Ako správne aplikovať Fraxiparine injekcie?

tanaja
27. máj 2014

Ahojte, som druhý krát tehotná a znova si pichám fraxiparin. Stále rozmýšlam nad tým,čo robím zle,že vždy po vpichnutí sa mi urobí buď modrina,alebo mi to opuchne a svrbí ma to na to mieste celý deň 😒 Viem,že si mám vytvoriť kožnú riasu a tak vpichnúť, občas sa mi podarí trafiť nejakú žilu a to je modrina,jak keby som bola týraná 😉 Ženy,prosím poradťe,ako sa takýmto problémom vyhnúť.

simik22
27. máj 2014

No to je normalne, tie modriny. Picham si to aj ja, tomu sa zial nevyhnes..

majkuska
27. máj 2014

Ahoj mam ten isty problem s fraxiparinom a fragminom.Je to alergia.Dnes mi dr. vymmennila za Clexan, tie mi v predoslom tehu nerobili nic podobne. Ale nesrtesuj, ja som si ich pichala do teraz nohy popuchnute jak, bolave tvrde gule.

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkuska
27. máj 2014

@simik22 neviem ako ty ale ja som vyskusala vsetky tri fraxiparin, fragmin a clexan.Jedine clexan mi toto nerobil. Zasa kamoska tak ta pichala fraxik uplne v pohode bez modrin a bez opuchov.Normalne to nieje je to reakcia aspon tak mi to vysvetlila dr.

ajjka87
27. máj 2014

@tanaja ja mám k dnešnému dňu cez 130 injekcii za sebou, picha mi mm do stehien, nastastie zostavaju malinke modrinky, no sem tak ked trafi zilku tomu sa povie monokel. jedinýkrát ma svrtbelo ako keby nejaká reakcia na koži, poradil mi dnes lekár zmenit miesto a pichat do ramien. to miesto mi opuchlo a ostala hrča. Len nejako vydržať pre to malinke... do konca tehu este budeš mať veselo...

tanaja
autor
27. máj 2014

@majkuska, no asi to bude nejaka alergicka reakcia, zacinam sa mi to vybavovat,ked som bola prvy krat tehotna,tak mi ten fraxiparin dr.vymenila,ale nepamatam si,ci mi to preslo..zajtra idem na hematologiu,tak je rovno poviem,asi mi predpise iny heparin..
@alenah31, ty si asi profik,ale mna az zamrazi,ked si predstavim ako si pichat do brucha...uuaaa 😖 teraz sa to este da,kozu mam este volnu,ale ked bude brusisko,tak aj tak sa to tam moze pichat? 😒

simik22
27. máj 2014

@majkuska neviem ako Ty, ale ja som to konzultovala s dr, takisto s mojou krstnou mamou, ktora je zdravotna sestra, a sem tam modrinka je uplne normalne, nevravim, ze po kazdom pichnuti sa mi robi modrina, ale sem tam ano... Neda sa pichnut tak, aby si sem tam netrafila cievku. Takisto moja starka je diabeticka, picha si si inzulin, teda donedavna som jej ho pichala ja, a takisto ma sem tam modrinku

soniatko
27. máj 2014

ja som si pichala fraxik do predlaktia, tak mi odporucil moj internista, povedal, aby som si nepichala do brucha. obcas som mala modrinku a obcas aj svrbenie. pichla som si ich asi 70-80. ale muz mi musel robit riasu, lebo sama veru neviem ako by som to robila. 😉

anula
27. máj 2014

@tanaja
vstrekuj to pomaly, je jedno ci do brucha alebo do stehna, ak vstreknes rychlo jednym razom, rychlejsie sa spravi modrinka. A ked vytiahnes ihlu, trosku miesto vpichu pritlac, mozes aj jemne pomasirovat.

tanaja
autor
27. máj 2014

@anula,skus teda premasirovat,vstrekujem pomaly,lebo to stipe.)
U mna je to uz pravidlo,ze po kazdom vpichu mam modrinu,alebo hrcu.(

smoulinka13
27. máj 2014

ahojte od dnes zacinam pichat fraxik, mam to len preventivne zatial, som po KET.moze sa to aj do brucha ze? v chladnicke to nemusi byt? dkaujem

anula
27. máj 2014

davas ihlu dobrym smerom? Je akoby zrezana dosikma, ak nevpichnes presne spicou, vtedy je to viac traumatickejsie. Hrca by premasirovanim mala zmiznut. Vnoris celu ihlu do podkozia? Ak nie, pichas si to do koze, vtedy to moze viac stipat a robit hrce.

satanka1
27. máj 2014

@alenah31 zaujalo ma to celozivotne pichanie heparinu...nevlastna dcera 17r.mala v januari plucnu emboliu aj trombozu,po 2 mesiacoch ju pustili z nemocky a este asi mesiac si pichala fraxik.potom jej to zmenili na tabletky warfarin.Preco musis byt stale na injekciach?

tanaja
autor
27. máj 2014

@satanka1, lebo som tehotna, moze sa stat,ze budem mat krvnu zrazeninu a rovno sa dostane do pupocnej snury.( to mi dr.povedala. lieky nesmu brat tehotne
@anula,budem sa riadit tvojimi radami,som zvedava 😀
@smoulinka13, to moze sa to pichat aj do brucha,ked mas na to zaludok..hii..ja si picham do stehna,tam je najviac tuku,aspon u mna.) a v chladnicke nemusia byt.

smoulinka13
27. máj 2014

@tanaja dakujeeem ja som zvyknuta po IVF pichat do brucha tak nem problem 🙂)

satanka1
27. máj 2014

@tanaja to je jasne,ked si tehotna,ale pises,ze si pichas od r.2007 a budes pichat uz vzdy tak ma to zmiatlo

satanka1
27. máj 2014

@tanaja asi som si ta pomylila s tou poslednou odpovedou.

anula
27. máj 2014

@tanaja 😉 OK, daj vediet, ci funguje, ak nie popytam sa sestier, tie su niekedy mudrejsie ako Dr 😉

tanaja
autor
27. máj 2014

to som ja nepisala,ze si picham od r2007 😉 pichala som si pri prvom tehu, pred piatimi rokmi

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bleee
27. máj 2014

@tanaja ahoj, nie je to vôbec normálne. Fraxiparin už netoleruješ, vytvorila sa ti na neho alergia. Mne sa to stalo v prvom tehotenstve, pár týždňov všetko ok a potom hrče, začevenania, svrbelo to. Doktorka mi ho hneď vymenila za Clexane. Pri druhom tehu som hned dostala Clexane. Prvou voľbou je ale vždy Faxiparin, lebo je lacnejší. Clexane sa ťažšie zháňa, expotrujeme ho do zahraničia, tomi povedali v lekárni

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bleee
27. máj 2014

@tanaja inak čo sa miesta týka, môžeš si ho pichať kdekoľvek, kde máš tuk. Ja na rukách a nohách nemám ani gram tuku, pichala som si ho do bočných strán brucha až skoro na chrbát, ten mám macatý 😉 Hrče, svrbenie a začeveniania sa ti nesmú robiť, modrina sem tam je ok

bretina
27. máj 2014

Ahoj ja som mala taku istu reakciu po fraxiparine opuchlo to scervenelo a svrbelo, dr. mi vymenila injekcie za clexane a po tych som sa osypala po celom tele, az fragmin som tolerovala. Pichala som si ho cele tehu aj cele sestonedelie a dalo sa to zvladnut. Zo zaciatku som si pichala do brucha a potom ked uz bolo brusko vacsie tak som si zacala pichat do bokov v oblasti pasa tam to vobec nebolelo a ani modrinky sa nerobili.
Drzte sa zienky!!!! 🙂

zaira1407
27. máj 2014

Ahoj ...ja som si fraxiparine pichala od 34tt az do konca sestonedelia do ruky ale nakolko bolo leto a mala som velke modriny tak som zacala do stehna -modriny som mala väcsinou stale
skus si nato davat mast myslim ze sa vola heparoid.... a po porode som si davala do brucha .... drzim palce nech to vydrzis 😉 ..nic moc ale prezijeme kvoli drobcom 🙂

janikes
27. máj 2014

caute baby, mne zostalo 5injekcii fraxiparine, tak ak by ste chceli, dajte vediet, darujem, je mi luto ich vyhodit, kedze maju ex. 08/2016

majkuska
27. máj 2014

@simik22. Ja mam po kazdej injekcii opuch tvrdy a bolavy a dost velky k tomu zacervenocanie.

Ale uz ked sme pri tom neviete ci si mozem tie miesta potierat octanovou mastou. Od zajtra mam clexan ma uz pichat do ruky len potrebuje. Tie opuchy zmiernit

niki101988
28. máj 2014

@tanaja Ahoj ja som vyše roka pichala fraxiparine. Modriny a podobné veci sa Ti nevyhnú nech si akýkoľvek profík. Ja som po čase prišla na to, že menšia modrina ostane keď si pichneš cca polovicu počkáš chvíľku a potom ten zbytok. Je v podstate úplne jedno čo si človek pichá nakoľko či Fraxiparine, Clexane, Fragmin alebo Zibor vo všetkom je jedna účinná látka. Octanová masť alebo Heparoid sú veľmi dobrý kamaráti s týmito heparínmi. Tiež treba jesť menej potraviny s obsahom vitamínu K

tanaja
autor
28. máj 2014

Baby,tak som si bola vypytam clexane, ozaj sa tazsie zhana,takze hadam ho zozenie v tej nasej galante.) a dam vediet,ako mi to s nim ide.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre