Ako rozoznám tehotenskú nádchu od klasickej?

adulka1979
4. dec 2013

Ako rozoznám tehotenskú nádchu od klasickej? Nechcem nič zanedbať a neviem, či mám radšej ísť k lekárovi. Som na začiatku tehu.

k_a_j_k_a
4. dec 2013

ja som nejaka nevzdelana, ale o tehu nadche som este nepocula. a to mam dve deti 🙂

nativanativa
4. dec 2013

Podla mna v tom nevidim ziaden rozdiel ..... Ja som bola chora na zaciatku tehotenstva , mavala som aj nadchy ale ze by v tom bol rozdiel tak o tom som nepocula .... 😖
Lekar ti aj tak nepomoze a neporadi , maximalne ti da kvapky do nosa , ja som mala kvapky a normalne som ich uzivala
Ale asi som neni dostatocne poucena ake su vlastne rozdiely medzi tehotenskou nadchou a beznou nadchou - idem asi goooglit 😀

bosoriak
4. dec 2013

Ak je to obycajna nadcha alebo aj tehotenska nadcha, ani v jednom pripade ti lekar nema ako pomoct. Vela tekutin, oddych, vitaminy v ovoci a zelenine pomozu najviac. Nadcha maminy nijako neublizi dietatu, takze pohoda.

adeala
4. dec 2013

U mňa bola tehotenská nádcha skôr ako alergická. Ale myslím, že to normálne nerozoznáš - skôr na tom, že to trvá namiesto 1 týždňa aj niekoľko mesiacov. 😅 A Dr. ti s tým aj tak moc nepomôže, povie ti, nech si kúpiš kvapky (Pinosol, Stérimar.. )

bambi29
4. dec 2013

podla mna tak ze obycajnu nadchu mozes mat ked nie si tehotna a "tehotensku nadchu" vtedy ked tehotna si?? teda neviem ci som to spravne vysvetlila, ale zas otazka tiez bola polozena nezrozumitelne 🙂

zuzimia
4. dec 2013

Ziadna "tehotenska" nadcha neexistuje. Pokial nemas teploty, tak len tekutiny, vitaminy a oddych. Ak su teploty, treba sa poradit s lekarom.

fomarik
4. dec 2013

tehotenská nádcha? ani som nepočula o niečom takom. 😕

freyjanr
4. dec 2013

Taku kravinu som este nepočula

froschka
4. dec 2013

Podla farby moču

gemina
4. dec 2013

Ja som mala ´tehotensku´ nadchu 2x. Prva trvala mesiac a bola na zaciatku tehotenstva a druha trvala 2-3 mesiace a ukoncil ju porod (zo dna na den zmizla). Lekar mi na to nic nedal, lebo nemohol. Cely cas som brala detsky Nasivin, inak by som nemohla dychat.... Takze nieco ako tehotenska nadcha urcite existuje, ma priznaky alegrickej nadchy a zmizne po porode. Nikdy predtym ani potom som nadchu nemala dlhsie ako tyzden

saska.t
4. dec 2013

tehotenskou nadchou sa oznacuje silne prekrvenie sliznic,ktore je v tehu normalne,u niekoho zmizne hned,u niekoho trva aj par mesiacov,mala som 2 x,pouzivala som len detske kvapky do nosa,inak by som nemohla dychat,rozoznat sa neda,akurat,ze ten akutny stav prve 2-3 dni sa nedostavi,cely cas je rovnaka 😉

palomka
4. dec 2013

ja som tiez o tehotenskej nadche nepocula 😀

monika2606
4. dec 2013

@adulka1979 Ahoj, tá tehotenská trvá dlhšiu dobu a nič na ňu nepomôže, je to ako už niekto písal prekrvenie slizníc....ja som ju mala asi tak 8 mesiacov...nemohla som vôbec dýchať do toho alergia, jedna katastrofa, ale naozaj to ukončil pôrod, zo dňa na deň to bolo preč....

titulienka
4. dec 2013

Ja som ju mala od 2.mes a skoncila sa porodom 🙂 este aj pri porode som potrebovala spray aby som vladala dychat 😉 potom to skoncilo presne tak ako to zacalo z ddna na den . 🙂

anjelik2509
4. dec 2013

tiež o tehotenskej nádche počujem prvý raz a to mám za sebou už druhé tehotenstvo...Ale ak je to myslené tak, že človek má stále upchatý nos, soplí a podobne, tak to je bežná súčasť tehotenstva, lebo v tomto období sú všetky sliznice v tele prekrvené a s tým súvisí aj výtok z nosa a aj prekrvenie nosovej sliznice, prípadne sa môže z nosa pustiť aj krv...No a na to moc nepomôže nič, len porodiť...😉

zuzulienka301
4. dec 2013

konečne viem čo my bolo v tehotenstve mala som 3 mesiace takú nátku že strach ešte na pôrodnej sále som soplila 😀 apo pôrode ako by uťalo no pekne čo sa tu človek nedozvie 😀

stastenka42
4. dec 2013

Ja mam tiež tehotensku nadchu..neberiem na to nic..mam to od zaciatku tehu..zhorsuje sa mi to rano a vecer,vtedy mam uplne ucpany nos..v podstate som si na to zvykla🙂 dr mi na to povedala tiež len tolko ze porodom vsetko zmizne..

ematko29
4. dec 2013

no len pre zaujímavosť pre všetky ktoré o takom niečom ako teh.nádcha nepočuli.Je to skôr o tom,že v tehotenstve majú niektoré ženy zníženú imunitu.Ja som bola ako tehotná pri druhej dcere vkuse chorá.Stále ma trápili nádchy astále som chodila ku krčnemu.Tam mi aj povedali,že nebojte sa po pôrode sa tu ani neukážete 🙂atak aj bolo.Vtedy som naozaj žiadne lieky nebralaparalen sem tam ado nosa aby mi uvolnilo len kvapky ktoré môžu tehotné,pýtala som sa v lekárni .Ale ku lekárovi by som odporučila isť pre istotu aspon nech ťa vyšetrí.

upam
5. dec 2013

ja ju mam tiez asi od 3-4 mesiaca a na to asi nic nepomoze len vydrzat, kupila som si pinosol na najhorsie pripady upchateho nosa, inak nerobim nic len smrkam, lekarka mi poradila na regeneraciu sliznic / nakolko uz smrkavam aj krv po takom case / pantenolovu mast ktrou ked som doma rozbalila bolo tam varovanie ze sa nema pouzivat v tehotenstve lebo dexapanthenol prechadza rovno do krvi a moze znamenat riziko takze zas nic...

libertine
7. dec 2013

ja som v druhom tehotenstve mala veru tehotensku nadchu. od nejakeho 3. mesiaca som mala vkuse upchaty nos. nieze by mi z neho tieklo, to nie, len opuchute sliznice a nedalo aa dychat. a ako som porodila, tak to zrazu zmizlo, asi druhy den po porode.

kwinde
19. nov 2021

@gemina existuje doktorka mi to hovorila a vraj je to hormonmi

chudovanovamonika
25. dec 2022

@zuzimia To vy ste ju nemali neznamená že neexistuje . Som v 19tt a už od prvého mesiaca mám v kuse upchaty nos 🤧 Môže za to pár vecí - Prvý z nich je zvýšenie objemu krvi, ktorý sa vyskytuje v tehotenstve. Z toho dôvodu drobné cievky v nose môžu byť opuchnuté, spôsobujú aj zápchy a kýchanie. Rovnaké hormóny, ktoré podporujú tehotenstvo spôsobujú aj zvýšenie produkcie hlienu v nosnej sliznici a môžu tiež prispieť k opuchu.

denisa_16
31. dec 2022

@chudovanovamonika dobry den, chcem sa spytat velmi pekne. Pomaha vam noeco na ten upchaty nos? Ja som uz zufala. Prepada ma az panika a aj ked si dam normalne kvapky do nosa , ktore mi odobrila aj na orl, tak ledva dycham. V noci nespim. Max 3 hodiny a uz som po takomto rezime riadne unavena. Dakujem velmi krasne za odpived alebo ak by niekomu nieco zaberalo- budem povdacna za info.

chudovanovamonika
31. dec 2022

@denisa_16 skúste výplach morskou vodou a stop nádcha sprej do nosa sú to bylinkové kvapky . Mne to v celku dosť pomohlo a ešte mať vysoko pod hlavou večer❤️ držím palce

denisa_16
31. dec 2022

@chudovanovamonika ja davam stale solne vyplachy a dokonca mi na otl dala aj a avamys sprej. Ten , ze sa v tehotenstve moze. No uzivam 5 den a bez vysledku. V noci spim na gauci po sediacky a cez to vaetko sa neustale budim a lapam po dychu. Asi to mam uz mooc opuchnute. Ale dakujem za radu velmi pekne.

chudovanovamonika
1. jan 2023

@denisa_16 a magnézium ste neskúšala? Aj to ja beriem možno by aj to pomohlo . Magnerot ten môžete kľudne aj v tehu

lucia245
1. jan 2023

@denisa_16 mne zo vsetkeho jedine muconasal zaberal (s doktormi som to neriešila, ani s lekarnickami, ti by neodobrili nič, co cloveku pomôže a dýchať žena aj babatko potrebuje🙂 a spať so zdvihnutou hlavou. Zažila som posledne tri mesiace pri dvoch z troch tehotenstiev, bolo to na nervy veru...

denisa_16
6. jan 2023

@lucia245 je to veru cisty des. Ten awamys neviem ci este zaberie. Resp. ci trosku pomaha. Davam jo zatial a modlim sa kazdy den. Najhorsie , ze som uz taka nevyspata a unavena , ze mam dnes pocit ako na mna cosi lezie. Aby mi nebolo luto, ze mam malo nervy.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre