Alergia a lieky v tehotenstve

mamina084
13. jún 2015

Ahoj maminy uzivala niektora liek alerid v tehu? Som alergicka na pel a teraz hroza mam plny nos neda sami poriadne dychat a lekarka mi nechce nic ine predpisat. Tam je ale hrubo vyznacene ze v tehu sa nesmie.

kristinkahugo
13. jún 2015

Zdravím ano môže sa. Navštívi alergologa ten ti poradí lepšie ako tuto.ja som ich tiez užívala som alergik a mam aj astmu.

karamel
13. jún 2015

Alerid v tehotenstve neuzivaj, nie je tam napisane ze sa nesmie, ale nikdy sa neskumal vplyv aleridu na plod, takze radsej to neskusaj. Co ale si mozes dat bezpecne, je Dithiaden. Ja som tiez alergicka, Alerid tiez uzivam, ked som bola tehotna som si nedavala vôbec nic, ale jedine, co mi velmi velmi pomahalo ked uz to bolo ozaj na nevydrzanie, bolo naparovanie sa nad slanou vodou a zázvorový čaj! Ale nie ten sačkový, kup si normalny zazvor, nastruhaj a sprav caj🙂 Ked ma svrbeli oci ako dive davala som si Ophtalmoseptonex kvapky🙂 A este velmi dobre zabera aj zihlavovy caj, tlmi ucinky histamínu!

simsalabim
13. jún 2015

@mamina084 k Aleridu neviem povedat nic, ale ja som v tehu lieky uzivala, cca od polovice tehotenstva. Lieky boli nasadene v spolupraci s gynekologom, tiez som nemohla dychat a "vdaka" tomu so mala zle prietoky. Ked sa dusi mamka, dusi sa aj dietatko.

simsalabim
13. jún 2015

@karamel kvapky z radu septonex sa mozu iba tyzden...vhodnejsie je dat predpisat nieco, co sa moze dlhodobejsie.

mamina084
autor
13. jún 2015

Dakujem za rady alergologa navstevujem no prave ten mi teraz zmenil ten alerid ze nic ine mi dat nemoze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre