Aktivity pre tehotné

25. aug 2021

Baby asi hlúpa otázka, ale čo ste robili keď ste boli tehotné a muž bol v práci? Aby ste sa nenudili.

marpel
25. aug 2021

Bola som v práci 😂. Poprípade som upratovala doma, varila, piekla, šla na prechádzku, sla s kamoškami na kávu, čítala si, spala a pod. Nenudila som sa 🤷🏻‍♀️😁

zero_hero
25. aug 2021

Ja som bola pn na rizikovom a pozrela som asi miliooooon seriálov 😬

autor
25. aug 2021

@marpel no.. 😅 Ja keď začnem upratovať tak upratám všetko a na ďalšie dni už nemusím.. navarím za hodinku, na prechádzku samej sa mi nechce a žiadne kamarátky tu nemám... no neviem čo mám robiť 😒

zuzanka.zuzu
25. aug 2021

užívaj si spánok a cikanie a jedenie kedy sa tebe chce (a nie kedy ti bábo dovolí)

riderka1
25. aug 2021

tak tento problém nemám, keďže pracujem až do MD.. 🤷🏼‍♀️
ale keby mám čas, tak čítam knihy a uvoľním. konečne miesto v skriniach...

elizabet173
25. aug 2021

chodila som do práce, denne na dlhé prechádzky, prečítala som množstvo kníh, pripravovala som veci pre bábätko, počúvala hudbu, skočila som s kamarátkou na kávu...keby som nechodila do práce, tak by som sa učila ďalší cudzí jazyk. Že si lenivá ísť na prechádzku, to je už tvoj problém, možno by si na tej prechádzke aj nejakú kamarátku našla. A čerstvý vzduch by ti len prospel.

autor
25. aug 2021

@elizabet173 nepoznáš ma, ale hneď vieš, že som lenivá... 😃 Bývam v malej dedine kde nie je vôbec nič a sú tu prevažne len starí ľudia tak preto žiadne kamarátky tu nemám... 😃 Kamarátky v meste chodia na vysoké do iných miest alebo pracujú.
Čerstvého vzduchu mam na záhrade dosť. Keď je manžel doma tam chodíme na výlety, na túry tak prosím... 😃 Nepíš mi, že som lenivá 😃 píšem, že nemám doma čo robiť, pretože keď pratám tak popratám všetko za deň a na ten ďalší už nie je čo robiť... 😃
Navarené mam rýchlo, knihy doma žiadne nemám, pretože žiadnu nikdy nedočítam do konca 🤷🏼‍♀️
Veci pre bábätko pripravujem tiež, ale mám už všetko tak neviem čo ešte by som pripravovala... 😃

elizabet173
25. aug 2021

ty si napísala, že sa ti nechce samej ísť na prechádzku, reagovala som na to, písala som to v súvislosti len s tou prechádzkou, nedovolila by som si to o tebe tvrdiť. Ak to tak vyznelo, tak sa ospravedlňujem. Nemáš žiadny koníček? Nebaví ťa tvorenie niečoho? Je milión námetov na nete. Užívaj si tento čas, pozri si filmy, dokumenty, ak budeš mať akčné bábätko, dosť dlho na to nebudeš mať čas

petamich
26. aug 2021

pracovala som, chodila na tehotenske cvicenia a potom na materskej som vela spala, citala beletriu alebo veci k materstvu a dietatu, pozerala Netflix, stretla sa s kazdym na koho nebol cas, sla na navstevu rodine z oboch stran, nachystala vsetko pre drobca, vela nakupovala online, balila a prebalovala kufor do porodnice a vlastne ani neviem ako a zrazu som rodila

jaskolka
26. aug 2021

Keď mi prestalo byť v 14 tyzdni zle, tak som varila, piekla, upratovala si v skriniach, robila miesto na vybavicku, pozerala rôzne vecičky po internete, vyberala si postieľku, kocik, oblecko, potom som čítala, pozerala rôzne seriály a filmy, počúvala podcasty na YouTube, výšivala, hackovala, luštila krizovky a osemsmerovky, začala som kvaskovat, občas sa učila taliančinu, veľa som bola vonku v záhradke, na hojdačke,tiež sme šli s mužom na prechádzku, a podobne. Potom už som začala, si baliť veci do porodnice a čas ubehol veľmi rýchlo. Odrazu som videla v kalendári, ze termín sa blíži a tehotenstvo sa končí ☺️☺️

michaela789
26. aug 2021

Starala som sa o domácnosť, chystala veci pre syna, varila som, piekla, skúšala nové recepty, naučila som sa háčkovať, uplietla som čiapky, šály, nákrčníky, ponožky, celkovo som mala obrovskú motiváciu zveľaďovať domácnosť a umocniť pocit domova a zahniezďovala sa.
Teraz v druhom tehotenstve sa už pridal k milým povinnostiam aj starší syn, takže sa dosť hráme, vysvetľujem mu že príde braček na sklonku zimy, že bude mať kamaráta. Tak hniezdime spolu.

kalisto55
26. aug 2021

Ahoj ja som sa tiež cítila na rizikovom trochu "zbytočne" začala som teda maľovať podľa čísel a vyrábať mydla 🙂 je to fajn aktivita ktorú zvládam aj keď mam zlý tlak

mamamasama
26. aug 2021

Šport, fitko, joga, začala som maľovať obrazy, zariaďovala izbičku pre bábo, nakupovala detské oblečenie a veľa čítala o tehotenstve, pôrode, kojení a materstve.

julie19
26. aug 2021

kým som chodila do práce tak nič, bola som rada že môžem prísť domov a nič nerobiť :D .. a potom po nástupe na materskú som sa tak nudila že som robila všetko možné 😅 uháčkovala som 3 deky pre malú, nakúpila, vyprala, vyžehlila oblečko pre bábätko, vymaľovala som detskú izbu :D , chodila som na prepôrodnú prípravu a tehu cvičenie, oberala som v záhrade jablká a orechy a zavárala som detské výživy.. no prepínalo mi až do pôrodu, stále sa mi zdalo že sa čas vlečie

hederamonstera
26. aug 2021

Pracujem, milujem prechadzky o samote a ked sa ma susedy pytaju, ci sa mozu pridat, tak som na nervy😁 ale ja som introvert
Oddychujem, meditujem, aktualne si hladam dulu a zistujem ako mat co najkrajsi porod v nemocnici, ako sa na neho psychicky pripravit (meditacia, aby som nezacala panikarit a vylucovat adrenalin, cim sa stopuje porod), cvicim jogu, aby ma nezacal boliet chrbat a milujem detsku psychologiu, takze stale nieco studujem…a vlastne za chvilu mi zacina externe VS, tak sa tesim 🙂
A preco nepracujes?
Mozes si zacat chystat jedlo do mraznicky, studovat si alternativy pri vychove/krmeni, vsetko o tom ako kojit a pod…je toho milion…nemozes byt zavisla na manzelovi, co sa zabavy tyka😀

mareri
30. sep 2022

ked si zdrava a citiš sa dobre, možeš sa bicyklovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre