Ako ste fungovali po serkláži?

horalka007
9. apr 2016

Ahojte, som v 18+2 t zacala som sa zvnutra otvarat cca na 2 cm tak ma zasili. O serklazi je tu vela tem, ale skor starsich a neskor robenych. Mna by zaujimali infosky ako ste fungovali, ci ste len lezali, ci ste aj varili a take lahke domace prace robili, ci ste chodili aj na male prechadzky a pod. kolko tyzdnov ste takto vydrzali? Take prakticke rady od zien, ktore podobne zazili....

maminkasisa
9. apr 2016

ahoj, ja som po serklazi lezala v nemocnici asi 5 dni, bola som v 24 týzdni, fungovala som v podstate normalne, bolo to moje druhe tehotenstvo, dcéra este nemala 3 roky, ale davala som si pozor, žiadne velké riadenia 🙂 , rodila som v 38 tyzdni..... prajem vela statia a zdravia....

vianocnydarcek7
25. júl 2016

Je to sice starsi prispevok ale pripojim sa. Tiez mi robili serklaz na konci aprila. Myslim ze to bol 23tt. Moj rezim od vtedy: postel, wecko, postel, sprcha a jedlo po leziacky. Cize len lezim uz cca 3 mesiace

zuzana781
26. júl 2016

ahoj, ja som tiež po serklaži a už aj pustení stehu... zašili ma v 26tt. 5 dní v nemocnici a potom doma prísny kľudový režim... ležala, max navariť ale rýchlovky a ostatné všetci okolo mňa... v 38tt pustili steh a teraz čakáme kedy sa vyberie von.... držim palce (ležala som 3 mesiace)...

lucinka511
26. júl 2016

@vianocnydarcek7 ahoj a to si nemohla nic robit?pretoze vrak s tou serklazou aj zeny nieco porobia v domacnosti.ja mam robenu konizaciu.zatial som len v 13tt ale tiez cakam co bude naslwdovat.snad nebude serklaz potrebna

vianocnydarcek7
27. júl 2016

@lucinka511 vobec nic, este teraz tak fungujem. Ja som mala tu smolu ze ked ma zasili otvaranie sice zastavili ale krcok sa mi aj tak skratil. Ked ma zasili mal 1,5 cm a po mesiaci 1 cm. Co je teda dost ze kriticke. Odlezala som si svoje v nemocnici. Tyzden doma na pn, potom 2 a pol tyzdna v nemocke, to bolo ked ma zasili, potom mesiac doma, zase 3 tyzdne v nemocnici a teraz som doma skoro mesiac. Uz som 35+5 takze dufam ze to dotiahneme aspon do 38-39. Ale nemusi to byt tvoj pripad, vacsina bab pisala ze fungovali normalne po serklazi, teda ak by ti hrozila. Moj maly je od zaciatku strasne nizko a moj krcok to akosi nezvladal. Od konca aprila ozaj len lezim a idem len na wecko, do sprchy a ked nie je manzel doma tak si este jest hodim do mikrovlnky. Musim si este aj fraxiparin pichat na riedenie krvi kvoli tomu ze len lezim. Ale ako vravim. Vacsina zien po serklazi funguje normalne. Teda maju setriaci rezim ale mozu sa pohybovat.

lucinka511
27. júl 2016

@vianocnydarcek7 aha.neboj moja sestra rodila v 36 a mala nadherna.nic jej nebolo.druha 35+4a mala krasna.bola par dni na infuzkach ale inak obe nadherne a zdrave.uz si za vodou☺ tak vies ja som bola nakontrole v 9tt a tam mi jedna dr namerala krcok len 2.3cm.odvtedy lezim a beruem magnezko o 11som sla na kontrolu a to uz bol moj gynekolog v praci.ten mi nameral 4.6cm co som bola happytak snad to moj krcok vydrzi aj po konizacii.zatial sa ale setrim.skodro cely den presedim.prelezim ale zasa si navarim.uoracem riad dnes som umyla dva okna.snad tolko mozem robit max praca na pol jod denne...inak ozaj sedim a viacej polihujem na gauci...

horalka007
autor
27. júl 2016

@lucinka511 ja to iste ako @vianocnydarcek7 len s tym rozdielom, ze som v nemocnici bola 2 dni po serklazi, potom 10 dni a potom 8 tyzdnov vkuse... teraz som 33+6 a iba lezim na wc chodim a jedlo mi nosia... a stale lezim vkuse 4 mesiace...

lucinka511
27. júl 2016

@horalka007 to je velka obeta.ale ked ina moznost neostava.tak nic sa neda robit.A neboli vas chrbat?a cim sa zamestnavate?ja napr ked citam knihu poleziacky tak ma boki hlava.

horalka007
autor
27. júl 2016

@lucinka511 asi ma uz boli cely clovek 🙂 ale tak neda sa nic robit... mne citanie po leziacky nevadi...mam normu 4 knihy tyzdenne :D alebo pozeram serialy na PC... a tak... syn sa mi narodil v 36+0 dufam, ze aspon dovtedy vydrzim....🙂

lucinka511
27. júl 2016

@horalka007 urcite to vydrzis a v prvom tehu si mala tiuez slaby krcok?

vianocnydarcek7
27. júl 2016

@lucinka511 tie okna nehaj tak, pockaju ☺. Neboj sa krcok vydrzi, len sa treba setrit. Netreba nic podcenovat, nestoji to za to. Drzim palce, verim ze vsetko dobre dopadne. Aj ked to poznam ze psychika pracuje, priznam sa nebol den co by som nemyslela na to co ak to pride teraz a co ked toto a hentoto... Ale to je normalne, kazda mame strach.

lucinka511
27. júl 2016

@vianocnydarcek7 asi mas pravdu a to som chcela este upratat na vik dom.lebo pride priateliva rodina ale kaslem na to.budem raa a k pe desat ludi uvarim☺

vianocnydarcek7
27. júl 2016

@horalka007 uz dobojujeme ☺.

vianocnydarcek7
27. júl 2016

@lucinka511 podobne filmy, knihy. Z lezania som mala pricviknuty nerv a to sa mi ani lezat nedalo vtedy. Bolest pri kazdom nadychu. Vtedy som si od tej bolesti aj poplakala. Po tyzdni to preslo nastastie.

vianocnydarcek7
27. júl 2016

@lucinka511 u nas robi vsetko manzel. Vari, riadi, perie. Ine mu nezostalo ☺ a som mu teda neskutocne vdacna. Hlavne ked kricim z postele chcem to a to...

horalka007
autor
27. júl 2016

@lucinka511 ano, ale zacal sa otvarat az od 28t... teraz uz od 18t...

lucinka511
27. júl 2016

@vianocnydarcek7 ☺tak ja zatial musim sama.le
bo priatel je v praci.inak mi skoro nedali PN ale nastastie tam bola vtedy inan dr ktora.namerala ako namerala a teraz som doma...tak uvidim aky bude krcok neskor.mozno budem mat stastiri v co dufam.lebo ja som aj stresar.a kebyze bol zly.tak by som uz ozaj lezala a objednavala si menu z restauracii.

vianocnydarcek7
27. júl 2016

@lucinka511 tak moj ked je v nocnej tak to vtedy ani nespim lebo som si taka neista ked som v noci sama. A prave dneska ma to caka. Dufam ze este aj burka bude tak to ma ozaj porazi 😀

lucinka511
27. júl 2016

@vianocnydarcek7 ja by som burku brala.my tu mame syarsne horko.Neboj sa pozri si film a dobre zaspis.

marienka77
30. júl 2016

Ahoj, ja som mala serklaz v 22tt. Najskor som lezala ale ked doktor hovoril, ze vsetko dobre drzi tak som aj zacala robit mensie domace prace. Varila, prala, upratovala. V 38tt v prestrihli steh a este som normalne fungovala. Maly sa vypytal na svet den po termine 🙂 Uvidim ako to bude teraz pri druhom tehotenstve, ci bude zasa potrebne zasivat. Dufam, ze nie, aj ked moc velku sancu tomu nedavam.

horalka007
autor
30. júl 2016

@marienka77 a tiez sa ti za tym stehom vsetko otvorilo, ci ako si to mala?

marienka77
30. júl 2016

@horalka007 ja som mala krcok skrateny na 1,5 cm preto mi ho zasili. a tak to ostalo stale. potom od prestrihnutia som bola otvorena na spicu prsta..a tak to ostalo az do dna ked som porodila. A mozno vdaka tomu otvaraniu som ako prvorodicka porodila za 2,5h od prvej kontrakcie 🙂

miselitina
1. aug 2016

Ahojte! Som prisla normalne do poradne kde mi lekar povedal ze som otvorena na 5cm a moj krcok maternice meral 3mm. Takze bez predchadzajuceho varovania alebo nejakeho naznaku tvrdnutia bruska som v 24 tyzdni bola hospitalizovana v nemocnici. Od prijatia som mala na 3 den urobenu tzv. horucu serklaz pretoze moj vak blan az trcal vonku. Nedavali mi skoro ziadnu sancu ze tehotenstvo bude pokracovat dalej pripravovali ma na najhorsie. V tej dobe vazil maly okolo 600g a 24 tyzden cize na nejakej pomyselnej hranici zivotaschopnosti. Po 3 tyzdnoch hospitalizacie som toho zacala mat akurat dost pretoze mi povedali ze nikto ma domov v mojom stave nepusti. Za tie 3 tyzdne som mala moznost precitat si kopu odbornej anglickej literatury a najnovsie vyskumy kde som zistila ze serklaz je jedna zastarala metoda minuleho storocia a nijak nebol preukazany jej vplyv na oddalenie predcasneho porodu... V nemocnici mi uz nedavali ani infuziu a tak som sla domov na reverz. Ak sa to bude v buducnosti opakovat uz by som sa nedala zasit len vtedy som bola prilis vyplasena a nemala ziadne relevantne vedecke informacie. Dnes uz som v 32 tyzdni a chvala Bohu stale tehotna. Co sa tyka mojho rezimu dna tak odkedy som doma stale pri mne niekto je aby mi doniesol jedlo resp. pomohol s cim treba. Minuly tyzden uz ma tak nehorazne zacal boliet chrbat a cele telo ze som az uz plakala a povedala si dost. Nasla som si rezim ze 10min nieco po stojacky alebo sediacky porobim a hodinu oddychujem 🙂. Nejak mi moj sedliacky rozum hovori ze nie je v poriadku cely cas lezat v posteli a nevyst ani na slniecko a cerstvy vzduch.. Drzte palce nech to dotiahneme aspon do 35 tyzdna.

lucinka511
1. aug 2016

@miselitina ale mozno kebyze ti ti serklaz nedali.uz rodis.podlamna ta serklaz i ked je zastarana ma nejaky ucinok.aspon na par tyz oddiali porod a tyzdne v tehot hraju rolu....Moja znama.mala krcok na 1.5cm od 15ttserklaz jej nedali a porodila v 33t maly je ok ale tiuez si dlhsiee pobudol v Martine na Neonatologii. Drzim pakce .nech ti to vydrzi

miriam2908
1. aug 2016

ja som bola prešívaná v 26tt s dvojičkami, týždeň ma nechali v nemocnici týždeň som poležala doma, potom klasika varenie, pranie upratovanie, samozrejme všetko s mierou, von som nechodila, manžel celé dni robil bolo leto a veľmi teplo tak iba večer na ľahké prechádzky. Mal ma na starosti Pán Dr. SUCHáNEK z BA-ružinova, cca každé 2týždne prehladka ale akosi na mňa asi zabudol alebo čo, ale keď som prišla v 39+0 na kontrolu, zastupoval ho iný Dr. cumel na mna ako na idiota, ako je možné že som ešte prešitá, okamžite ma poslal hore do nemocnice steh mi odstranili a na druhý deň mi odtiekla zelená plodová voda, ktorá mohla ohroziť moje deti aj mňa. Našťastie všetko dobre dobadlo. Toť moja skúsenosť.

vianocnydarcek7
1. aug 2016

Mozno je serklaz zastarana dala by som sa zasit znova. Mojho drobca drzia v brusku len tie stehy. Neviem si predstavit ze by som sa nedala v tom 23tt zasit. Otvorila by som sa uplne a potom co... Teraz som 36+3 a o 2 tyzdne ideme vyberat stehy.

bebiss
1. aug 2016

aj ja som mala pri poslednom tehu robenú serkláž v 25 tt, kedy som sa otvorila na 1,5 cm a krčok 0,7 cm... vydržali sme "pokope" 6 týždňov, kedy sa mi serkláž začala prerezávať (doslova sa mi otvorila na 1 cm) a museli mi ju odstrániť, lebo by mi potrhala krčok... po odstránení som rodila v 31+2tt, kedy mi odtiekla plodová voda. Neviem, či by sme vydržali tak dlho bez serkláže, ťažko povedať, lebo pri prvom tehu som mala rovnaký problém s predčasným otváraním, nestihli ma zašiť, a vtedy som ležala v nemocnici 8 týždňov na inf[ykach, otvorená postupne až na 8 cm a vydržali sme do 36 tt... Každopádne som to konzultovala s viacerými lekármi, ktorí tiež mali rôzne názory, ale pri mojej "diagnoze" mi pri ďalšom tehu priamo odporučili preventívnu serkláž čím skôr a nie až ked sa mi krčok otvorí...

horalka007
autor
1. aug 2016

@bebiss ak sa smiem spytat, ked sa ti ta serklaz zacala prerezavat aj si to nejak pocitovala? Mala si nejake bolesti, pichanie alebo nieco?

bebiss
1. aug 2016

@horalka007 no ja som mala prisny kludovy rezim doma po serklazi, iba postel, WC a sprcha a napriek tomu mi ta serklaz nevydrzala... Obcas ako sa mala v brusku hmyrila som citila take pichanie, aj som vtedy spinila, ked sa mi tie stehy zacali natahovat...

vianocnydarcek7
1. aug 2016

@bebiss chcela by som sa opytat ci velmi bolelo vyberanie stehov. O dva tyzdne mi maju vyberat 😬

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre