Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

almake7
15. aug 2017

Ahojte. Nájde sa tu aj nejaká mamina čo má dieťa v náhradnej osobnej starostlivosti? Chcela by som sa niečo opýta. Ďakujem 🙂

ckatka
15. aug 2017

@almamicka ahoj my sme to "zdrave" presne za definovali. Hoci nas tlačili do vyjadrenia ci zdravé alebo nie, žiadosť sme nakoniec sformulovali, ze "prijmeme aj dieťa s ľahším zdravotným obmedzením, ktoré mu vsak nebude prekážať zaradiť sa do normálneho života (typu celiakia, okuliare...), bez vážneho fyzického obmedzenia, ktoré by bránilo presunu po schodoch (nemáme bezbariérový dom), bez mentálnej retardacie. "
a hotovo. Nakoniec mame krásne zdravé 8mesacne 😂

ckatka
15. aug 2017

Už máme malého na hostovskom 😊 návrh na súd podaný, už len čakať na rozsudok...ale hlavne ze je doma 🖒

kubik12
15. aug 2017

@ckatka ahoj mozem sa opytat 🙂 ake podmienky musim splnat aby som si mohla babatko adoptovat? 🙂 strasne ti drzim palceky nech ti to dopadne vsetko dobre a aby si prezila s babatkom strasne vela krasnych chvil 👶 musi to byt krasny pocit

almamicka
15. aug 2017

ešte 1.otázka. môžeme si podať 2.žiadosti o adopciu??? teda my by sme chceli dieťa do 2.rokov a novorodenca....( a kedže vieme, že na novorodenca sa čaká moc moc dlho, tak ma zaujíma, že pokiaľ by sme si podali 2.žiadosti či by ich prijali...???máte skúsenosť??

tortelinka
15. aug 2017

@almamicka nie, do jednej žiadosti si napíšte vaše požiadavky, vek od 0do 2 rokov...

zuzlicek44
15. aug 2017

Tadaaaa🙂 od 8.8 zaradená do zoznamu čakateľov na osvojenie...(manžel si ide až zajtra po papier s vyrozumenim)
😇👼👼

joannita
15. aug 2017

Baby a tie co ste mali deti na hostovskom, to ako ste riesili v robote? Dovolenka? (Tolko vela asi nema nikto), alebo neplatene volno??
Alebo ste nebodaj dali vypoved??

kikuska_wedge
15. aug 2017

@joannita manžel dal výpoveď. Ešte PNkou by sa dalo.

joannita
15. aug 2017

@kikuska_wedge moje nervy. Moj muz robi z domu ale neviem ci by to zvladol starat sa o male dieta 🙂 A veru o robotu by som nerada prisla, inde tolko nezarobim ani omylom. Budeme riesit operativne.

kikuska_wedge
15. aug 2017

@joannita never. Ten môj musel zvládnuť dve naraz. Ale je teda pravda, že oni sú už relatívne veľké a relatívne poslušné deti 😂 Od septembra už idú do škôlky. Oni sa tešia, to len mňa panika obchádza.

bosorkabb
15. aug 2017

@joannita dovolenkou a potom PN dokopy 2,5 týždňa medzi tým sme podali neodkladne a potom materská.

joannita
15. aug 2017

@bosorkabb Tak to ste mali este fajn ze neodkladne vam dali tak rychlo. 2,5 tyzdna sa da pozliepat....A lekar ti v pohode dal pn?

tortelinka
15. aug 2017

@joannita ja som naašťastie bola ešte n rd so starším, prvé dieťa sme sibrali rovno na predbežné

bosorkabb
16. aug 2017

@joannita môj lekár nemá problém s ničím, PN dá kedykoľvek a na ako dlho chceš. A môj zamestnávateľ vedel o mojich zámeroch a držal mi palce.
My sme už pri interakcia boli rozhodnutý že malú chceme, takže načo to naťahovať.

ellen2016
16. aug 2017

@joannita my sme mali malu 3 mesiace kym neprebehlo predbezne (odvtedy mozes ist na matersku).lepili sme to dovolenkou (tu som si setrila a prenasala z minuleho roka), babka,muz,lekari a pod. najtazsie je to naplanovat,kedze nikto nevie,kedy pride ten osudny telefonat

beka22
16. aug 2017

@joannita ja som bola pn

tarrra
16. aug 2017

@kikuska_wedge prosím ťa, keď poberám rodičovský na našu Sašku, 30.05.mala 5 rokov, poberám ho od vykonateľnosti predbežka, čiže od 06/2016, od jej 4 rokov, budem ho poberať tri roky od 06/2016/do roku 2019/? alebo do jej 6.rokov/do roku 2018/?Ďakujem, mám v tom trošku chaos...

anettta
16. aug 2017

@tarrra ak ja dobre viem, tak do jej 6 roku veku, t.j. do 30.52018.

a este, neviem (mozno sa mylim), ak by si malu nechcela dat do skoly a dala by si si predlzit matersku (najcastejsie z psychologickych dovodov - co je podla mna u ado deti velmi velmi vhodne) do jej 7 rokov. podla mna tie kocky, ktore maju starsie deticky v adopcii by mali tuto moznost vyuzivt v co najvacsej miere...cim dlhsie sa deticky aklimatizuju tam lepsie...

tarrra
16. aug 2017

@anettta Ďakujem, tiež sa mi tak zdá, ale nevedela som presne. Z mojej skúsenosti - máme totiž súrodencov, Aďko má 7 r., teraz pôjde do školy, a poviem ti, že v škôlke sa už dosť nudil...Veľmi ho zaujíma písanie, počítanie ale aj iné veci, napr. vesmír, ľudské telo a podobne, takže ja som rada, že ide do školy. A Saška - myslím, že bude úplne zrelá do školy na budúci rok🙂

laura1994
16. aug 2017

@zuzlicek44 sme na tom dosť podobné 🙂 My sme od 1.8 zapísaní. Dúfam, že dlho čakať nebudeme

anettta
16. aug 2017

@laura1994 a ake mate podmienky ak sa mozem opytat?

zuzlicek44
16. aug 2017

@laura1994 kolky ste v poradí? Vaši blízky to už vedia?🙂

joannita
16. aug 2017

Dakujem baby za odpovede, ja setrim dofcu. Buduci rok cakame telefonat a budem mat prenesenych cca 15dni dovolenky, co je dost malo....cize potom jedine ta pn 🙂

kikuska_wedge
16. aug 2017

@tarrra Ahoj. Tak ako píše Anetka. Do jej 6 rokov.

laura1994
16. aug 2017

@anettta neromske dieťatko od 0-3 rokov. Bez zavazneho postihnutia a sme Prešovský kraj 🙂

laura1994
16. aug 2017

@zuzlicek44 neviem koľko smev poradí, pretože sme sa len v nedeľu vrátili z dovolenky a v pondelok som bola vybrať list, čiže ešte som tam nevolala. Rodina to už vie dávno. 🙂 A vy ste na tom ako? Kolky ste v poradí? Aké máte podmienky?

maninka1974
16. aug 2017

@joannita aj ja som šetrila dovolenku nakoniec som robila do posledneho dna jeden den dovolenku som mala a hned md za 10 dní som bola doma od telefonátu a 20dni dovolenky mi zostalo po Md budem mat🙂

zuzlicek44
16. aug 2017

@laura1994 celá rodina to vie?u nás to všetci nevedia ešte-xakali sme kym to budeme mať oficiálne na papieri. Dali sme si od 0-2rokov,podľa možnosti neromskeho pôvodu (ale nezaručí ti nikto 🙂

laura1994
17. aug 2017

@zuzlicek44 áno všetci to vedia. Aj kamaráti. Dá sa povedať, že všetci s kým sa stretávame

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre