Alergia na konci 9. týždňa

erika434
26. máj 2021

Ahojte, som na konci 9tt a po 20 rokoch sa mi vrátila alergia, vkuse kycham a len čo zohnem hlavu tečie mi voda z nosa 😁 mali ste to tak niektoré? Desim sa toho ako lieta topoľ v našom okolí 🙈 Zatiaľ sa iba naparujem s nebulizerom a vintentkou a preplachujem sprejom na báze morskej vody, postupne to zaberá len ma zaujímajú vaše skúsenosti. Ďakujem

uriva
26. máj 2021

Ja som dostala alergiu "na stromy" práve počas tehotenstva, dovtedy celý život nič, ani náznak, že by sa o mňa niečo také pokúšalo. Hormonálne zmeny - odvtedy už roky navštevujem alergológiu, alergia tu so mnou zostala. Odporúčam návštevu doktora, niektoré lieky môžeš aj počas tehotenstva.

erika434
autor
26. máj 2021

@uriva samozrejme, zatiaľ vincentka zaberá ale ak sa to zhorší určite pôjdem

petamich
26. máj 2021

som alergik, alergia sa zhorsila pocas tehotenstva - alergologicka mi zmenila lieky na zodac, ten je napr. antihistaminikum prvej kategorie = za tie roky co je na trhu uz ho uzivali stovky tehotnych zien :D aspon tak mi povedala, snazim sa ho nejest kazdy den ale ked musim, tak musim

buducamama
26. máj 2021

@petamich pozor na taketo striedave davkovanie, ja som si zodac davala cca kazdy druhy den a doktor ma zvozil, ze ci si si chcem vyrobit astmu. Takze odvtedy ho beriem kazdy vecer.

petamich
27. máj 2021

@buducamama mne tak lekarka naordinovala - ze si mam dat len vtedy, ked citim, ze potrebujem 🙂

petamich
27. máj 2021

@buducamama inak niekedy mam pocit, ze co lekar to pristup, nazor atd. a potom bud clovek "mudry" a zariad sa 🙈

buducamama
27. máj 2021

@petamich tak to je divne, fakt kazdy lekar ti povie inak🙈

mila06
27. máj 2021

@erika434 ja tiez mavam mierne alergie na jar a v lete ale ked som cakala druhu (narodila sa v sept 2018) bolo to v to leto nieco neskutocne. Stale som iba kychala, smrkala, tieklo mi z nosa non stop, oci cervene nenormalne ma svrbelo v nose....lekar mi nedal nic, vraj nemozem a mam vydrzat. Pamatam sa ako som sa hanbila ked som bola na ihrisku so starsou a niekto sa priblizil pokecat, ja servitka na nose a len "hapci hapci hapci". Potom to vsetko zazrakom preslo a od vtedy mam opet iba mierne alergie, dokonca aj dalsie tretie tehotenstvo som zvladla bez dakej vaznej alergie. Preco som mala takuto hroznu reakciu nechapem a cakam ci aj mala to nahodou nepodedi....tak dufam aj tebe to prejde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre