Aký liek v tehotenstve na bolesť zubov?

llnzz
24. jún 2022

Je nejaký liek prosím vas okrem paralenu niečo silnejšie čo možem v tehotenstve? Pravdepodobne som dostala prievan a prešlo mi to na zuby.

edien
24. jún 2022

@llnzz povolený je len Paralen

bolarazjedna
24. jún 2022

@llnzz záleží v ktorom trimestri si, není pravda, že sa môže celý čas iba paralen.

roja01
24. jún 2022

Kup si klincekovu silicu a natri si dasno, posobi proti bolesti. Pozor na to, aby si sa so silicou nedotkla ineho miesta (napr.pier), dost to pali. Ak nemas moznost rozkusaj 1 klincek na drobno a prezuvaj. Velmi dobra do ustnej dutiny je aj salvia, ktora zmiernuje zapaly sliznic. Bud sa da zut listok salvie, salviove cukriky alebo z lekarne salviove pastilky od Dr. Mullera.

llnzz
autor
24. jún 2022

@bolarazjedna v 2.trimestri . Začiatok 6. mesiaca konkrétne

llnzz
autor
24. jún 2022

@roja01 skusim ďakujem. A zaberie to rýchlo ? Celu noc som nespala a už sa od bolesti ani sustrediť neviem

bolarazjedna
24. jún 2022

@llnzz tak môžeš aj Ibalgin, novalgin

tanyan
24. jún 2022

Zubár ti môže dať aj lokálnu anestézu pri ošetrení...
Ja som používala aj Traumeel S (na cmúľanie).

hradnapani
24. jún 2022

ibalgin v druhom trimestri mozes, ale na vyslovene odporucanie lekara. Tie zuby si daj co najskor pozriet, kludne aj na pohotovost, dost pochybujem, ze ti liek zaberie, resp. musela by si si ich davat mozno aj cely vikend a neviem, ci to za ten risk stoji.

janka1011
24. jún 2022

@llnzz prievan na zuby neprechádza. Choď k zubárovi, pravdepodobne máš kaz. A na bolesť asi len ten paralen, iné by som neriskovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre