Cestovanie v tehotenstve

luci219
28. jan 2024

Ahojte,

Chcem sa opýtať, akú máte skúsenosť s cestovaním v tehotenstve. Som teraz v 3. mesiaci a samozrejme, ak by s mala niekam vycestovať, budem čakať až na druhý trimester, kedy by to malo byť bezpečnejšie.
Cestovali ste v tehotenstve aj niekam ďalej? Napríklad lietadlom (kratší let do 3 hodín)? Zatiaľ čo čítam, tak by to v tom druhom trimestri mohlo byť ok, ale zaujímajú ma reálne skúsenosti, ak máte.

Ďakujem 🙂

pinkgirl
28. jan 2024

@luci219 cestovala som v 6m tehu, dva lety po sebe jeden 2,5h potom prestup na druhý 8h. Všetko v poriadku, mala som aj potvrdenie od dr. v anj že môžem letieť. Počas letu všetko ok, aj po prílete.

kris_tin257
28. jan 2024

Ja som pre vlastný dobrý pocit nechcela letieť lietadlom, v oboch tehotenstvach sme zobrali auto a pochodili buď Čechy Moravu alebo Taliansko alebo Rakúsko a veľa pobytov na Slovensku 😊

pinkgirl
28. jan 2024

Doplním že ten 8h let bol počas noci, takže som si pozrela film v lietadle a potom spala až do rána. Jasné nie je to pohodlné ako doma v posteli, ale nič čo by sa nedalo zvládnuť.

kate_cs
28. jan 2024

@luci219 cestovala som v 6.mesiaci lietadlom do Ríma. Doktor povedal, že môžem. Keby mi to zatrhol, alebo by váhal, neriskovala by som. Celkovo som bola celé tehotenstvo dosť aktívna.

deniska2706
29. jan 2024

Ja som letela v prvom aj v druhom trimestri bez problémov
Celkovo platí že pokiaľ je všetko v poriadku a nie sú žiadne problémy s tebou ani s malým tak môžeš cestovať koľko ti je pohodlné. Mne napr dr povedal že môžem letieť aj teraz a to som bola v 33tt, radšej 2 hodiny v lietadle ako 15 hodín v aute

queen_mary
29. jan 2024

Ako tehotna som isla do grecka lietadlom a autom do chorvatska. Oboje 2 trimester. Ovela pohodlnejsie bolo to lietadlo ako sa trepat v aute. Ak nemas zdravotne problemy tak by som v klude isla.

zuzki11
29. jan 2024

Áno, letela som v 21.tyzdni na Mallorcu a späť bez problémov 😊

zoe_2
29. jan 2024

A v com by mal byt problem? Tehotenstvo nie je choroba

cookie29
29. jan 2024

Ano lietala som. Pokial nie je ziaden problem, nevidim dovod; to v tomto smere je urcite take auto horsie ked natriasa +++ 🙂 ale samo mala som to vzdy skonzultovane s lekarom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre