Chodíte cvičiť zumbu alebo niečo podobné?

saska2208
5. apr 2012

budúce mamičky, chodíte cvičit,ci uz zumba alebo nieco take ?? 🙂 som v 20tt a neviem ci zacat chodit, alebo staci len ten bezny pohyb 🙂 🙂

kacsik
5. apr 2012

@saska2208 na zumbe som bola počas tehu len párkrát, malému sa moc skákanie nepáčilo a furt kopkal takže odvtedy len fitko a brušné tance 🙂všetko záleží od toho, ako sa cítiš 🙂

saska2208
autor
5. apr 2012

ja neviem ci teda zacat, male ma zacalo kopat len v nedelu, takze zatial moc neviem co sa mu paci, a co nie 🙂 a mam maternicu nizko polozenu tak sa aj obavam, ale inak sa citim super... 🙂

kacsik
5. apr 2012

@saska2208 aj ja ju mám nízko položenú, ale tancujem 10 rokov a cvičím pravidelne , preto som nedokázala prestať 🙂 ja by som sa na tvojom mieste poradila s doktorom, prípadne skúsila niečo menej namáhavé ako zumba, nejaké cvičenie pre tehotné, jógu, pilates alebo brušné tance, tam sa tak nenamáhaš 🙂 a potom uvdíš, či to tebe aj drobcovi vyhovuje 🙂

lili_mia
5. apr 2012

@kacsik
@saska2208 ja si myslím, že brušné tance sú super, pokiaľ nemáš ležať kvôli krčku, tak tieto tance ťa lepšie pripravia na zvyšok tehulkovania a následne aj na pôrod, videla som aj kurz brušných tancov pre tehotné, netuším čím sa líšia od tých ostatných, možno lektorom, ktorý vie čo ktorý pohyb spraví s telom

saska2208
autor
5. apr 2012

dakujem za radu 🙂 nieco vymyslime hadam 🙂

kacsik
5. apr 2012

@lili_mia presne tak 🙂 ja tancujem desať rokov, som aj lektorkou a možno vďaka tomu že som neprestala tancovať ani počas tehu mám tehotenstvo dokonalé, nikdy som sa necítila lepšie 🙂 a vďaka tomu, že krásne posilňujú svaly pánvového dna a pohybmi " masíruješ " ženské orgány tak to prospeje aj drobčekovi 🙂

katterinka
5. apr 2012

ja som v 3 mesiaci,a cvicit zumbu som neprestala 🙂 Pytala som sa lekara, ten mi ju ani nezakazal, ani neodporucil. Len povedal, ze si mam davat vacsi pozor na trhane pohyby a vyskoky, inac by to malo byt v pohode. Ako tu baby napisali, zalezi od toho ako sa citis aj pri samotnom cviceni. Ja som zvyknuta na pohyb a cvicenie mi vylozene prospieva, myslim aj fyzicky aj psychicky. Ked budem citit ze uz nevladzem, alebo mna nieco pobolieva, tak prestanem 🙂

lenkalis
5. apr 2012

chodím cvičiť dva mesiace pilates pre tehotné od 20 tt. Je to zamerané na posilovanie a naťahovanie určitých svalov potrebných aj pri pôrode a precvičovanie panvového dna, cítim sa potom vždy super ponaťahovaná a bábetko pri tom ani nemukne. Ešte predtým som začala cvičiť pilates podľa videa na internete, lebo celý deň väčšinou sedím.

lili_mia
6. apr 2012

@kacsik vieš mi poradiť ako si vybrať správneho lektora? chápem, že mi má byť príjemný a určite má ponúkať cvičiacu hodinu zdarma, aby som si ho okukala, či kurz napreduje vývojovo, alebo stále dookola o tom istom, myslím tým, či pridáva pohyby či cviky podľa toho, čo jeho cvičenci už zvládajú, alebo hádže pohyby ako mu príde a nesleduje či cvičenci stíhajú, či vôbec správne robia tie pohyby .. ak poznáš aj videá na youtube, tak sem s nimi 😀

luciferkax
6. apr 2012

mne lekárka povedala, že ak civíčim bežne, aj pred otehotnením, tak stačí uberať tempo postupne.. ale ak si necvičila zumbu, tak načo začínať práve v 20 tt? Myslím, že telo sa zaťažuje neprimerane už aj tak, rastúcim bábatkom... nepoviem, pilates, alebo brišné tance, ale zumba sa mi zdá doooooooooooosť náročná

margot
2. jún 2012

Babuľky, ktoré ste tehuľky, čo vymýšľate s cvičením-zumba,fitness a pod.???? Nehovorím, že máte doma vysedávať a byť dakde vyvalené, ale na Zumbe sa dosť skáče a fitko sa pre tehotné neodporúča 😒 , Dávajte pozor na svoje budúce detičky, lebo deti sú dar 🙂

margot
2. jún 2012

@katterinka Zumba určite nie je vhodná pre tehuľky, aj kvôli častým výskokom 😕

katterinka
13. jún 2012

@margot Myslim si, ze ziadna z nas by nepodstupila riziko, ze by cvicila bez toho aby sa poradila ci dokladne nezvazila co si moze dovolit a nie. Plno suhlasim s Tebou, ze deti su dar. Nesmierne si ho vazim. Ale ako som napisala, cvicit ( teda aj Zumba) sa ma s mierou, neprehanat to, skor sa dat mierneho tanecneho levelu...som si ista, ze takto nemoze byt Zumba ani ine cvicenie buducim mamickam v neprospech. Skor naopak.

keira
13. jún 2012

@margot tak to kde si taku mudrost citala?

alex31
13. jún 2012

@saska2208 ... zacat???? ak si doteraz na zumbu nechodila tak by som na Tvojom mieste zvolila urcite nieco ine, nieco menej namahavejsie. Ak si doteraz aktivne nesportovala tak nie je vhodne pocas tehotenstva s niecim takym zacinat. Je predsa mnoho inych cviceni pre tehulky ktore su bezpecne a neublizia ani maminke ani babetku. Odporuca sa aj joga, ale v prvom rade je velmi dolezite ci maminka cvicila aj pred tehotenstvom. Jej telo je totiz potom uz "pripravene" na urcitu zataz a nie je to pre neho taky sok. Ja som napriklad aktivne behavala a dokonca som bola na tom tak "dobre" ze som 5km zvladla maximalne v pohode este aj pocas 4 mesiaca co uz sa aj lekar cudoval. Ale absolutne nic mi nebolo ani mojmu babetku. V 5 mesiaci som uz presla iba na jogging a aj ked v pomalsom tempe ten som robila az do konca 8 mesiaca. A bez akychkolvek komplikacii. Ale ako aj lekar povedal bolo to tym ze moje telo bolo "zvyknute" kedze som behavala dlhe trate takmer od malicka 🙂 Ale ak by som nesportovala uz pred tehtotenstvom urcite by som nic nove neskusala. Ved zumba pocka a neboj po porode si ju urcite este budes moct vychutnat pri zbavovani sa nejakych tych kil co este pribudnu 🙂)))

margot
13. jún 2012

@keira Nečítala,to je môj názor 😉 a chodím na zumbu,tak viem o čom to je 😉 ako napísala katterinka,jedine s mierou sa to dá zvládnuť bez komplikácií 😉 , ale pravda je,že mi celú hodinu riadne makáme a neni to teda nejaké mierne,takže som to napísala čisto z mojej skúsenosti..pa******ale veď každá sme iná, takže si každý vyberie podľa seba to správne.

keira
13. jún 2012

@margot vsak heroicke vykony tam nemusi podavat, trosku sa tam uvolknit ale moze 😉
osobne si myslim, ze pohyb, sport k tehotenstvu (vlastne k zivotu ako takemu patri), tak nevidim dovod, preco by to malo byt nejake tabu .. ak je zena zdrava, nema nijake komplikacie, urcite nech sa pohybu nevzdava a samozrejme, nech pocuva svoje telo ..

margot
13. jún 2012

@keira nebudem sa s vami hádať 😉 , je to môj názor a môj pohľad 😉 ******je veľa vhodnejších športov pre tehuľky, ako je zumba 🙂 😉 😀 a samozrejme, tehotenstvo nie je choroba, ale všetko s mierou 😉

kaul
13. jún 2012

a ja si myslim, ze zumba je v pohode.

libka1
19. júl 2012

kto pojde na ZUMBA DAY Eurovea moze vyuzit kupon: http://www.facebook.com/pages/Súťaže-zľavy-a-vz...

haslerka31
19. júl 2012

Suhlasim s nazorom margot,zumba podla nie je vhodna pre tehulky,presne pretoze je tam dost skakania.To uz potom tehulky mozu ist rovno aj na aerobik,ved ani tam nemusia podavat heroicke vykony🙂))Ja som mala dvd od Zory,cvicenie pre tehulky ako aj po sestonedeli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre