9-mesačný syn ma kopol do brucha

5. jan 2023

Ahojte. Mam doma maleho 9 mesacneho drobca, a som v 18-19tt. Dnes, ako som ho prebalovala tak ma kopol do brucha, skoro akokeby sa odrazil alebo ako to mam nazvat. Nebolelo to nejako, ja som sa zlakla, ci sa nieco nestalo babu. Ako kopne sem tak skoro kazdy den, ale to len tak jemne, davam si pozor. Necitim bolesti(okrem tychtakych "normalnych'"kvoli tomu beriem magnezko), nekrvacam zatial ani nic. Stalo sa vam niektorej mamicke nieco podobne? Momentalne nemam ako ist na pohotovost preistotu. Dakujem

pribinak
5. jan 2023

No stress. 9 mes je bábätko.

dada13288
5. jan 2023

Moj maly rocny mi kopal, poskakal po bruchu a chvalabohu pohode vsetko 🙂 uz mame doma 7 mesacne dievca a vracia mu tie udery, ktore dostavala cez brusko :D

euka210
5. jan 2023

Myslim ze sa nemusis bat, 9mes je este maly a aj male v bruchu je este dost chranene. Musel by to byt podla mna silny uder, aby bol nebezpecny.

denisa0504
5. jan 2023

Na konci 8 mesiaca som mala autonehodu a takto udrete brucho. Malý je v poriadku a ja už každú chvíľu budem rodiť, tak verím, že kopnutie od bábätka bude v tvojom prípade tiež ok 🙂

autor
5. jan 2023

@denisa0504 paneboze😲 to som rada ze ste v poriadku. A dakujem vvam vsetkym o upokojenie. Samozrejme sa budem sledovat preistotu, len som sa vyplasila, toto moje sidlo kope rad ale vzdy som si davala pozor, toto som si sadla k nemu blizsie ako zvycajne🙈

miskamicha
5. jan 2023

Klud. Babo je chranene 🙂

evaachesa
5. jan 2023

@denisa0504 och to vyzerá strašne. 😩 To máš od pása ? Či si sa udrela o palubovku? Vela zdravíčka. 🍀❤️

dominikak4
5. jan 2023

Ja som v 21 tt a môj dvojročný syn ma už toľkokrát kopol do brucha, že sa to nedá ani spočítať. Tento týždeň je chorý, odsávam sople, striekam do nosa, lieky dávam striekačkou a pri všetkom vystrája, reve, vrieska, kope. Som na neho sama, muž je celé dni v robote, celá som dobúchaná a dokopaná a bábo je ok. Neboj sa, veď maternica je silný sval plus dieťa je v plodovom obale a vode, ono to vníma ako chvenie, vibráciu...to by musel byť silný úder, alebo pád priamo na brucho, aby bolo ohrozené. Také malé dieťa nemá toľko sily.

mimi3008
6. jan 2023

S druhym som otehotnela, ked mal starsi 17 mesiacov, tiez ma kopol do brucha, ked sa salil na posteli, bolo to asi 3-4. mesiac, citila som mierne bolesti este v ten den, bala som sa, par tyzdnov na to do mna vtedy 4 rocny synovec napalil na bicykli u svokrovcov na dvore zozadu, do krizov, spadla som na zem na bok, to bolelo dost, bala som sa velmi...a par dni pred terminom som sa smykla na klzkom schode, odhodilo ma to na bok asi meter od schodu, pad som stlmila padom na zapastie, ale aj tak to bol naraz. Cele tehotenstvo bolo v poriadku, syncek je v poriadku tiez

denisa0504
6. jan 2023

@evaachesa ďakujem. Áno pás ma stlačil a aj ja som v prvom momente myslela na najhoršie , keďže to neskutočne bolelo, ale nakoniec bábo bolo v poriadku ❤️ sú chránený tí naši drobci

evaachesa
6. jan 2023

@denisa0504 och tak som si aj myslela že asi pás, keď más modrinu v takej výške. 😓
Moja kamarátka nemala toľké šťastie a pri nehode v 12tt potratila kvôli pásu cez brucho. A to nabúrali len v 40tke tuším. 😔 Táto foto by mala byť použitá ako výstraha pre všetky ženy, čo tvrdia, že stačí že si dajú pás pod bruško a nič sa nemôže stať. 😒
Ja som celé tehotenstvo jazdila s bezpečnostným pásom pre tehotné besafe. Jednoznačne odporúčam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre