Ako to je s návštevou športových podujatí v tehotenstve?

9. jan 2023

Ahojte, ako je to s návštevou športových podujatí v tehotenstve? Je to bezpečne? Myslím z hľadiska hluku. Nepíšte mi o masových podujatiach a davoch ľudí, lebo my využívame rodinne boxy a VIP priestory, takže davu sa bez problémov vyhnem. Manžel pracuje v oblasti športu a máme možnosť navštevovať veľké podujatia. Ako športový fanúšik sa z toho teším a doteraz som ich nevynechala, no ako je to v pokročilom štádiu tehotenstva? Neriešili ste to niektorá s gynekológom? Fakt by som bola rada za normálne odpovede, nie jedna pani povedala…

anjelicek26
9. jan 2023

Voda velmi dobre vedie zvuky, takze hluk vonku znamena este vacsi hluk v brusku... ak nastane masova panika (co sa na kazdom velkom podujati stat moze-samozrejme nemusi), tak na tvoje brusko nikto ohlad brat nebude... takze je to len na tvojom uvazeni... ber to tak, ze vela zien pracuje v skole ci skolke a tam mas este vacsi hluk kazdy bozi den...

autor
9. jan 2023

@anjelicek26 akurát som si k tomu čítala nejaké info a našla som presný opak, že plodová voda tlmí hluk.. tak neviem.. o ľudí mi nejde, ako som písala, máme k dispo samostatne boxy a vyčlenené VIP časti s vlastnými vchodmi.. davom sa teda úplne vyhnem.. skôr riešim ten hluk.. niektoré podujatia sú viac komorné s malým počtom ľudí, ale sú aj také, kde sa škrieka od začiatku do konca.. keď sme boli v Amerike, tam chodili ženy hokejistov na zápas ešte v deň pôrodu alebo zobrali dvojtyzdnove baby na zápas.. ale tak oni sú ina kultúra, nechcem si brat od nich príklad

viestta
9. jan 2023

Tehotna som chodila na hokej, maly je v poriadku. Samozrejme vyberali sme si miesta daleko od zmagorenych fans

anjelicek26
9. jan 2023

Kedze dieta rozozna po porode hlas otca a matky, tak take "tlmenie" to nebude no...

beata_k
9. jan 2023

Dieta uz pocuje. Ale tak hadam vo vip to nebude tak dramaticke.

autor
9. jan 2023

@viestta ale aj vo vyššom štádiu? Napr v 3.trimestri? My tiež chodíme hlavne na hokej a keďže je to uzavretá arena, tak mam trochu dilemu, či sa tam vytrepať aj mesiac pred pôrodom.. inak sa cítim super a nemám žiadne problémy, čiže vydržím sedieť a wecko nie je problém, to mám na skok bez toho, aby som stala v radoch

viestta
9. jan 2023

ano, hokejova sezona bola pocas druheho a tretiho trimestra. Na poslednom hokeji som bola asi dva tyzdne pred porodom

nikpa
9. jan 2023

Možno trochu iný príklad ale ja som bola cca v 31tt na magnetickej rezonancii, kde som 20min ležala so slúchadlami na ušiach ale tie nechutné zvuky čo tam hučali som aj tak počula. A syn je v poriadku. Takže myslím, že hokej, či futbal vo VIP dáš v pohode.

lienka9
9. jan 2023

Ja som dva tyzdne pred porodom bola na majales v BA..na polemicu som tancovala , bola v divadle dva dni pred porodom ,na plese v 6mesiaci...a mohla by som este menovat spolocenske podujatia..a maly je uplne v pohode..ak sa nepostavis do kotla na hokeji,myslim ze sa nemusis bat..ale zavisi ako sa citis,ked sa ti do toho nechce,tak to nerob.

pininka1
9. jan 2023

Do 9 mesiaca som.chodila na hokej, uz sa mi vsetci smiali aku fucim ked idem po schodoch. Stala som medzi fans, cize hluku bolo pozehnane, malej nic nie je.

aleshka_supermama
9. jan 2023

Keď som bola tehotná chodila som pravidelne na futbal v 7 mes som bola aj na koncerte. Nevidím dôvod nechodit na športové podujatia 🤷‍♀️.

mimi3008
9. jan 2023

Skusila si sa niekedy ponorit v bazene, pri com sa niekto s tebou rozpraval? Mala si potom vela z toho rozhovoru?

danica2711
9. jan 2023

počas obidvoch tehotenstiev som chodila na všetky možné športové podujatia, deti sú naprosto v poriadku, nesťažujú sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre