Ako zahnať nevoľnosť?

20. okt 2021

prosím tipy ako zahnať nevolnosti alebo ich zmierniť? ...mávam ich aj v priebehu dňa ...

1angelika
20. okt 2021

vydržať do pôrodu.. prepáč, takú odpoveď určite nepotrebuješ no podľa mňa na to nieje žiadna rada, niekomu zaberie cola, stále niečo jesť, nejaké suché keksíky, niekto odporúča zázvorové lízatká,...no väčšine nepomôže nič..treba to len pretrpieť a výsledok bude stáť za to ❤

autor
20. okt 2021

@1angelika hej ja viem len ešte chodím do práce a rada by som to tam nejak vydržala aspoň 2 týždne bez toho aby si to niekto všimol že mi je zle :D nechcem ešte o tom hovoriť...doma sa to dá vydržať a jasné že to stojí za to ...len tá práca :P

clori
20. okt 2021

ja som si ranny bolavy zaludok napravala slanou sumienkou., nevolnosti chodili az poobede. aby som vydrzala cestovanie z prace, mala som vo flasi vychladenu cistu vodu a zazvorove lizatka. sem-tam som si dala aj mentolovy cukrik. mala som potrebu pit alebo cuclat nieco studene. ale napriek tomu, ze mimo tehu som velky fanusik coly, pepsi, kofoly, v tehu som mala k tomu odpor 😀 a vecer uz nepomohlo nic. ci som nejedla alebo jedla, vzdy som vracala. cize ta studena voda. pripadne aj voda s ladom bola naj.

michaela789
20. okt 2021

Mne nepomohlo, žiaľ, nič. Pravidelné grc sessions až do konca 6.mesiaca. Skús zázvorove lízanky, niektorým ženám dokážu uľaviť.

1angelika
20. okt 2021

Chápem ..u mňa vedeli všetci hneď lebo som vracala vkuse..stačilo ,že daka vôňa ku mne zaviala a letela som na záchod. ...tak potom som aj šla na PN lebo to sa už nedalo tak existovať. Držím ti palce nech je to u teba miernejšie 🙂

rora
20. okt 2021

Aktualne to tiez riesim, netrapia ma vsak ranne nevolnosti ale nastupuje to pozvolna v poobednych hodinach a vecer som k.o. chodim len okolo wcka a cakam kedy sa s prepacenim doblvem... pomahaju mi trochu ciste perlive vody (poviem to ako je, vygrgat sa z toho....)

nmhc
20. okt 2021

Prvé týždne mi nepomohlo nič schudla som 4kg a skončila na infúziách. A potom som grcala každé ráno, inak ani deň by nezačal 😂 jediné čo mi trošku pomáhalo predýchať cestu do práce boli žuvačky. Nechcem ťa strašiť ale ja som grcala ešte aj po pôrode 😂😂😂

michaela789
20. okt 2021

@nmhc ja som pri prvom grcala aj v boxe na koze počas pôrodu 👍😅 to aby mi nebolo málo nepríjemne asi 🤣🤣

uradnikova
20. okt 2021

mne pomahala cista stava z citronov. ale pozor ma zuby, trebe si vzdy preplachnut ustna. mna ta stava neskutocne prebrala k zivotu, aj z depresii😆, kedze uz sa to nedalo vydrzat. a detske orbitky mi robili dobre.

klsmat
20. okt 2021

Mne bývalo iba mierne nevoľno. Pomáhali mi Bebe dobré ráno kexy a jablková šťava s vodou a cestou do práce som si musela kúpiť lekvarovu šišku. Musela som sa zďaleka vyhýbať pachu vysmazania a celé tehotenstvo sa u nás doma nemohlo pripravovať mäso. Takže keď som vylúčila dráždivé pachy, situácia bola omnoho lepšia.

autor
20. okt 2021

@nmhc tak o tom som ešte nepočula že by niekomu nevolnosti trvali až tak dlho :D

maris5
20. okt 2021

Ja som vracala do 7-8mesiaca. Rano ma napinalo, ale nedavala som si nic na jedenie ani pitie. Nepomahalo mi nic, ani zazvorovw cukriky ani ine tieto rady.
Najviac mi vadili pachy. Ak som isla busom presne som vedela kto mal co na obed. Pomahalo mi ovoniavat moj sal s oblubenou vonavkou (ta sa mi nesprotivila) prerazili to vsetky pachy. A ked som v robote citila, ze asi to nedam, isla som sa zavriet na wcko. Moja najblizsia kolegyna to vedela, jej som doverovala a vzdy pomohla.

radka018
20. okt 2021

Tiež som počas tehotenstva skúšala kadečo, ale najviac sa mi osvedčilo žuvanie žuvačky. Žuvanie žuvačky bez cukru podporuje tvorbu slín, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu.

nelca0510
20. okt 2021

Mne pomohlo jesť priebežne počas celého dňa. Ja som mala ale skôr poobede a večerné nevoľnosti.

ssiinnkkaa
20. okt 2021

Mne trvali ešte skoro 3 m po pôrode … ale to aj kvôli problémom ktoré zacali v tehotenstve…
Teraz čakám druhé a mám sa ako na hojdačke prvých 25 t katastrofa čistá teraz trosku lepšie som 29t ale aj tak zle , pomáha mi trosku vychladena Pepsi, vychladene nealko pivo , vychladena fatra… mám od Dr degan , ten trosku pomáha tiež a infúzie sú naj + nehýbať sa najdlhšie ako sa dá…

nmhc
20. okt 2021

Tak už si počula 😁😁😁 dúfam že som si to nadgrcala aj do ďalšieho tehu už 😂😂😂

veronice
20. okt 2021

... Odpoved na tuto otazku hladam uz 22tt....🙈 Ale uz som sa zmierila s tym ze to skonci az o cca 18 tyzdnov 😁🤦‍♀️.... A to som v prvom tehotenstve netusila consu nevolnosti....teraz to mam asi aj s urokmi 🤷‍♀️

ninka123
21. okt 2021

Ahoj, podľa rad viacerých mamiciek.. Treba skúšať na sebe, každému vyhovuje niečo iné 😉. Mne obe tehu iba bývalo ťažko, od 6 mesiaca záha, nikdy som nevracala.. Ale zato oba pôrody som si odvracala statočne, na sále som bola ako vyflusnutý rezanec.. Bolo mi povedané, že to oxytocin u niektorých žien vyvoláva zvracanie 🤔

a_driana
21. okt 2021

Ahoj aj ja som mávala hrozne nevoľnosti, od 6tyzdna to začalo a niekedy v 5mesiaci ustalo..ale čo si pamätám tak ráno som si vždy musela dať banán,niežeby som na ne mala takú chuť, ale bolo to jediné čo som do seba ráno dostala a čo mi trochu ukludnilo žalúdok.. keď som sa ráno nenajedla a šla do práce tak som musela aj v aute odgrcnut do sáčku 😂 bolesti to síce nezmierni ale aspoň som mohla chodiť do práce a nie byť pripútaná k wc 😁

1angelika
21. okt 2021

@nmhc aj ja dúfam no sú také šťastné ktoré si to musia ods*ať aj pri ďalšom tehu 🙂))

enoula
21. okt 2021

Soda, zázvorove šťavy, vody, caje, také male plechovky, zázvor bol super 😂

thempting
21. okt 2021

Ja som vracala cele tehotenstva a bolo jedno ci bolo rano, obed alebo vecer😃 ale pri druhom som prezila prve tri mesiace len vdaka pepsi. Nic ine som dokopy nejedla iba pila pepsi. Co som zjedla to hned islo von🤢

emalka
21. okt 2021

Teraz som 25tt, do asi 20tt som mala denne nevolnosti hlavne vecer (oni tie nevolnosti mozu prist hocikedy pocas dna, nielen rano). NIkdy som nevracala ale to ja nezvyknem ani pri otrave jedlom, asi mam silny "zvierac" :D Teraz ma trapi uz "len" palenie zahy.

Kazdopadne ma zachranili vsemozne zazvorove produkty - silny zazvorovy caj, lizatka, cukriky, zazvorove pivo (vola sa to pivo ale nema to alkohol). Tie mi to aspon nachvilku skludnili. Ked nezaberalo toto tak potom som si dala Kofolu, ta troska kofeinu nema ziadny efekt na dieta a mne sa ulavilo.
Sestra zas prisahala na akupresuru, bohuzial si tie body uz nepamatam ale urcite sa daju rychlo vyguglit.

squ1rrel
21. okt 2021

Okrem toho co tu bolo už spomenute mi celkom pomohlo cucat/pomaly jest kyslé zelené jablko alebo si hocikedy k nemu aspoň privoňať.
A pri nočných nevolnostiach zjesť banán. Ale treba to striedať, raz ti to pomôže to raz ono.

nixlumi
22. okt 2021

mne na celodenne nevolnosti, bolesti zaludka a podobne nepomohlo nic, co by to uplne potlacilo, ciastocne aspon prezit mi pomahali tabletky Helicid, predpisala mi ich gynekologicka, niekomu pomahaju uplne potlacit nevolnosti ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre