Ako zistiť mimomaternicové tehotenstvo?

4. nov 2023

Ahojte viete mi poradiť aké ste mali príznaky mimo maternicoveho tehotenstva? Mňa trasne bolia prsia až ma pália bradavky prsia až kľucne kosti bolesť strašná na pravej strane mne je zle až mám pocit že aj skolabujem. Ale gynekologická nic nevidí ja už som zúfalá stoho stavu.

vandica
4. nov 2023

Test si mala pozitívny? Ja som pri MMT na tretí deň meškania začala spinit a špinila som celý čas pokiaľ nezistili kde to mám, cca tri týždne som chodila na krv stále, hcg stúpalo úplne minimálne. Až keď bolo niečo cez 1000 tak videli že to mám v ľavom vajcovode. Inak som nemala bolesti.

autor
4. nov 2023

@vandica ja nemám pozitívny test ale ties iba spinim nemám normálny menzes.

vandica
4. nov 2023

Tak test by si mala pozitívny aj pri MMT. Lebo hcg tam je.

autor
4. nov 2023

@vandica ja už neviem ja mám bolesti tých prsnikou aj pravá strana má bolí tak ja už neviem čo to môže byť a spinenie.

petamich
4. nov 2023

pri mimomaternicovom tehotenstve je tehotensky test pozitivny, HCG stupa, ....takze ak mas negativny test tak MMT to urcite nie je

prosim ta preco prave tuto diagnozu si "stanovila"?

autor
4. nov 2023

@petamich ja už neviem čo zo sebou doktorka mi nevie pomôcť stále iba krv a steri mi berie ja mám bolesti mala som aj nechránený pohlavný styk na sono nieje nič vidno tak už hľadám aj ja že 2 mesiace som tam každý týždeň. Že čo to môže už byť. Keď ťa niečo boli si zúfalá už. Asi tak

petamich
4. nov 2023

ono to ale predsa vobec nemusi mat gynekologicky zaklad, ked ti je zle a kolabujes

autor
4. nov 2023

@petamich a aký?keď ťa bolia strašne prsia bradavky a ktomu pravá strana jak vajecnyky aj keď ťa vyšetruje gynekologická ma to tam boli?

nikaeli
4. nov 2023

Keby si mala MMT, na ultrazvuku by ho dr. videla, plus ako tehotná by si mala vyššiu sliznicu bez ohľadu na to, kde sa drobec uhniezdil. Určite by si mala pozit. test a v krvi hcg. Ak máš bolesti, choď na pohotovosť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre