Tehotenstvo a dovolenka pri mori

natusqa123
4. jan 2024

Ahojte tehulky mamičky odporúčate ísť na dovolenku z bruškom? V Maji sa chystám ísť do Egypta vtedy mi vychádza ze budem v 7mesiaci..trosku mam obavy a preto manžel tvrdí aby sme išli skôr v marci .tak neviem mate niekto skúsenosti z lietanim v tehotenstve?

pukina
4. jan 2024

@natusqa123 do egypta by som nesla tehotna vobec.

zuzanaete
4. jan 2024

Egypt by som neriskovala v ziadnom mesiaci tehotenstva. Treba hladat destinaciu, kde nebudu hrozit crevne problemy.

pukina
4. jan 2024

@natusqa123 len pre vysvetlenie: exoticke krajiny sa v tehotenstve absolutne neodporucaju, okrem crevnych problemov ta moze postipat hmyz, ktory sa u nas bezne nevyskutuje, a hlavne by som hladala krajinu, kde ti poskytnu adekvatnu zdravotnu starostlivost v pripade potreby..

sasa1310
4. jan 2024

@natusqa123 v marci je tam ešte zima a v 7. mesiaci tehotenstva by som mala obavu ísť aj do Európy a nie ešte do Egypta. Rozum sa mi niekedy zastavuje

viky2612
4. jan 2024

@natusqa123 myslím si, že si treba určiť priority, ja som leteckú dovolenku v tehotenstve neriskovala a už vôbec by som nešla do Egypta

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amelia89
4. jan 2024

no do Egypta nie to urcite a vacsina leteckych spolocnosti ta necha letiet len do 28tt. Neviem prečo az tak neskoro,ja by som neriskovala. Skor v tom marci a inde nez do egypta

yoxinka
4. jan 2024

Ja by som tehotná do Egypta vôbec nešla, v 7.mesiaci v žiadnom prípade.

danieli
4. jan 2024

Dobrovolne by som takto neriskovala, tehotna som bola na dovolenke v Turecku v cca 8-9. tyzdni, kedy som si povedala, ze bude ako ma byt, rozhodne som vsak bola opatrnejsia co sa jedla a vonkajsej teploty tyka, mne sa dcera narodila v 36tt takze mna by nikto nepresvedcil ist ku koncu tehotenstva na dovolenku, predsa len nie je vsade rovnaka zdravotna starostlivost a jej dostupnost…

dankabetka
4. jan 2024

@natusqa123 ahoj, tusim sa da lietat do konca 6 mesiaca a potom uz je to rizikove...
Egypt by som ale teda neriskla... respektive nic letecky, ale to som ja...

janai1
4. jan 2024

@natusqa123 od 28. TT potrebuješ lekárske potvrdenie na to, že môžeš letieť.
A teda letiet do Egypta je dosť risk v tehotenstve

natusqa123
autor
4. jan 2024

Áno ženy. Rozmýšľala som ze egypt neje vhodný ohľadom ich jedál.lebo Oco môji rodičia keď idú do Egypta stamad prídu z crevnou výrozou .ďakujem za názory

nyphadora
4. jan 2024

@natusqa123 letieť môžeš, ale zisti si ake podmienky pre tehotne ma letecka spoločnosť a dufaj, že nebudeš mať žiadne tehu komplikacie, teda ten egypt by som zvažila, keďže skoro žiadne lieky nemôžeš, resp. lekari neradi predpisuju.

minesasubu
4. jan 2024

Mala by si sa spytat doktora podla svojho zdravotneho stavu či odporuca let ide hlavne o vzlet a pristatie kvoli tlaku … V marci nie je az tak teplo lepsi je bud april ideal je maj
Ked nebudes pit ich vodu , ovocie si budes supat a nebudes sa prejedat a jest jedno cez druhe ( ako to robi vacsia ,ved all inclusive 🤦‍♀️) nebude ti nič
hlavne si treba uvedomit ze vsetko umyvaju v ich vode cize vsetko co sa da treba supat a hlavne laď pripravuju z ich vody

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre