Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Anencephaly - nevyvinutie mozgu

lussyna
9. okt 2012

Ahojte. So snubencom sme sa pokusali 3roky o splodenie dietatka. Nakoniec to prislo . som prave v 13tyzdni tehotenstva. no pred par dnami som sa dozvedela ze moje - babatko ma viac genetickych poruch. Pre nedostatok plodovej vody ktoru mam sa babatku nevyvijaju pluca, ladviny ma priliz velke a vraj je to dievcatko - avsak najhorsie je to,ze ma =anencephaly- nevyvivija sa mu mozog. Ma len pol hlavicky, Taketo deti sa bud narodia mrtve alebo ziju par hodin, popripade ziju dlhsie no nemaju ziadnu sancu na zitie normalneho zivota. Doteraz sa z toho nemozem spamatat. Taketo deti sa rodia kazdej 100 000cej zene, tak preco prave ja?? So snubencom sme sa rozhodli ze na svet nechceme priviest take dietatko, ktore nema ziadne sance, navyse je zdeformovane a lepsie je ist na potrat teraz akoby sa malo po narodeni trapit a potom zomriet. Bol to pre nas strasny uder, o to viac, ze ja to dietatko mam stale v sebe, pretoze som v zahranici, kde su potraty zakazane a jedinu moznost aku nam lekar dal je -objednat tabletky na vyvolanie potratu na stranke womenonweb.com. Takze moj zivot sa teraz sklada z cakania na tie hnusne tabletky, o ktorych som predtym ani len nevedela ze nieco take vobec existuje.. Nikdy ani len v tom najhorsom sne by ma nenapadlo, ze vytuzenu dcerka ktoru cakam musim v 13tyzdni zivota zabit. Je mi strasne. Cele dni placem a som na uplnom dne, esteze mam pri sebe rodinu, mamu a snubenca ktori stoja pri mne.. sama by som to asi nezvladla... :<

vonicka
9. okt 2012

ziadne slova utechy ti asi nepomozu :( je mi to luto a z celeho srdca ti zelam, aby si to mala za sebou a v brusku mala zdrave babo. urcite raz pride den, ked sa aj ty budes tesit z dietatka. drzim ti velmi palce!

ervenka
9. okt 2012

@lussyna je mi luto co sa ti stalo. Ale musela si dat link na youtube a aj na potratovu webku? Neslo to bez toho? Video na youtube je otrasne- pre pokoj duse by to ZIADNA tehotna namala vidiet.

iwusca
9. okt 2012

@lussyna 😢 😢 😢 to ma mrzi, na tvojom mieste by som sa asi rozhodla rovnako, aj ked to musi byt tazke....ale ber to tak ze ked tehotenstvo ukoncis teraz, v termine porodu uz mozes byt znova tehu a cakat zdrave babatko 🙂 aj vam zistili preco sa to stalo? nejake geneticke testy alebo co vam nerobili? ja by som urcite nevydrzala do konca tehotenstva s tym ze babatko je chore a ma minimalnu sancu na zivot 😢 inak pozerala som tu stranku k tym tabletkam (netusila som ze aj take existuje) a je tam napisane ze sa mozu pouzit do 9tt toto ti povedal dr? drz satoto len tak nepreboli ale casom to bude znesitelnejsie...

lussyna
autor
9. okt 2012

dakujem vam za slova utechy.... ☹
ja som pred tym ani len netusila o existencii tejto strasnej poruchy,, ja sama som doktora nechapala, az kym som si o tom sama neprecitala a nevidela tie fotky na internete... Doktor mi povedal ze je to zriedkava geneticka porucha a ze presne priciny nepoznaju, jednoducho sa to stane a to uz v 3tyzdni tehotenstva avsak na ultrazvuku je to mozne zbadat az neskor,, v 11,ci 12tyzdni.
Ano, doktor mi povedal ze tie tabletky je mozne objednat len do 9tyzdna tehotenstva, ale pouzit sa mozu az do 22tyzdna,, oficialne sa to teda neda, takze som ich musela pri objednavke oklamat s tym ze som v inom tyzdni.
Bojim sa toho vsetkeho,,neviem preco prave ja musim zazivat taketo hrozne veci... lekar mi povedal,ze ked zjem tabletku,,tak najlepsie v blizkosti nemocnice, pretoze krvacanie ktore potom nastane zaroven s kontrakciami mi moze privodit sok.
Ach , strasne sa toho celeho bojim.. uz to chcem mat cele za sebou... neznesiem toto cakanie na smrt,, celu ma to ubija.. :<<

gianna
9. okt 2012

@lussyna je mi luto, ze Tvojmu dietatku zistili vyvojove vady avrim, ze je to pre Teba velmi tazke. Ale mas aj inu moznost ako ten potrat prostrednictvom tabletiek. Tvoje dietatko ma vyvojove vady, ktore su s najvacsou pravdepodbonostou nezlucitelne so zivotom. Pokial je vsak v Tvojm brusku netrpi, neciti ziadnu bolest. Ak by si sa rozhodla dietatko donosit a nechat zomriet prirodzenou smrtou, ci este pocas vnutromaternicoveho vyvoja alebo po porode, nesposobis tym svojmu dietaku ziadne utrpenie a ty budes mat cas sa s danou situaciou psychicky vyrovnat a pripravit sa na nu. Prirodzeny fyziologicky porod je ovela mensi zasah so Tvoho organizmu ako aj psychiky ako ukoncenie tehotenstva prostrednictvom potratovych tabliet. Ty uz to dietatko vnimas, neda sa zrazu tvarit, ze tu nie je. Smrt dietatka si budes musiet skor ci neskor odsmutit. Prirodzena smrt dietatka vsak natolko nezatazi Tvoju psychiku ako umely ukoncenie tehotenstva. Mozes dat svojmu dietatku meno, moze zomriet v Tvojom naruci, mozes ho pochovat. Toto vsetko Ti skor pomoze vyrovnat sa smutkom z jeho straty. Ak by som raz mala dietatko a vedela by som, ze zomiera, chcela by som byt pri nom do poslednej chvile a chcela by som, aby zomrelo v mojom naruci, nie len ako nejaky biologicky nemocnicny odpad (ja viem, ze to znie strasne, ale je to proste pravda). Skus zvazit svoje rozhodnutie. V dokumente Zchrante Edwardse hovoria rodicia dietatka, ktorym lekari oznamili, ze ich dieta ma edwardsov syndrom a oni sa napriek tomu rozhodli, ze chcu, aby sa dietatko narodilo: Je to nase dieta. A to, ze je chore, to predsa neznamena, ze mu mame prestat spievat piesne. Myslim na Teba v modlitbach.

tynamartina
9. okt 2012

@lussyna prikláňam sa k tomu čo napísala @gianna . A okrem toho nevieš čo sú tie tabletky za svinstvo a čo to urobí s tvojim telom. Ja by som to neriskovala. Takto neodborne a nevieš čo ťa čaká. Je to hrozne smutné a viem že je to ťažké rozhodnutie ale naozaj zváž aj riziká takéhoto zásahu do organizmu. Prajem veľa veľa síl.

kvetinka211
9. okt 2012

@lussyna ahoj, je mi velmi luto co sa stalo ... na Tvojom mieste by som vsak radsej bookovala letenku a prisla domov na slovensko a nasla si odbornika ktory ta nenecha uzivat pochybne tabletky mimo nemocnice ... takto riskujes aj tvoje zdravie. Okrem toho si mozes nechat tu potvrdit znova diagnozu ci sa doktor u ktoreho si bola nahodou nemyli ...

lussyna
autor
9. okt 2012

dakujem, a chapem vase nazory. Ale ja som sa uz rozhodla, to iste chce aj otec dietatka. Ja ho nemozem nosit v sebe 9mesiacov a po porode sa pozerat na to ako nema pol hlavicky, ako mu nefunguje nic zo zivotnych organov,,, take dietatka nemaju absolutne ziadny pohyb, su slepe ,hluche, nic nevnimaju a hned na to aj umieraju. Je strasne vidiet take dietatko len na fotke a nie to na zivo, Nedokazala by som to, niesom natolko silna osoba a podla mna ta bolest je rovnaka, ci uz ho donosim a ma hrobcek,,alebo nedonosim. To utrpenie si aj tak budem nosit v sebe po zvysok zivota. Vyse 50 percent zien ktore cakaju dietatko s takou poruchou potratia svojvolne v priebehu tehotenstva. Mojemu sa navyse nevyvijaju plucka, takze riziko toho ze potratim podla doktora je u mna ovela vacsie. Potrat moze prist hocikedy ,ale aj nemusi, No tabletky mi aspon pomozu cele to urychlit. Pre mna je to jedine vychodisko

lussyna
autor
9. okt 2012

doktor sa nemyli, bola som u troch sukromnych, no bohuzial len sa mi potvrdilo tvrdenie toho prveho. ☹ Na svk prist nemozem, tam robia aborciu len do 12tyzdna pokial viem. a co sa tyka tych tabletiek, su bezpecne. Vela som si o ich historii v poslednom case precitala napr. ze od januara 2009, tie tabletky uzilo priblizne 1.000.000 zien v Spojenych statoch a viac ako 2 miliony zien v Europe .Riziko ze by sa mohlo nieco skomplikovat je 1 ku 100,000 . Vraj je to bezpecnejsie nez normalny potrat. Symptomy su take iste ako pri spontannom potrate a zena moze za 3mesiace opat otehotniet.

martinka13
10. okt 2012

@lussyna Prezila som si presne to iste Cakali sme druhe dietatko, tiez dievcatko. Zistili to az v 21.tt takze nasledne porod..... Boli to stale, nezabudnem, ale je to znesitelnejsie. Uz len dufat, ze ak sa donutim opat otehotniet, ze to bude v poriadku. Prajem Ti vela vela sil, a ked budes pripravena tak dalsie a hlavne bezproblemove tehotenstvo. Vela stastia 😔 Inak pokial sa jedna to vady nezlucitelne so zivotom na prerusenie mozes ist kedykolvek Ja som bola v 21 tt

lussyna
autor
20. okt 2012

,, Po tabletkach zacali strasne kontrakcie, to uz som bola v nemocnici. Odtiekla mi voda, nasledne som zacala krvacat . takto som na morfiu stravila 12hodin kedy ma zobrali na scan. Tam sa ukazalo ze je to nekompletny potrat a ze dietatko mohlo byt mrtve uz asi 4dni.. 😢 Doktor povedal ze nepotrebujem vycistenie chirurgicky, len mi dali dve tabletky,ktore by mi mali zrychlit krvacanie a nasledne sa zo mna vyplavia zvysky. Po dalsich 12hodinach ma pustili domou z nemocnice..
Kebyze viem aku bolest zazijem, v zivote by som tie tabletky nepouzila a radsej prisla na svk. Ale co uz, clovek sa uci na vlastnych chybach. Cez tyzden planujem ist na sukromnu slovensku kliniku tu v zahranici aby ma este poriadne prezreli a zistili ci este nieco neostalo dnu... Uz to mam aspon za sebou. Teraz sa z toho musim spamatat a zacat zit od znova...

deticky123
20. okt 2012

@lussyna drzim ti palce aby si sa rychlo zotavila, aj ja som prisla o babo 2x, prvy krat som mala zamlknuty potrat v 10tt,druhy krat somsa rozhodla pre prerusenie tehotenstva v 17tt, to som uzmusela porodit, ale obidva krat mi robili cistenie v narkoze ☹

pumka
20. okt 2012

@lussyna ,aj mne zomrelo dievčatko medzi5. a6. mesiacom,úplne nečakane ☹ ,odlúčila sa mi placenta,ale uspat ma nemohli,bolo mi na zvracanie a čistili ma za vedomia,to bola hrôza,v živote som takú bolest nezažila a dodnes 😒 nechápem ako som niečo také vydržala,mamy si pri tehotestvách musia vela preskákat 😒 potom sme to skúsili ešte raz po polroku,ani Deniska sa síce nenarodila zdravá,má vrodenú vadu,ale nám to nevadí,vypiplala som si ju,ešte stále som s nou doma a nedali by sme ju za nič,je zlatá... 🙂 velmi držím palce,aby sa vám zadarilo a narodilo sa vám zdravé bábo a aby si sa aj ty mohla usmievat 🙂

lussyna
autor
31. okt 2012

je mi luto co sa vam stalo ☹ cas je asi najlepsi lekar.... ja sa tiez pomaly zo vsetkeho spamatavam.... velmi sa vsak obavam navratu do prace... vsetky tie pohlady a posepkavania si falosnych spolupracovniciek.... navyse 5 kolegyn v praci caka dietatko,,, pozerat sa na to ako im rastu bruska, zatial co moje je prazdne,, neviem ci to zvladnem... dufam ze ano. tiez vam vsetkym drzim palceky aby sme mali dovod na usmev a doma krasne zdrave deticky.

adrianna23
8. nov 2013

@lussyna zlatušik si statočná, čo si prežila mi vyráža dych, no život ide ďálej a bude už dobre, viem, že áno, si najstatočnejšia a držím palčeky mojko, cmuk

lussyna
autor
25. nov 2013

🙂 dakujem ti frenku. mam ta najradsej na svete. cas je naozaj najlepsi lekar... ked si to spetne citam... bola som pekne na dne... teraz som v pohode a tesim sa zo zivota,,,a aj ked zatial nemam dietatko v brusku,,mam v nom aspon motyle 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli