Predpôrodná príprava - za a proti

zuzulik14
7. jan 2018

Ahojte zienky 🙂 Chcem sa spýtať, či odporúčate absolvovať predpôrodnu pripravu? Pomohlo Vám to pri pôrode? Ďakujem 😊

evittam
7. jan 2018

Ano.

galixx
7. jan 2018

Ano

montemotherone
7. jan 2018

Neviem, či pri pôrode, ale psychicky mi to pomohlo zvládnuť tehotenstvo, keďže som bola celý čas doma. Tak som aspoň raz za týždeň bola s inými tehotnými maminami, cvičila som takže som sa udržiavala v kondícii, obzreli sme si pôrodné boxy... 🙂 A to som už bola druhorodička 😉

albiva
7. jan 2018

Ahoj, ja som chodila aj s manželom. Určite pomohlo, mnohé sme sa dozvedeli. Akurát by som už asi az tak slepo nedôverovala každému slovu čo vyriekli. Je rozdiel, či chodíš na prípravu ktorú vedie lekár a tu ktorú vedie napr dula, pôrodná asistentka atď. My sme si vybrali druhu možnosť. No a samozrejme, prezentovali sa prirodzene pôrody, hypnoporod, všetko ako ide super keď necháš svoje telo robiť to čo prirodzene samo vie, epi netreba, lekári na to idu zle atď... No a bohužiaľ, môj pôrod sa veľmi skomplikoval, a bola som teda veľmi zaskočená, čo všetko sa udialo. Ale určite odporúčam, mnohé sme sa dozvedeli, aj o kojeni sme debatili, skúšali na babikach ako dieťa držať napr. Toto mi pomohlo asi najviac 🙂 No bohužiaľ to, čo ťa reálne v pôrodnici čaká (teda ak chces rodiť v nemocnici), to tam obsiahnuté veľmi nebolo...

kitta
7. jan 2018

Urcite ano. Vyuzila som nacvik dychania, pri dojceni pomohlo a kedze to bola priprava od porodnej sestry v tej nemocnici, kde son rodila, tak som mala predstavu o podmienkach. Manzel tiez bol mudrejsi a pri porode vedel co asi ako bude nasledovat.

lussy211
7. jan 2018

Určite áno, budeš vedieť dýchať a kedy tlačiť a ako..baby čo tam neboli tak mali problém, hlavne prvorodičky ..nechcem ťa strašiť ale vtedy keď nevieš ako a kedy tlačiť sa môžeš aj skôr natrhnúť a to určite nechceš .A nebudeš ani taká zaskočená tým všetkým a taká kľudnejšia budeš, ja som bola aj na prehliadke sál.Len do toho ;)Inak za mńa odporúčam si pred pôrodom všetko zospodu a bruško a kríže nahriať v teplešej sprche ide to potom ľahšie a rýchlejšie.Ale to je len moja skúsenosť.

bielavila
7. feb 2018

Pre mna osobne zbytocnost, jednak som ju nestihla a ani mi nechybala kedze som rodila sekciou, a predcasne, ale lekarka mi vravela ze podla nej su tie kurzy predrazene a ze na sale sa aj tak mas riadit pokynmi personalu, ti ti poradia ako dychat, kedy tlacit, kedy skakat na loptw, krdy ist do sprchy...mnohokrat tam tlacia zenam do hlavy bludy... v konecnok dosledku je kazdy porod individualny a personal ti pomoze, ved nase mamky na ziadne kurzy nechodili a sme tu, tie penisze by som radsej vyuzila na dokupenie kvalitnej odsavacky soplikov, baby monitoru alebo pekneho oblecka pre babatko...neviem o vsetko tam ucia, ale ja som vedela aj bez tohto kurzu ako chytit babatko, ako otocit, ako dat odgrgnut... iba moj nazor

mata682
7. feb 2018

Ahojte. Ja som nechodila na žiaden predpôrodný kurz. Informácie som si získala od mamy, kamarátok, kolegýň a z internetu. A nemám pocit, že by mi niečo chýbalo. 🙂

fiftyshadesofgrey
7. feb 2018

Podla mna zbytocne....ani raz som nebola a nelutujem....tie peniaze co pytali som radsej za investovala do vybavicky lebo v nemocnici ti pomozu....Mozes kludne ist na kurzy no mozes pri porode spanikarit a odrazu nebudes ani vediet co mas robit...takze podla nalady a financii....skor by som privitala kurzy po porode 😀

lussy211
8. feb 2018

No baby ja neviem ako vy ale ja som za kurz neplatila ani cent, ukazovali nám to sestričky v jednej miestnosti ktorá bola na to vyhradená.Cvičili sme s loptami,učili sa dýchať ,dali nám inštruktáž čo sa bude diať,ako máme postupovať keď to príde ( ako rozoznať že je to už tu) a podobne takže pokial má takút možnosť , neni dôvod to nevyužiť. JA osobne by som panikárila keby som tam nebola ,to bolo aj v nemocnici hneď vidieť ktorá bola na kurze a ktorá nie keď ju priviezli na vzdycháreň.Sesternica tá tiež nebola ..a tak to aj dopadlo.Ak aj nemá možnosť kurzu ako ja ,zdarma, tak by som si behla na pôrodné sály a poprosila sestričku či by si nenašla čas niekedy a trošku mi o tom nepovedala viac a tak.Ale hold to už je na každom teda 🙂

mammamoda
1. mar 2018

Ja som sa pripravovala Hypnoporodom. Keďže som sa dosť bála pôrodu kúpila som si na odporúčanie knihu Hypnoporod a vďaka nej nie len som sa zbavila strachu ale začala som sa aj tešiť na ten deň =). Sú tam uvedené rôzne relaxácie, dychové cvičenia, vizualizácie a to mi veľmi pomohlo. Rodila som 3 dni (mala som kontrakcie ale neotvárala som sa) a vďaka týmto cvičeniam som kontrakcie necítila a keď mi na 3. deň prepichli plodové obaly a už začalo ísť do "tuhého" perfektne som to zvládla bez bolestí a takisto aj vypudzovaciu fázu. Žiadne popraskané žilky, žiadne akoby "traktor zo mňa vyšiel" bolo to úúplne úžasný láskavý zážitok a cítila som sa absolutne fantastický. Rozhodne každému odporúčam. Ak je šanca ísť na kurz určite choďte. U nás taká možnosť nebola tak som si kúpila knihu a aj tá mi stačila. Na stránke https://mammamoda.sk/nieco-naviac/46-kniha-hypn... nájdete knihu a ak pri objednávke zadáte kód KNH020 máte zľavu 20 %

nika898
1. mar 2018

@zuzulik14 za mna urcite ano. Velmi mi pomohla nie len pri porode ale aj potom pri dojceni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre