Akútna toxoplazmóza

modrinkaa
9. mar 2019

Ahojte, je tu niekto kto si prešiel akútnu toxoplazmozu v tehotenstve? Ja ju mám pravdepodobne od začiatku tehotenstva len až teraz v 17tt prišli opakovane výsledky na toxo.. Takže až teraz som začala jest atb..

chokma
9. mar 2019

@modrinkaa je ich tu veľa a s dobrým výsledkom so zdravými detičkami. Skus osloviť mamičky súkromnou správou z tém o toxoplazmoze. Mne to veľmi pomohlo. Síce u mňa som mala na začiatku určené, že mám akútnu ale presnejšie neskôr vyšlo, že prebiehala tak 4 mesiace pred otehotnenia, čiže som sa vyhla ATB, ale počas čakania na výsledky som sa tu s kontaktovala s mamičkami co ATB brali a mali zdravé bábätká. Tak držím palce a prajem veľa pozitívnych myšlienok.

modrinkaa
autor
9. mar 2019

@chokma ďakujem

mariejenka
9. mar 2019

Ahoj,osobne skúsenost nemam,ale kamoska si tym presla brala atb,a dcerka je zdrava,vsetko ok.len obrovsky stres prezivala. Drzim palce,nech je vsetko v poriadku.

modrinkaa
autor
9. mar 2019

@mariejenka ďakujem, ja verím ze malé bude zdravucke

maminuska
9. mar 2019

@modrinkaa ahoj , moja švagriná mala akútnu toxoplazmozu , zistenú pri screeningu hneď v začiatkoch , na infekčnom je odporučili prerušenie tehotenstva , išla za iným infektológom Mudr.Štúrom ...vtedy bol primár a ten jej povedal že ak začne okamžite liečbu tak je veľká pravdepodobnost narodenia zdravého dieťata. Toxo akútna v prvom trimestri , začala sa hneď liečiť a má zdravého synčeka. Teraz má 9 rokov

modrinkaa
autor
9. mar 2019

@maminuska mne vyšli pozitívne vysledky na toxo už okolo 12tt a Dr ich poslala ďalej a,, ukludnila ma,, že väčšinou prídu negatívne... No výsledky prišli pozitívne a prišli až teraz 😔 keď som v 17tt, až teraz som začala jest atb mam veľký strach ze bude malé poškodene😔 najhoršie je ze na veľký Morfologicky utz idem až 27ho a to je ešte hrozne dlhá doba😔

maminuska
9. mar 2019

@modrinkaa zavolaj Grochaovi do MT , nemáš to tak ďaleko , povedz mnu v akej si situácii berie urgentne. On je skutočne p. odborník .

modrinkaa
autor
9. mar 2019

@maminuska idem vám písať ip

deti95060810
9. mar 2019

mne povedali asi 3 mesiace pred pôrodom že mám toxo....prišli nato z krvi....poslali ma na infekčné do nemocnice, kde mi predpísali lieky a poslali domov....vraj dieťa môže byť postihnuté a slepé....preplakala som 3 dni...ale že už sa nedá nič robiť, že už sa musí dieťa narodiť pretože som už vo vyššom tehu....Lieky som dobrala a čakala na pôrod....
V nemocnici po mne pozerali že či mi šibe alebo čo keď sme čakali postihnuté dieťa....lekárka sa mi opýtala že či som tomu aj verila.... Myslela som že zle počujem, pretože my sme sa doma trápili niekoľko dní, potom sme sa ako tak upokojili.... dcéra chodí do 5 tr.

34michaela
11. mar 2019

@modrinkaa pred 2r.aj mne zistili akutnu toxo
Az do porodu som kazdy mesiac chodila na infekcne na odbery a stale,stale boli hodnoty vysoke na akutnu toxo.Brala som az do porodu atb Rovamicin 3x denne.revala som ze co bude s malym.No chvalabohu sa narodil uplne zdravy.Hned po narodeni brali odbery na toxo aj jemu a mal pozitivne len protilatky,cize uz by to nemal nikdy dostat.Dokonca ja som bola pred 2.mesiacmi (1,5r od porodu)na odberoch na toxo a vyslo mi hranicne akutna toxo.drzim palc3 a urcite bude vsetko ok 😉

modrinkaa
autor
12. mar 2019

@34michaela a prosím vás kedy ste začali jest atb, v ktorom tt? Ja verím, cítim ze je malinke zdravee🙂 tiež vás tak strašili na infekcnom??

bobulka109
12. mar 2019

@modrinkaa ahoj, mne zistili akutnu toxoplazmozu v 8 tyzdni, surove maso nejedavam, macky nemame, boli vysoke titre vsetkych imunoglobulinov, hned som sa nakontaktovala na jednu odbornicku z Prahy, skusim pohladat kontakt, ona mi napisala, ze riziko je minimalne, sla som aj na infektologiu v Ke, antibiotika mi nedali a to podotykam som mala vysoke vysledky, trpla som, ked som sla na morfologicke ultrazvuky, ale chvalabohu vsetko dobre dopadlo, unmna sa dopatralo, ze som sa nakazila na Kube, boli sme tam v maji, vraj su tam velmi agresivne kmene, maciek volne pohybujucich sa tam bolo dost, jedla som tam zeleninove salaty, takze asi pravdepofobne to bol povod mojej infekcie, sj ked ja hygienu dodrziavam az prehnane , si myslim, ked sme sa vratili tak v juni som bola velmi chora, odobrali mi rozne serologie, ale na toxo nemyslel nikto a otehotnela som na v novembri, takze ta chcem povzbudit, ze to bude dobre, ked chces mozes mi do ip napisat tvoje vysledky, ja pohladam svoje a pozriem kontakt ma tu doktorku z ciech

34michaela
12. mar 2019

@modrinkaa v 12tt som uz mala zvysene hodnoty zevraj no sestricka na gyn si to vsimla az okolo 20tt 😯 takze hned ako mi to povedala sla som na infekcne a hned nasadili atb lebo bola stoho uz akutna toxo.Do teraz rozmyslam nad tym kde som to mohla dostat.Urcite bude male zdravucke nebojte,drzim palce 😍

34michaela
12. mar 2019

@34michaela praveze ma nestrasili vobec nejakymi nasledkami pre babo.Lebo vraj atb mi nasadili vcas a teda na maleho to nemalo ako prejst,len to ze uz ma toe protilatky

modrinkaa
autor
13. mar 2019

@34michaela mne dnes moja gyn povedala ze sa ešte nestretla za ten čas co pracuje s tým aby bolo babo poškodené kvôli toxo, tak dúfam 🙂

34michaela
14. mar 2019

@modrinkaa jasne,teda mozno su pripady.no ja neviem o ziadnom,tiez som mala akutnu a syn je uplne zdravy ,ziadne nasledky

lenkav1981
27. máj 2019

@34michaela ahoj prosim Ta ty si brala Rovamicon cca od 20tt az do porodu? Aj si mala nejake priznaky, v tehotenstve, ze prebieha? Horucky......? Dakujem

modrinkaa
autor
28. máj 2019

@lenkav1981 ak ti to pomôže, ja som brala od 16tt a ešte beriem až do konca. A ja som nemala žiadne príznaky...

lenkav1981
28. máj 2019

@modrinkaa pomoze velmi. A ake beres atb? A nemoze uskodit brat tak dlho atb? A ako ti to zistili? Pri beznom odbere krvi?

lenkav1981
28. máj 2019

@modrinkaa aj vies kde si sa nakazila? U mna je toto podozrenie, ja som bola vcera na krv, za kolko ti prisli vysledky? Dost sa bojim

modrinkaa
autor
28. máj 2019

@lenkav1981 napíšem ti IP

34michaela
28. máj 2019

@lenkav1981 ahoj,ano brala som rovamicin az do porodu kazdych 8hod.Ale nie nemala som ziadne priznaky,teploty a ani zvysene uzliny ako mi vzdy na infekcnom kontrolovali.Keby nebrali odber krvy tak neviem o nicom.

34michaela
28. máj 2019

@lenkav1981 ja som mala kazdy mesiac vysledky tak za 10dni a stale vysoke hodnoty takze som chodila na infekcne ako na klavir poctivo.Dokonca maly ide mat teraz 2roky a na zaciatku roka mi bral moj obvodny odber na toxo,chcela som vediet zo zvedavosti ci to preslo.No stale mam zvysene hodnoty 😮

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre