11. týždeň tehotenstva a silné bolesti brucha

7. jan 2021

Ahojte, som v cca 11tyzdni a včera večer ma začalo
bolieťť brucho, akoby ma silno nafuklo az do kŕčov, cele brucho tvrdé a veľké, silno bolestivé .( Občas sa mi tk stane ked zjem nieco co nesedi alebo jedno cez druhé, keďže mam strašne chute). Lenže tento krát som ochvíľu na to zacala krvácať, čerstvú krv.. Ihned sme bežali na pohotovosť, tam.ma ppzreli, krv uz bola hnedá a netiekla a babo je v poriadku.nasadili mi dustaphon. Lenze problém je ze mna stále boli neskutočne to brucho.. su to také tlaky, celu noc ma bolelo hore akoby žalúdok a črevá.. stolica bola čierna a strašne ma pocas nej bolelo brucho. Po potrebe bolesť ustúpila no stale bje ,neda sa mi chodiť, iba zhrbena. 3x som mala stolicu dnes a vzdy čierna, zapachajuca a bolestivá. Po nej úľava.. nachvíľu. Väčšinu dna bola bolesť okolo pupka v pravo a tade ...dala som si teplu sprchu a zrazu to prešlo, no opäť po chvíli sa ohlasila bolesť, tentokrát zase v podbrušku,taky tlak akoby mi malo prasknúť .. zajtra ráno idem na gyndu a dufam ze ma pošle aj na chirurgiu..no strasne sa bojim, ci to je slepak,alebo vred? Alebo som sa natiahla nejak? Nemáte stym skúsenosti?
..

autor
7. jan 2021

Keď ležím na chrbáte tak je to fajn,akonahle sa postavím hned bolest,akoby som mala v bruchu kamene.beriem iba vitamíny ladeevita. Rozmýšľam či nemôžu máte nejaké vedľajšie účinky. ?

simonka1161
7. jan 2021

Mala som to tak až na pohotovostí som bola 2x .. že to bábo rastie ,, 🙂

mmoonna
7. jan 2021

No neviem, čierna stolica v poriadku rozhodne nie je. Byť tebou idem pre istotu na pohotovosť

autor
7. jan 2021

@mmoonna ja sa tiež obavam skrz tu stolicu.. nikdy som take nemala,iba ked som brala železo.. a citala som ze to je krv. Chcela som dnes ísť zase ,ale nakoniec stale ,, pockame,pockame...,, Tak čakám so strachom co bude.

petrisa213
7. jan 2021

Ja len viem co pri dcérke sme riešili tmavozelenu stolicu, na to mi povedala doktorka že to je normálne, zle je keď je čierna alebo sú v nej vlocky krvi. Za mňa, radšej chod na tu pohotovosť. Radšej raz zbytočne ako potom ľutovať.

mmoonna
7. jan 2021

Ja by som veru nečakala. Do rána je ďaleko

musula
7. jan 2021

Ako píšu dievčatá do rána je ďaleko.Chod na pohotovosť.

miky25117
7. jan 2021

Urcite pohotovost ak su bolesti v žaludku plus nafuknuta to som mala pri vrede a cierna stolica pravdepodobne krvacanie v traviacom trakte

autor
7. jan 2021

Ďakujem dievčatá, rozhodli sme sa..uspime bábo a ideme.

mmoonna
7. jan 2021

Držím prsty, daj vedieť,ako si dopadla

lyci
7. jan 2021

tmavocervena az cierna krv v stolici znamena krvacanie v hornom traviacom trakte. pravdepodobne zaludok, mozno prasknuty vred. dobre ste sa rozhodli ist na pohotovost co najskor. ak si teda nejedla nic co moze zafarbit stolicu ani neberies zelezo

birika
7. jan 2021

to nevyzera dobre...silno drzim palce

fiafia
7. jan 2021

Tiež sa prikláňam k názoru,že ťa stolica neveští nič dobré.boli ste na pohotovosť? Ako ti je?

kajkag
7. jan 2021

Držím palce, aby všetko dobré dopadlo..

autor
7. jan 2021

Tak sme prišli teraz domov a všetky vyšetrenia ok.. dali infúziu a vraj ,, tehotenstvo je také,. Nic nenašli chválabohu, som kludnejsia,tak snáď to prejde.,, zajtra este idem ku gynekológgovi na kontrolu. Ďakujem za podporu dievčatá 🙂

milanija
8. jan 2021

@lyci ladeevita obsahuje dosť veľa železa, preto sú tie tabletky čierne, píše to aj v návode. Neviem či to môže mať súvis.

milanija
8. jan 2021

Skús ladeevita vysadiť, aspoň do 4 mesiaca. Mne ich tiež gynekológ odporúčal, ale na začiatok sú podľa mňa dosť "silné". Ja som síce nemala to co ty, mne to udieralo na žalúdok, denne som skladala prísahu porcelánu na WC aj 8x, ani vodu som už nevedela udržať, až potom mi kamarátka z lekárne kázala okamžite to vysadiť a prejsť na Prenatal (je aj za rozumnejšiu cenu) je jemnejší ak máš citlivejší organizmus a tuším ani nemá železo, takže treba ho dopĺňať stravou napr. špenát plus pridať omega 3.
Ja som pred mesiacom nabehla naspäť na ladeevita, striedam si to s Prenatalom a je to rozdiel. Držím palce aby ti to prešlo a držte sa 🙂

lyci
8. jan 2021

@milanija jasne, ze moze. ale tvrdila, ze ziadne zelezo neberie. a kludne to moze sposobovat aj bolesti, zapchu, hnacky. preto sa odporuca ako zdroj zeleza Globifer, lebo sa dobre vstrebava a nesposobuje traviace problemy ako napr. Sorbifer na predpis

milanija
8. jan 2021

@lyci nemusela to vedieť, ja som sa to dočítala v návode, ale myslela som si, ze ked sú to doplnky pre tehotné tak je to v poriadku. Ako som napísala až kamoška farmaceutka ma na to upozornila že sú dosť ťažké na žalúdok kvôli množstvu železa a tuším zinku? A čo som sa potom rozprávala tak viem, že nie som jediná ktorej robili zle. Podľa mňa nie sú úplne vhodné na 1 trimester

lyci
8. jan 2021

@milanija popravde to bolo prve, co som vcera googlila ci v nich nie je zelezo a nevsimla som si ho. teraz som to pozerala znova a je zelezo napisane v obrazku a ja som pozerala len tabulku, kde ale pise ostatne latky. 27mg je dost. kludne to moze byt z toho.

autor
8. jan 2021

@milanija ďakujem za radu, úprimne su mi od začiatku proti strsti, odkedy ich beriem zacalo mi byt horšie,ale pripisovala som to tehotenstvu. Vysadim ich.. kupila som si uz dávnejšie len čisto kyselinu listovú v tabletkach, dufam ze to bude stačiť. Pri prvom som tiež brala len kyselinu a všetko ok... Na tieto ma zmotala sestrička,biznis,este mi ich aj predala drahšie ako by som kúpila v lekárni 😀🙄

milanija
8. jan 2021

Asi spolupráca s danou firmou 🙂 kys. listová je super a ak nemáš žalúdočné problémy a vieš zvyšok dopapať tak ani nič neužívaj, ale ak by tak naozaj ten prenatal všetkými 10 odporúčam, dokonca aj napriek problémom niečo spapať mi doktor povedal, že malý sa predbehol o skoro 2 týždne a že je veľký takže viem, že ma dosť všetkého čo potrebuje. Veľmi držím palce aby to bolo iba toto, daj potom o pár dní vedieť či sa cítiš lepšie 🙂

mijunik
8. jan 2021

Super... 🤦‍♀️ Sestrička má teda prístup! 😡 Mohla Ti aspoň povedať, že z tých vitamínov alebo čo to je môžeš mať čiernu stolicu... Hádam, keď to predáva, tak má o tom aj informácie. Juj ale som na ňu naštvaná! Keby vedela, že si kvôli tomu, že Ťa neinformovala, bola na pohotovosti... Držím Ti palce, nech je Ti čím skôr lepšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre