Išli by ste na výlet tehotná?

7. feb 2024

Caute, rozmyslam, co robit.. Mame naplanovany vylet do londyna autom (nezijeme na Sk) cez vikend... Budem v 9. tyzdni. Cesta autom je 6 hodin. Idu aj kamosi, a nevedia ze som tehu.

Ked sme to planovali, nebola so este tehotna. Neviem, co mam robit. Bojim sa, aby som nedostala nejaku infekciu alebo chripku...

guudy
7. feb 2024

Zeny, fakt prehanate. Keby sa na vylet autorka necitila, alebo mala zdravotne problemy, tak sa ani nepyta. Autorka, chod a neries. Pocuvaj svoje telo, oddychuj, ked budes potrebovat. Cesta par hodin autom a robi sa tu z toho strasiak, ako keby si planovala vystup na everest😬

xsuzannex
7. feb 2024

Ja som sla v 6tt busom do srbska, vsetko ok..

7lenka11
7. feb 2024

Mam doma ročne dieťa, som druhýkrát tehotná a žijem aktívnejšie ako pred prvým tehotenstvom. V tomto druhom tehotenstve som bola už 3x v zahraničí, v prvom sme absolvovali 2 letné dovolenky. Druha bola 11 hodín autom niekam pod Makarskú riviéru. Ja som si to užívala, lebo som vedela, že po pôrode bude takého času a príležitosti málo 🙂

medda_beda
7. feb 2024

Nie som tehotná, ale ak budem a bude to normálne prebiehajúce tehotenstvo tak v 9 týždni chcem fungovať úplne normálne.
Čo tam cesta autom.Ženy v tehotenstve aj pracujú.

nikolk0
7. feb 2024

Ja som v 8tt cestovala autom skoro 24h do Grécka kde sme boli dva týždne a potom zase cesta nazad a nič mi nebolo .. 6h cesty je malina ak si zdravotne ok tak sa začni tešiť na výlet lebo práve toto stresovanie ublíži viac

maryetta
7. feb 2024

To musis ty vediet ako sa citis. My len k rodicom cestujeme 3hodky. Ak su dobre cesty. Uz sme isli aj 5hodin.
Ja som teraz aj rodit isla inam takze som este pred porodom cestovala 3,5 hodky.
Ale dovody ktore ty udavas. Chripka ci infekcia to mozes dostat kdekolvek. Ja som v 9.mesiaci mala kovid… a to ani nikam nechodim. Resp iba na poradne som chodila… nikomu doma nic nebolo a mna to zlozilo na dost dlho… a opakujem bola som iba doma 🙈

mclissa
7. feb 2024

Nie celych 9 mesiacov nemozes ist nikam.

lili1313
7. feb 2024

Ja by som v prvom trimestri nešla. Nevoľnosti, vseobecne vysoke riziko potratu do 12 tt, no dakujem. Druhý a ciastocne treti trimester som už cestovala aktivne a potom zase s deťmi od nejakeho pol roka

zuzudrnda
7. feb 2024

Ahoj, v 5.mesiaci som bola v Bosne. Letecky. Presúvali sme sa autobusom, boli aj v horách. A to sú tam miestami iné cesty,kľukate. 120km sme išli aj 3h. V lete boli problém len opuchajuce nohy,inak som sa cítila úplne super. Na cestu do hôr nemala pripomienky ani Dr. Pokiaľ sa cítiš dobre a si sledovaná, bez diagnóz, tehotenstvo nie je prekážka,aj keď prvý trimester je haklivejsi. Ak sa necítis komfortne, netreba na seba tlačiť. Výlet bez radosti za to nestojí.

kamatopo
7. feb 2024

Ja som bola letecky v šiestom mesiaci na dovolenke v Tunise. Ale tiež som potratila v 9 tt v robote. To je buď alebo. Skôr si to mala skonzultovat s lekárom ako to on vidí a či odporúča takúto cestu.

thereisabear
7. feb 2024

Ja by som s manželom išla, s kamošmi asi nie. Počas takýchto výletov sa veľa nachodíme, tehotná by som asi chcela miernejšie tempo.

cimage
7. feb 2024

My sme zili v Uk a v 20tt sme isli autom na SVK, vyse 24hod. To zvladnes. Vela tehotnych cestuje hore dole po svete. Ja by som isla a uzila si to.

lavender94
7. feb 2024

@janulka182 tá žena potratila lebo cvičila? Ale prosim ťa, tomu ani sama nemôžeš veriť. Pokiaľ nie je rizikové tehotenstvo, lekári cvičenie akéhokoľvek typu odporúčajú. Samozrejme treba počúvať telo, ale tehotenstvo neznamená, že ma sedieť doma na zadku. Posilňovanie s ľahkými váhami nemá na potrat žiadny vplyv, tam muselo byt niečo iné, kvôli čomu potratila. Ja som tiež tehotna chodila, nebola som v tom čase jediná tehotna vo fitku, mali sme trénera, ktorý vedel čo robí a lekár mi to kvitoval. Videl, že tehotenstvo prosperuje, tak nemal dôvod mi niečo zakazovať. Cvičila som do 8 mesiaca, potom som uz nebola v stave šoférovať. A áno, tehotenstvo nie je VÄČŠINOU choroba. Keď žena nie je pripútaná k hajzlovej mise alebo sa celkovo proste cíti dobre, určite ju par dňový výlet po meste neohrozí. To by potom musela byt doma na pn každá žena, ktorá v práci chodi. Potratit môže kľudne aj doma v posteli, keď sa tehotenstvo neuberá správnym smerom. A keď je tehotenstvo zdravé, určite nie je na škodu sa hýbať, či ísť na výlet. Každá vieme, koľko vladzeme a koľko by sme teda mali ubrať aby sme sa nevysilovali.

domi2425
7. feb 2024

@lavender94 suhlasim, pokial nezakaze lekar tak je to uplne ok.. ja som pracovala do nejakeho 20tt, bola by som aj dlhsie ale kvoli rizikovemu pracovisku som ostala radsej doma, cvicim stale, ved cvicenie s vlastnou vahou alebo nejakymi expandrikmi sa ani nepoklada za silove cvicenie😅ale su zeny a zeny, zeny ktore maju zlu skusenost a davaju si obrovsky pozor niekedy az uzkostlivo ale poznam aj take co su PN este skor ako maju lekarom potvrdene tehotenstvo a cely cas kysnu doma na zadku😅a to nemyslim rizikove tehu, nevolnosti a ine komplikacie ktore by zneprijemnovali kazdodenny zivot

zuzuliennka1
7. feb 2024

ak ti nie je zle, neobjimas cele dni zachodovu misu,.. isla by som 🙂 ine by bolo, keby si bola vo vyssom stadiu, to uz je rizikovejsie, ale 9 tyzden? teda druhy mesiac, ved to na niektorych zenach este ani nevidno.
ja som bola v 4. mesiaci a isli sme autom na dovolenku s muzom, 200km, 2h autom tusim. stali sme, ked som potrebovala, tehotenstvo som mala bezproblemove.
porad sa s lekarom ked uz

domi2425
7. feb 2024

autorka ak sa citis ok tak na tvojom mieste by som isla, zastavky si spravite a 6 h je naozaj nic🙂 len si daj pozor na spravne poistenie, ak by si nahodou potrebovala osetrenie

janulka182
7. feb 2024

@lavender94 to ze tebe sa nic nestalo, neznamena, ze sa nemusi stat nikomu. Myslis, ze jej cvicenie prospelo? Kamoska pomahala muzovi pri stahovani, rupla jej voda a porodila predcasne. Si myslis, ze pripady kedy to zenam uskodi neexistuju? Ale prosim ta, tomu snad sama neveris. A sama pises, ze tehotenstvo nie je VACSINOU choroba. Cize si mi dala slovom VACSINOU vlastne za pravdu a zopakovala si to, co som napisala. Su zeny, ktore ani nevedia, ze su tehotne a su zeny, ktore su viac v nemocnici ako doma. Ja som zazila oboje, takze nehovor, kym si niecim neprejdes.

lavender94
7. feb 2024

@domi2425 vieš čo, chápem, keď sa niekomu nedarí udržať tehotenstvo a tak je až prehnane opatrný, ale zdravá žena, ktorá nemá potvrdený žiadny problém a nemala by mať žiadny dôvod na obavy aby riešila pomaly aj ci nedýcha veľa vzduchu, len aby nepotratila, tak to mi hlava neberie. Čo sa má stať, stane sa, nezabránia tomu tým, že budú ležať 9 mesiacov v posteli. Ja som v práci zažila strašne veľa kurióznych otázok od tehotných a často aj ked som povedala, že je to úplne v poriadku tak mi neverili lebo si vsugerovali, že im môže uškodiť všetko a najradšej by sa hermeticky uzavreli v sterilnom prostredi a boli na parenteralnej výžive a filtrovanom vzduchu, v priestore s regulovanou teplotou. Pred 20 rokmi sa toto vôbec tak prehnane neriešilo, ženy nehľadali na internete, ci si správne prdli, radšej počúvali rady lekára a čuduj sa svete, deti sa rodili. Táto dostupnosť informácii je niekedy na škodu.

lavender94
7. feb 2024

@janulka182 pozri, sťahovať a cvičiť su dve rozne veci. Ak nedvíhala maximálky ale zodpovedne zníženú váhu o nejaké percento jej normálnych schopnosti, nemá sa jej čo stať. Teda nič, čo by sa nestalo aj keby necviči. Môžeme každá rozmýšľať nad tým, čo bola príčina potratu, ci sa tomu nedalo predísť, ale pravda je taká, že väčšinou neda aj keby sa schovame pred celým svetom v spálni. Ak sa jedna o zdravé tehotenstvo, ta príčina je malo kedy spôsobená vonkajšími vplyvmi. Keby bolo cvičenie pre tehotné rizikové, tak by ho lekári neodporúčali, nemyslíš?

janulka182
7. feb 2024

@lavender94 no jasne, niekedy sa tomu predist neda. Mohla mat nejaky probelm a len to cvicenim urychlila alebo podporila. A mozno v tych zaciatkoch je lepsie cvicit len tak lajtovejsie. Teda ja osobne by som sa bala to nejako prehanat.

ankare
7. feb 2024

Nešla by som.

bubuzu
7. feb 2024

Bola som v podobnom týždni na autotripe v Čiernej Hore, zaleži ako sa cítiš. Mne bolo celé dva týždne super, ale potom prišli nevoľnosti, plus som si do oka pri vyberaní šošoviek nejakú infekciu zaviedla, čiže som bola taká poloslepá potom...ale my sme spali kade tade, v stanoch, kde prišlo. Super výlet aj napriek tomu.

domi2425
7. feb 2024

@lavender94 v pripadoch co poznam ja to bolo cisto len z lenivosti😁ale tak kazdy to mame inak nastavene v hlave, niektore zeny maju doma 1-2 male deti a musia fungovat okolo nich, ved to je este horsie a narocnejsie ako to lahke cvicenie, psychicky aj fyzicky😅ale mas pravdu ved ja teraz dookola pocuvam co vsetko by som nemala lebo som tehotna a ked sa opytam ze a co si robila ty ? tak lezala a lezala, az jej doktor nadal ze co sa vobec cuduje ze ju bolia krize, klby, kosti ked sa vobec nehybe a nic nerobi

@janulka182 myslim si ze kazda zena citi kde az moze zajst, co je este okej a co uz nie, ak sa stane nestastie a zena den predtym cvicila, alebo ako si pisala ze praskla plodova voda pri stahovani tak nie nasledkom toho ze nieco robila.. vsak hadam nebudem dvihat tazke veci ked som tehotna, to znamena ze jej mohla rupnut aj keby v tom case doma vysavala napriklad

mandarinka555
7. feb 2024

Si tehotná....nie chorá🙈 Tie stupídne otázky každý deň👎

monkabohdalova
8. feb 2024

ja som takto na začiatku tehotenstva absolvovala s manželom dvojtýždňovú cestu autom za polárny kruh do Fínska 🙂 výlet sme plánovali trištvrte roka, takže nás ani nenapadlo, že by sme to zrušili :D

sabinka022
8. feb 2024

Ja som po relativne dlhom snazeni konecne otehotnela a uz sme mali zaplatenu dovolenku. Bola som v 7.tyzdni, s obrovskym hematomom a letela som do Spanielska na dva tyzdne. Zistila som si,kde su tam nemocnice keby cosi + dobre poistenie. Vedela som,co sa moze stat-este k tomu som aj gynekolog, ale nejak som tusila,ze to bude ok. Nakoniec mi okrem ohromnej unavy nic nebolo a zvladla som denne prejst aj 20km. No ale co tym chcem povedat-daj na svoj pocit. Ked sa bojis alebo vies,ze budes stresovat,tak radsej zostan doma. Ja som vedela,ze ked mam potratit, stane sa to aj doma na gauci,akurat v tej cudzine sa to horsie riesi.

titla
8. feb 2024

V 9tt je plod este maly a pre zenu nepredstavuje fyzicke obmedzenie pri takto beznych cinnostiach. 6 hodinova cesta autom je problem v tretom trimestri, nie prvom. Ak mas bezproblemove tehotenstvo, sla by som a uzila si vylet. Tak skoro si nic podobne neuzijes.

petrad15
8. feb 2024

Ak ti nebýva zle, ak sa cítiš v pohode, tak choď. Akú infekciu by si mala dostať? To sa ti môže prihodiť aj doma. Netreba to zbytočne preháňať 😉

jola2020
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre