Akútna toxoplazmóza od začiatku tehotenstva

lienka005
2. nov 2019

Ahojte prosím Vás mala niektorá potvrdenú akútnu toxoplazmózu (IgM protilátky) od začiatku tehotenstva? Mne naordinovali rowamycín do konca tehu chcem sa opýtať mala ste niektorá takú dlhú liečbu? Ako ste ju znášali? ako to bolo u Vás so zdravím bábätka?A čo Vaša imunita po 9 mesačnej liečbe ATB? ďakujem

lilyen2011
10. sep 2020

@lenka8522 dr. Ondruskova ordinuje kazdy pondelok na Kramaroch super dr. perfekt pristup vdaka nej mam zdravu dceru. nasadila rovamicine aj pocas korony mi bola k dispozicii na mobile vrelo odporucam!

lenka8522
10. sep 2020

@lilyen2011 len ja som až z Lučenca 🙁 a zobrala ťa hneď keď si jej zavolala?

lilyen2011
10. sep 2020

@lenka8522 volala som v pondelok od 13.00 ordinujea na dalsi pondelok som tam mala ist (mohla som aj hned, ale nie som z Ba) tiez som cestovala

lilyen2011
10. sep 2020

@lenka8522 dr. ma poslal hned na potrat... "toto je na ukoncenie"... jeho slova... toto je jeho ukoncenie hajzel jeden

lenka8522
10. sep 2020

@lilyen2011 tvoj gynekológ?

lilyen2011
10. sep 2020

@lenka8522 ano 😤 este ked sa dozvedel, ze mam toxo tak aj uzv spravil tak neochotne, 1minutove, ze aha tu je zije a finito... hlavu hore, treba nasadit atb a vsetko bude ok cele tehu som sa bala a pozri zdrave dievcatko. usg mozgu vsetko ok, neurologicke vysetrenia ok, reflexy po narodeni ok.. z krvi jek potom zistili len prenesene protilatky odomna igm mala 0 vobec sa nenakazila

lenka8522
10. sep 2020

@lilyen2011 krásne bábätko 😘😍

lenka8522
10. sep 2020

@lilyen2011 teraz čítam,že ona je zameraná na toxo,skúsim tam zavolať a opýtať sa či môžem prísť a potom si musela ešte ku nej chodiť na nejaké kontrolné testy?

lilyen2011
10. sep 2020

@lenka8522 ano chodila som na odbery a potom este po porode. hlavne v nemocnici po porode som musela x-krat opakovat, ze som toxo pozit a malej maju spravit odbery po porode kvoli toxo. 3x za mnou dosli doktori, ze co? nebyva tolko pripadov nevedeli co maju robit. kontrolovali potom pupocnik a brali odber z paty. na infekcnom jej potom brali zo zily, ze z paty nestaci. vsetko ma ok hlavu hore dobre bude. volaj tam b pondelok po 13.00 radsej 13.20 vtedy by uz mali zdvihnut telefon 😉 drzim palce

monicka79
10. sep 2020

@lenka8522 to je v pohode, ja som tiež išla tak o týždeň keď mi to gynekológ zistil. Momentálne som tri mesiace po pôrode a už mám len protilátky. Brala som lieky od 15.tt do 19.tt. Bola som na morfologicke sono u Grochala, odporúčam zavolať a objednať sa pre istotu tam, aby pozrel organy dieťatka. Je v tomto najlepší 🙂zistil malej jednu multicysticku obličku a dierku na jednej strane srdiečka jednej komory, ale nevedel potvrdiť ci je to toxoplazmozou, vraj sú to časté chyby u detí aj u matiek co toxoplazmozou nemali. Mala je inak zdravá, robí nám radosť a to mi vyšli aj trippletesty v 16.tt pozitívne na downow syndróm a razstep nervovej trubice. Dala som si urobiť trisomy test a ten bol negatívny a aj Grochal tieto vady vylúčil. Nemusíš sa báť, toxo sa dá liečiť liekmi a dieťa by malo mať už len protilátky 🙂

lenka8522
10. sep 2020

@monicka79 a u Grochala si bola v 20.týždni?A na amniocentezu si nebola?

lenka8522
10. sep 2020

@monicka79 koľko dopredu si sa u neho objednávala?

monicka79
10. sep 2020

@lenka8522 áno bola som v 20tt a potom ešte v 31tt na kontrolu, objednávala som sa tri alebo štyri týždne dopredu, treba čím skôr lebo ma toho veľa a robí aj soboty, len to sa platí 110, inak 80 eur. Na amniocentezu som nebola, dala som si radšej zobrať krv na trisomy, je to presne na 99%, amnio som nechcela, predsa len tam je riziko, aj keď malé že sa niečo môže stať

lenka8522
11. sep 2020

@monicka79 ďakujem ti info ❤ tak už len čakať na ďalšie výsledky

lenka8522
21. sep 2020

@renatka1985 ahoj chcela by som sa ťa opýtať ako prebieha amniocentaza?dalo sa to vydržať?aj mne zistili akútnu toxo a dr mi odporučila ísť na amnio ale strašne sa toho bojím 😢

renatka1985
21. sep 2020

@lenka8522 ahoj, amnio sa vobec neboj, ten zakrok je bezpecny, naozaj som o tom vela vela studovala aj konzultovala, a to 1% komplikacii zahrna vsetky komplikacie - zacervenanie vstupu, mierne krvacanie, ci bolest hlavy a neznamena hned to najhorsie! - neviem preco z toho niektore zeny robia taku tragediu.
Cely zakrok prebehne rychlo, nie je to bolestive, len taky neprijemny pocit, avsak rychlo pominie. Neboj sa nicoho, budes to mat chytro za sebou a potom ten pokojny spanok je nanezaplatenie.
PS: Snad ti pomoze ak ti napisem, ze pojdem na amnio znova, nakolko mam 35r, a dobrovolne.

renatka1985
21. sep 2020

@lenka8522 kludne mi napis IP 🙂

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre