Aloprotilátka anti-E

burina111
28. apr 2010

hľadám tehuľky alebo už aj mamičky, ktoré mali v tehotenstve a po testoch na hematologii aloprotilátku anti-E, prípadne ako dopadli po pôrode ich bábatká, či bolo treba robiť transfuziu alebo detičky boli zdravé a protilátky máte iba vy mamičky.

burina111
autor
5. máj 2010

hej, z tvojej. ale neviem nič viac, nebavili sme sa potom dalej, keď zistili čo som za originál 😀 . ja som sa včera bavila z dr, že existujú dalšie hlbšie vyšetrenia, že to ak bude treba...noo a že sa výsledky zhoršujú rapídne až po 28tt, takže v našom prípade ešte len môžeme čakať....tak neboj, hádam vie dr. čo robí....aké máš titre? pomer? vieš? ja stále 1:+2....hranica je 1:+8

monci78
5. máj 2010

ja som tam nemala žiadny pomer písaný, iba toľko že prítomné slabé anti D protilátky. Tak si vyber že nakoľko je to vážne. Chapeš? Akoby som ja mala vedieť že čo je to u nich že slabé. Ale už sa nerozčulujem. Kým sa cítim fajn, tak som kľudná. Buď aj ty, podľa mňa len strašia stou krvou furt tak isto ako pri triple testoch.

burina111
autor
5. máj 2010

no ved ja v kutiku duše dufam, že je to všetko iba bububu...naozaj si neviem predstaviť, že by sa stalo niečo z toho, čo nám latvi vložila...mi behá mráz po chrbte 😒 najhoršie je, že nemôžeme nijako s tým nič urobiť, iba čakať a čakať čo bude...
monči tak sa držte, ak budem mať niečo nové, alebo infošky, zas sa ozvem...

monci78
20. máj 2010

Ahoj burina, no ja som bola v poradni min tyžden a len toľko mi povedal doktor, že bábo nieje ohrozené, iba v tom prípade je to zlé ak mi treba dať transplantáciu krvi, tak musím mať ten papier vždy pri sebe lebo mi tu krv vraj musia dať s tou anti D protilátkou ináč by sa mi zabili krvinky. Asi tak. O tri týždne mam isť na odber na hematologiu. A čo ty? Dúfam, že ani u teba to nieje hrozné... 😉

burina111
autor
20. máj 2010

ahoj monči, tak to máš dobré správy..tak ťuk ťuk, len nech ti to tak zostane. no u mna nič nové zatiaľ, ja idem na protilátky, sono aj poradnu teraz v utorok, tak budem múdrejšia. malej pozorujú slezinu a pečeň, či sa nezvačšuje. protilátka sa mi zatiaľ drží v norme, ale vraj dramaticky začne rásť po 28tt, takže som zvedavá čo bude...takže v utorok sa ti ozvem, aké novoty som som dozvedela.
držím vám place..páni ty to už nemáš ani za 10tt, rýchlo to beží 😉

monci78
20. máj 2010

Ďakujem, aj vám držím veľmi veľmi palce aby to bolo o.k. Veru už len necelych 10týždnou, fakt to strašne letí, začínam mať stres z pôrodu, ale hádam to prejde na konci, vtedy už budem čakať aby bolo potom. Ja idem do poradne len 11.6. a už ma vypíšu aj na materskú. A potom to už pôjde veľmi rýchlo. Tak budem na teba myslieť a potom sa ozvi... 😉

burina111
autor
25. máj 2010

ahojky monči, no tak ja som bola dnes na protilátky, poradna, 4D, malá je krásna, všetko má v poriadku, pečeň, slezina nezvačšená, protilátky mi stoja v tom pomere čo som mala..tak uvidíme ako dopadnú odbery po 28tt, hádam to bude dobre..takže dnes som nešla z poradne uplakaná...držte sa a zas daj vedieť čo nové 😉

monci78
26. máj 2010

Ahoj burina, no tak vidíš, hlavne že nás fajne vyplašili. Ale niekde v kutiku duše som vedela, že to bude fajn. Tak teraz si môžme užívať dalej aj ked teraz mám veľké problémy s chrbticou, neviem ako to riešiť ale už neviem ani chodiť tak ma seklo. No hádam už rychlo príde koniec a bude pokoj. 😉

burina111
autor
26. máj 2010

moja tak na to liek nie je, to sa ti drobec natlačil na chrbát a dovi...to iba pretrpieť...možno sa zas posunie a trošku ti to prejde...držím palce 😉

monci78
26. máj 2010

veru nie je. A to je najhoršie. Už som si včera bola kupiť aspon homeopatiká no som zvedavá či zaberú. Dali mi nejaku voltaren náplasť tak to mám nacapené na sebe, no zatiaľ nič nebadám nejaké zlepšenie. V sobotu máme sobáš, dufam, že aspon tých 10 min na urade vydržím. Potom už len večera to je v poho. Tak sa držte aj vy...! 😉

latvia
26. máj 2010

monci, na bolavy chrbat trosku zabera suche teplo, ak mas doma vankusik s ceresnovymi kostkami tak nahriat a prilozit, alebo nech ti niekto ofuka chrbat teplym vzduchom z fenu na vlasy 🙂

latvia
26. máj 2010

ale je to len na kratko, to hej...

latvia
26. máj 2010

a paralen mozes tiez

monci78
26. máj 2010

latvia a paralen mi pomôže proti bolesti? Lebo ich mám veľké. To je najhoršie že si nemôžem ani ľahnuť aby ma niekto pomasíroval, to len tak po sediačky. Ináč tieto bolesti mam skoro od začiatku tehu ale teraz je to už neskutočné, som ako ochrnutá. Ani sedieť dlho ani chodiť, ani upratať, to ma hnevá asi najviac že nič neviem robiť... 😒

latvia
26. máj 2010

paralen mozes, 4g denne, za 6 hodin mozes 1g, bud najprv skus 500mg, ked do 2 hodin nepolavi, daj si dalsiu 500mg tabletku, ale daliu az za 4 hodiny.....v postate mozes 2x500mg kazdych 6 hodin, najprv skus, ci ti nezabere jedna, ak nie, tak skus 2. dlhodobo by sa nemalo, max tyzden. skus, uvidis....a vecer to suche teplo, fen alebo nejaky hrejivy vankusik

latvia
26. máj 2010

paralen , hlavne 1g ma celkom dobre ucinky na bolest, skus, v podstate to jedine co teraz mozes...

latvia
11. jún 2010

tak ako kocky? 🙂 uz sa vam to krasne krati 😉

burina111
autor
12. jún 2010

čauko latvia, jooj, tak ja mám nové výsledky..som prišla vyškerená od dr..testy stále slabo pozitívne, ale titre mi klesli na 1:+1 čo na to hovoríš odborníčka???malá je v pohode, po 4D sone všetko v norme, aj váha, aj všetko.....žiadna predčasná materská ani sme sa nebavili o cisarskom zatiaľ 🙂

latvia
13. jún 2010

@burina111 😀 no supeeeer 😉 no ja ti neviem, ze ti klesli protilatky, asi sa ta zlakli 😀 😉 to je vyborne ze je vsetko ok, uz aj keby bolo nutne hned vybrat dieta, tak ma krasny vek na to aby bolo zdrave 😵 len tak dalej ! 🙂 🙂

monci78
14. jún 2010

@burina111 ahoj, no super gratulujem, vidiš som vravela ze to bude ok. Ja som bola na krv na protilatky v piatok tak si este chvilu pockam na vyledok. Zacala som sa otvarat tak musim oddchovat ale prerabame spalnu stierkujeme a davali sme okna nove ledva cakam aby tu bol znova poriadok, a z toho tepla mi este paradne napuchli nohy vyzeram ako slonica. Jaj už nech je koniec radsej uz ani v noci nespavam pri kazdom otoceni som hore no hruza! 😒 Dufam že ty to zvladas lepsie.

burina111
autor
14. jún 2010

ahoj @monci78, moja tak ty už to máš len zapár...ešte zvládneš nejako mesiac a bude pokoj...tak hádam budú dobré výsledky...
no mne ani nehovor, malá sa mi asi otáča ako má, lebo ma bolí celá panva, ako kačka chodím, kríže v....ani nehovorím..jasné že doma robota nepočká...a do termínu daleko 😀 ale tak to patrí k tomu..som šťastná za tie výsledky a hádam to bude všetko ok...
no tak aj ty sa drž, teraz sa nám ochladilo, tak lepšie sa nám žije, nie?
@latvia diiik, od teba sa to dobre počúva 😉

monci78
24. jún 2010

@burina111 ahoj, tak mám výsledky ztej krvi, sú našťastie úplne negatívne, takže je to ok. Ináč ako sa máte? Juj mne je už veľmi ťažko ledva sa guľam, Ešte že fakt už nie je tak teplo nohy som mala ako slon. K lekárovi chodím už každý týžden takže paráda začína to naberať obrátky. Buducu stredu idem už aj na ARO kvôli epidurálke som zvedavá čo mi povedia, dufam že stym nebude problém. 😉 Ale už sa nevieme dočkať malinkého som už dosť netrpezlivá...

burina111
autor
24. jún 2010

@monci78 ahoj, no ja ako ťapa každé dva týždne na testy, neviem, tie minule som ti písala,teraz idem v utorok po výsledky, tak dosť trpnem..ale stále su slabo pozitívne, takže moje rozuzlenie bude až po pôrode...no problémy asi ako každá tehuľa pred pôrodom, nohy tak isto až v zadku opuchnuté, zle sa mi dýcha, mám pocit, že malá sa rozťahuje všade až v krku 😀 ale užívam, dalšie tehu už nebude.... no a bolí ma zub, už dva mesiace chodim čistiť a nedaj boh. stále bolí, nervy mi vyberá zapochodu, bez snímky, bo nemôže, bez umrtvenia, ako naschvál....
tak sa len drž, užívaj posledné tt a daj vedieť, už to môže byť každú chvíľku...držíme palce 😉

latvia
14. júl 2010

🙂 ako?

monci78
15. júl 2010

@latvia @burina111 ahojte, zatiaľ nič nové, už mi je hrozne, najradšej by som to mala za sebou, ale malému je asi dobre. Toto teplo ma zničí, ešte je len ráno a už sa potím ako kon. Výsledky stále negatívne takže pohoda, teraz mi brali krv a EPI no dúfam, že anesteziolog bude mať čas ked budem rodiť lebo v LV to robí len jeden človek.
A ty burina ako ti dopadli výsledky? Dúfam, že ste o.k.! 😉

latvia
15. júl 2010

@monci78 🙂 tesim sa ze ste v poriadku. teplo zabija i mna, a to niesom tehu 😅

monci78
15. júl 2010

To ti verím, dnes vezmem syna na kupko okolo piatej aspon sa postavim pod sprchu Najradšej by som skočila do dunaja. 🙂

monci78
19. júl 2010

@burina111 si o.k.?

burina111
autor
28. júl 2010

@monci78 čauko, ty si furt 2v1? neblááázni, žeň toho synka von 😀 moja ja v pohode, protilátky klesli na 1:1, stojí to, tak hádam ok...mám teraz streptokoka.to sme už s latvi vyriešili...ona naša dobrá duša, vždy poradí.....no a ja sa tiež už len tak trmácam, čakám čakám, ale nevyzerá to, asi až na termín....takže ešte nejaké 2tt vydržať. v tých horúčavách som bola so synom v nemocke ja jiske, mali sme strašné problémy...po dvoch tt sme doma, dúfam, že už natrvalo...strašné šoky, v nemocke 24h bolo 35stupňov celzia..umierala som, nohy až pod pazuchami spuchnuté....
monča tak sa drž, a už roď no čo si...a daj vedieť potom...čakáme na infošky a držíme palce nech ste v poriadku 🙂

monci78
2. aug 2010

Dievčence hlásim sa z domu, 26.7. o 13.30 sa nám narodil synček Roland, mal 3600g a 53cm. Sme o.k. Nebolo to hrozné len sme mali zltačku tak nás pustili až dnes. Tak @burina111 si na rade, držím palce!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre