘

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aniele
30. máj 2017

@jafnka Presne toto som si hovorila, keď sme sa zúčastňovali na návraťáckych sedeniach. My sme šli po troch už odrastenejších deťoch do pestúnstva. No a veru som si vravela, že mnohé veci by som dnes pri vlastných deťoch videla a robila inak.

fatma1
30. máj 2017

@zltyslonik ?? A to akoze narkomanky su iba Romky?? Ved praveze narkomanky a alkoholicky su vacsinou biele,...tak?? nerozumiem tvojmu prispevku a k comu si napisala svoj prispevok

anettta
30. máj 2017

@zltyslonik nepochopila som o com je tvoj prispevok...

anettta
30. máj 2017

@tarrra aki su krasni!!!
od akeho veku ich mate? a kolko ste cakali?

tlucka
30. máj 2017

@anettta
@fatma1 Kočky, ani nereagujte na jej príspevok.. Do každej témy chodí robiť iba zlú krv... Stačí otvoriť pár diskusií.. Škoda sa vyjadrovať na jej príspevok. Pekný deň

fatma1
30. máj 2017

@tlucka Diky, dobre ze hovoris, taketo ma vedia dobre napalit! ;)

tlucka
30. máj 2017

@fatma1 Aj mňa, ale pravdupovediac, snažím sa už filtrovať takéto príspevky a učím sa nereagovať na ne.. človek sa aspoň toľko potom nerozčuľuje.. Žiaľ, niektorí ľudia si myslia, že zjedli všetku múdrosť a súdnosť sveta, a tak sa potom aj správajú.. Nebudem sem dávať linky na témy a zahlcovať túto diskusiu, stačí trošku popozerať na MK a obraz si urobí každý sám..

fatma1
30. máj 2017

😍

tlucka
30. máj 2017

@tarrra Krásni drobci 🙂

tarrra
30. máj 2017

@anettta ďakujem,mame ich od 06.06.2016 ...čakali sme cca pol roka

anettta
30. máj 2017

@tarrra perfektny datum 🙂 to su asi surodenci vsak? a ak sa smiem spytat mate ich v pestunstve alebo adopcii?

tarrra
30. máj 2017

@fatma1
@tlucka
Ďakujem kočky.ten príspevok od slona má naštval...

tarrra
30. máj 2017

@anettta sú súrodenci s odlišnými otcami,a práve riesime trvalé osvojenie,podali sme žiadosť na súd...

tlucka
30. máj 2017

@tarrra Chápem, že máš nervy.. Ale "slon" si zjavne rieši osobné komplexy, rieši všetko a všetkých v xy témach.. Ja sa čudujem, že aj kočky na jej príspevky reagujú.. ale možno nevedia, čo je zač 🙂 Inak čakám, že sa zachviľu do mňa pustí 🙂

anettta
30. máj 2017

@tarrra tak nech sa Vám to cim skor vyriesi! a prajem peknu oslavu prvych narodenin 😉

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bosorkabb
30. máj 2017

@tlucka 👍

bosorkabb
30. máj 2017

@tarrra kašli na takých ľudí. Ich je prd do tvojej rodiny. Niekto chce byť múdry a dôležitý.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tarrra
30. máj 2017

@tlucka aj ja čakám ale vidím že jej zmazali príspevok...trubka...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre