Ako dlhe ste špinili po serkláži?

n1colette
24. nov 2017

Ahojte,
Tie ktoré ste podstúpili serkláž (zašitie krčka maternice), ako dlho ste po zákroku špinili?

rena28
24. nov 2017

ahoj , ja som spinila asi 2 dni po serklazi.

n1colette
autor
24. nov 2017

@rena28 ďakujem
U mňa je dnes 3. deň po zákroku, a špiním stále.. 😔 tak som zevdavá, dokedy to bude trvať

athenais24
24. nov 2017

Ja v prvom tehu som nespinila vobec a teraz druhom tehu tuším den

n1colette
autor
26. nov 2017

Tak ja som dnes 5. den po a spinim stale.. podla lekara je to OK.. ale uz by to mohlo prestat. Tiez som tak ratala, ze max 1-2 dni

rena28
27. nov 2017

ahoj, hlavne vela oddychuj ja som poctivo lezala 6 mesiacov :-☺️

n1colette
autor
27. nov 2017

@rena28 ano 🙂 to aj budem
Dnes ma pustili z nemocnice, takze domaci kludovy rezim zahajeny

snehuuulienka
6. feb 2018

@n1colette v ktorom tt ti robili serklaz??mne ju robili teraz pred týždňom v 20 tt....a pozerám,že ty už si 35 tt☺len si ležala po celý čas??ja som bola otvorená zvnútra,zvonku nie

n1colette
autor
6. feb 2018

@snehuuulienka tiez som sa otvarala z vnutra.. a sili ma v 24tt. Potom som bola na PN, cize von len cez vychadzky, ale doma som fungovala normalne.. samozrejme, vsetko s mierou, ale nadalej som varila, upratovala, cize starala o domacnost 🙂 akurat dnes som nastupila na MD, a doteraz neboli ziadne komplikacie.. tak uz len vydrzat do porodu 🙂 nie je to inak nic hrozne.. drzim palceky

snehuuulienka
6. feb 2018

@n1colette ja mám nariadený kľud.rezim len ležať..aj ty si mala iba ležať??...jedine chodím na wc,osprchovať sa,najesť k stolu inak len ležím....

snehovagula1
6. feb 2018

@n1colette ako sa to robi?davaju nejaku narkozu,alebo injekciu na umrtvenie?

snehuuulienka
6. feb 2018

@snehovagula1 narkóza krátka cca 10-15 min

n1colette
autor
6. feb 2018

@snehovagula1 ano, presne ako @snehuuulienka hovori, kratka narkoza, kratky zakrok, nic strasidelne 🙂
mala som nariadeny klud. rezim, najprv som len lezala, neskor som si pridavala pohyb 🙂 fungovala som normalne ako pred tym, akurat ze do prace som nechodila, bola som PN

maca2017
6. feb 2018

No ja dnes 5den a tiez este spinim. Teraz som 21+2tt. Tak neviem kedy ma pustia....

snehuuulienka
7. feb 2018

@n1colette
@maca2017
Dnes je presne týždeň čo ma operovali.Ked ležím je super,ale trošku pochodím po dome,že na wc,maleho vychystam do školy,pri stole niečo zjem,kým si len nachystam raňajky,a už cítim kríže,podbrusko......je to normálne??a aké tbl. beriete a koľko toho na deň??

Ja mám 3 x 2 tbl magnézium.od Galvex alebo Magnerot
3x1 guajacuran
Utrogestan 2-0-2

Vy???

maca2017
7. feb 2018

Tym ze som este v nemocke tak infuzia 2x Mg+mesocain+novalgin a Utrogestan, 2x2. Uvidim ako dnes dopadne UTZ a mozno ma v piatok pustia. Utogestan mi zostane a co mi daju od bolesti neviem hovorila Mudr. ze asi Nospu. Horcik 3x2skombinujem Magnesi laciti a Magne B6 kvoli tomu pyridoxinu. Tiez mam doma lezat. Tak uvidim 😴

snehuuulienka
7. feb 2018

@maca2017 to magnézium laciti je vlastne to isté čo ja spomínam v modrej krabicke od galvex ...nezdá sa ti to veľa 3x2 tbl??mne áno,na krabičke píšu,že Maxim 3x1 tbl. Denne

maca2017
7. feb 2018

Ani nie. V jednej tbl je 51mg cisteho Mg a v Magne B6 iba 47mg. Z toho vyuzitelnych je mozno 70%. Takze celkova DDD je este pod odporucenych 450mg. Mne aj po amniocenteze odporucil toto davkovanie. Ale kludne sa moze aj menej a v pripade potreby zvysit na tych 3x2. Uvidim mozno zacnem po menej a podla toho ako budem reagovat to upravime.

n1colette
autor
7. feb 2018

@snehuuulienka
@maca2017
mne na doma nechali len Magnerot, 3x1 tb. za den a vlastne to tak beriem doteraz.
Je to normalne, ze boli podbrusko aj krize.. nema to vsak nic spolocne so serklazou, tu by si citit nemala.. ja som lezala 2 tyzdne v nemocnici a ked ma pustili, tiez som fungovala na polovicnom rezime. Ale postupne som naberala silu a bolo mi stale lepsie.. mna uz teraz boli vsetko :D ale to preto, ze babo je uz velke a ledva chodim, lezim.. proste rastucim babatkom budu bolesti len pribudat 🙂 a je to normalne

snehuuulienka
7. feb 2018

@n1colette boleli vás aj slabiny dievčatá pred serklazou??a po nej??mňa pustili na 5.den po operácii domov,tak len čo som bola v lekárni trošku,potom cesta k autu,z auta do domu a nanovo bolesť slabín....😑mali ste to tak aj vy??
@maca2017

snehuuulienka
7. feb 2018

@maca2017 ja som včera a dnes brala 3 x 1 mg a je to málo,nastúpili opäť bolesti😏dokonca aj guajacuran opäť nasadzuje nanovo

maca2017
7. feb 2018

Nie ta bolest nesuvisi so serklazou. Dnes este skontroluju mechur a mocovod ci tam nie je kamen a preto mam tie koliky. Ak nie, tak povedali ze pravdepodobne su to zrasty po dvoch operaciach a to mozu tlmit tym Mg+Nospa. Ak to nepomoze, tak infuzia. Dolezite je aby to nespustilo kontrakcie... A dnes uz nespinim, uvidim co na UTZ 😕

n1colette
autor
7. feb 2018

@snehuuulienka slabiny ano, ale nie zo serklaze.. to s tym nema nic spolocne
slabiny ma prestali boliet cca v 28tt, potom nastupili bolesti panvy, chrbtice.. a to mam vlastne doteraz

carmen238
7. feb 2018

Ja som vôbec nešpinila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre