Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
14. aug 2017

@laura1994 Záleží od vedenia DD , my sme si každy týždeň žiadali o predĺženie no boli sme vopred dohodnutí že ju nebudeme musieť vrátiť naspäť to by nikomu nerobilo dobre a teda malej najviac , brali sme si ju domov deň po predosvojitelskom súde a čakali sme na právoplatnosť rozhodnutia viac ako mesiac inak do sudu sme cestovali 2 krát týždenne 3 mesiace za ňou do DD skôr nam ju na hostovsky nedali fakt záleží od domova .

laura1994
14. aug 2017

Ďakujem za odpoveď...zabudla som sa to na príprave opýtať... A od vtedy mi to vŕta v hlave. Ďakujem ešte raz

bosorkabb
14. aug 2017

@laura1994 my sme našu už nevrátili. Podali sme neodkladne, ktoré nám schválili.

laura1994
14. aug 2017

@bosorkabb to si myslím, že je najlepšie pre to dieťatko.

ellen2016
14. aug 2017

aj my sme mali malu na hostovskom,predlzovali sme to kazde 3 tyzdne (navsteva dd u nas,alebo sme museli cestovat do dd podpisat papiere). Tiez sme v dd povedali,ze ak pojde k nam,tak uz navzdy. Vysli nam v ustrety, zaroven sme podavali neodkladne opatrenie a to znamena,ze dieta uz nie je v opatere dd a tym sa nasa spolupraca s nimi skoncila. Tiez sa riesi pozbavenie matky rodicovakych prav,cize aj ked budeme mat malu v pestunstve (inac sa to neda,kedze stale nie je pravoplatne pravne volna) tak si to bio uz nemoze rozmysliet,aj keby chcela.....

beka22
14. aug 2017

@laura1994 my sme mali malého na hosťovskom 5 mesiacov a z DD chodili k nám na kontrolu alebo sme ho boli my ukázať. Záleží od vedenia DD.

fatma1
14. aug 2017

@bosorkabb
@ellen2016
ahojte baby..
ak sa smiem spytat, preco Vase male este nie su pravne volne? v com je zadrhel? pytam sa do buducna pre svoju vedomost..dufam, ze nevadi, ze sa pytam. Diky

ellen2016
14. aug 2017

@fatma1 lebo matky su nezvestne, co predlzuje cely proces. Je to ale vynimocna situacia...

bosorkabb
14. aug 2017

@fatma1 tak ako píše
@ellen2016 bio sú nezvestne, pokúšajú sa im doručiť poštu so súdu tak sa to predlžuje. Keď sa im nepodarí doručiť tak až potom konajú v ich neprítomnosti. Doručenie trvá aj 4 mesiace až potom súd koná.

fatma1
14. aug 2017

@ellen2016
@bosorkabb
cize oni nepodpisali ze sa ich vzdavaju dobrovolne po porode? ze suhlasia s adopciou?
ci?
ci len prosto "utiekli" z nemocnice a preto sa to natahuje?

bosorkabb
14. aug 2017

@fatma1 áno utiekli s pôrodnice. Oni veľmi nevedia že sa dá vzdať dieťaťa. Ich o tom nikto neinformuje. Tak proste utecu.

nikadomi
14. aug 2017

Naša "bio" síce podpísala papiere, že sa vzdáva dieťaťa (soc. pracovníci pritlačili), ale súd aj tak vyriekol osvojiteľnosť až po 8!!! mesiacoch od tohoto úkonu.. čiže aj tak všetko stojí a padá na súdnictve.. a mali sme ho na hosťovskom nepretrźite od marca do septembra..

fatma1
14. aug 2017

@nikadomi A to akoze preco?? preco im to trvalo az tak dlho?? a to im aj urcenie pojednavania Vyslovenie osvojitelnosti trvalo 8 mesiacov?? ci to kvoli niecomu zamietli najprv a potom opat a tak? inak, to je hrozneee toto ;((

nikadomi
14. aug 2017

@fatma1 medzikrajová adopcia- pohadzovali si spis ako horúci zemiak.. jasný prípad a oni tak hore dolu ach.. teraz riešime už trvalé osvojenie a zase to isté.. už ani neriešim, škoda reči...

tarrra
14. aug 2017

@nikadomi my presne tak isto, už od mája čakáme, kým prenesú spis zo Skalice do nášho, žilinského kraja. A to som dúfala že malý pôjde do školy už s naším priezviskom. To iste...

jajuskajana
14. aug 2017

Dievčatá čakatelky na rómske a poloromske bábätká mám pre vás info. V Tn kraji sú dvaja taký novorodenci ktorých sa nepodarilo umiestniť takže asi čoskoro budú ponúkané medzikrajovo... Tie čo ste prvé v poradovníku môžte sa začať tešiť <3

santamonica
14. aug 2017

ahojte dievcata, prave sme dokoncili aktualizaciu pripravy a sme okolo 80teho miesta v bratislave.....zvysili sme vek dietatka do 4 rokov, mate s tym niektora skusenosti, ze ako je to potom vlastne? na matersku uz narok mat nebudem, cize musim odist z prace zrejme....urcite chcem s malym ostat doma aspon pol roka, a mame narok na nejaky prispevok, ked je dieta starsie? dakujem za kazdu odpoved

bosorkabb
14. aug 2017

@anettta aha čo píše
@jajuskajana niečo pre teba. Silno držím palce.

almamicka
14. aug 2017

Ahoj žienky,potrebujem poradiť: vypisujeme žiadosť o osvojenie... chceli by sme dieťa do 2.rokov. zdravé, ale pod pojmom zdravé máme namysli dieťatko, ktoré môže mať astmu, .....to je pre nás dieťa zdravé...pretože to nie je choroba s ktorou by sa nedalo plnohodnotne žiť,...ale mám na mysli, že by sme nechceli dieťatko z ťažkou chorobou...down, poškodený mozog.....ako to teda do tej žiadosti napísať??? ako ste to písali vy??

karkana
14. aug 2017

@almamicka no ked napíšete zdravé že chcete-tak z toho vyplýva ,že len zdravé chcete,,,,,,,čiže keby Vám ponúkli aj choré, čo môžu, môžete odmietnuť a čakáte dalej,aj my sme tak mali,,aspoň u nás nebolo treba podrobne napísať,,,,,,,,,,,,,stačí zdravé a potom už len podla dieťatka,čo Vám dajú, aké bude mať problémy sa rozhodnete,,,,,,,,,,,,

kikuska_wedge
14. aug 2017

@laura1994 My sme ich mali na hosťovskom najprv na 10 dní a potom 2x predlžované po 10 dní. Tretie predĺženie už bolo na mesiac. Ale viac menej to bolo len papierové boli u nás v kuse. Po mesiaci a dačo nám v rámci predbežného opatrenia rozhodol súd.

almamicka
14. aug 2017

@karkana Ďakujem🙂 problém je však v tom, že na úrade v MT nám pracovníčky povedali, že pokiaľ si dáme do žiadosti zdravé dieťa, tak pokiaľ by malo dieťatko čo i len herpes, tak už pre nás nieje vhodné, takže nám nebude ani ponúknuté....(a to ich citujem s tým herpesom)....aj keď podľa mňa herpes nieje choroba....

kikuska_wedge
14. aug 2017

@santamonica máš nárok na rodičovskú dovolenku do 6 rokov. A budeš dostávať rodičovský príspevok.

laura1994
14. aug 2017

Baby ďakujem vám všetkym za váš čas a za odpoveď. Ďakujem veľmi pekne... Ste zlaté..... Akurát dnes som si prevzala papier,že od 1.8. sme zapísaní v zozname 🙂 už len čakať....

anettta
15. aug 2017

@bosorkabb dakujem za upozornenie...vcera som ti pisala este vecer, ze super, ze vcera sme prisli z dovolenky tak dnes uz mizu volat z uradu 🙂 som optimistka ci naivistka ? 😉
No a potom ma napadlo ze som este nepocula, zeby v tt kraji mal niekto medzikrajovu adopciu :(
Ale...mozno budeme zase ta vynimka 🙂

anettta
15. aug 2017

@almamicka to zalezi podla mna iba od uradnicok v tomto pripade...
Napr na nasom urade ked napises zdrave, tak ti ponuknu aj dieta mozno viac chore ako si ty predstavujes...lebo chcu umiestnit tie deti...a nuektori ziadatelia ked sa pozru na dietatko tak si nakonuec povedia, ze im tie choroby nevadia...takze tam napiste zdrave dieta s menej zavaznymi zdravotnymi problemami....alebo sa pouziva formulacia... sme ochotni prijat dieta vacsinoveho etnika s menej zavaznymi zdr. Tazkostami a mozete aj do zatvorky vypisat diagnozy (alergie, aatma, stravovacie obmedzenia...)

santamonica
15. aug 2017

@almamicka ahoj....my mame ze zdrave, alebo s menej zavaznymi zdravotnymi problemami....

bosorkabb
15. aug 2017

@anettta skus zavolať do TT na úrad.

anettta
15. aug 2017

@bosorkabb ja sa uz bojim volat

bosorkabb
15. aug 2017

@anettta to verím, ja som volala v kuse 😂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre