Bakerova cysta - skúsenosti

jlp
9. okt 2016

Ahojte. Mojmu 2,5r synovi sa pod kolenom vytvorila Bakerova cysta. Na jar mu z nej vytiahli 5ml, ale opat sa mu zvacsila na 2,2x2,5cm. Po konzultacii s mojou tetou ortopedkou nam bola odporucana operacia - chirurgicke odstranenie. Je tu niektora mamicka, ktorej dieta si touto operaciou preslo? ko operacia prebiehala? Ako dlho trva rehabilitacia? Mali ste po operacii nejake obmedzenia pohybove? Za kazdu odpoved dakujem. Operovat by mali syna koncom oktobra.

veve13
9. okt 2016

Ahoj. Moja trojrocna dcerka mala. Ja som kupila Lubovnikovy Jansky olej, kazdy vecer som jej stym masirovala tu cystu a asi po 3-4 tyzdnoch jej to uplne zmizlo. Teraz ma 5 a pol a odvtedy nemala.

katarina.banska
27. sep 2018

@veve13 ahoj, prepac stara tema. No chcem sa opytat na tu cystu? Uz ju nemáte ani sa neobjavila? Boli ste na op? Nasa ma 5 rokov a zajtra ideme k ortopedovi mame podozrenie na bakerovu cystu tak sa bojim :(

veve13
27. sep 2018

@katarina.banska ahoj. Moja ma uz 7 a pol, a odvtedy sa jej neobjavyla. Neboli sme na operacii, nema tam nic. Nam v tedy pomohol ten olej velmi. Ked sa jej to objavilo, mala 3 roky, isla som na chyrurgiu, robili jej utz, a hovoril doktor, ze bakerova cysta. Ze mame ist k ortopedovy. Malu som objednala a kym sme dostali termin, asi 3 mesiace cakanie, tak som hladala na nete vsetky informacie. A nasla som ten olej, objednala a mazala tu cystu, ako mi pisal ten pán, co ten olej vyraba. A ked sme mali uz termin, tak sme uz nemali cystu😃😊

katarina.banska
27. sep 2018

@veve13 idem googlit ten olej. Ja sa bojim toho, ze jej to budu chcieť hned rezat vyberat ak je to ono. Ma ju z druhej strany kolienka, nestazuje sa na nic, kebyze si to nahodou nevsimnem tak ani neviem ze ju ma. Ked zohne kolienko tak zmizne ked vystre úplne tak sa je vyduje. No dost som z toho vyplasena a ci to nie je nieco vážne :(. Vy ste na nu ako prisli. U nas je ti. 3 tyzdne co o nej viem

domitobi
27. sep 2018

@katarina.banska Ahoj môj syn mal baker cystu v zakolennej jamke mastili aj lubovníkom aj inými mastami ale velmi to nepomáhalo tak som mu na doporucenie lekara dala najprv odsat asi 2x poodsával ale znovu sa vytvorila po 3 mesiacov a povedal mi ortoped ,že to nema zmysel lebo ma tam ta cysta puzdro a obsah sa stale naplní..Operoval mi syna v lokálke na moju ziadost mal 5,5r. vydržal 20 min.zákrok bol velmi statočný i dr.ho velmi chválil odvtedy preslo 5 rokov klop klop cysta sa nevytvorila🙂

veve13
27. sep 2018

@katarina.banska aj ona to mala z druhej strany kolena, tiez som jej to vsimla nahodou vecer po kupani. Jej tiez nic nebolelo. Skusim najst ten olej v maily, co sme mali my. Lebo ten bol naozaj kvalitny, silny. Natierala som poctivo kazdy den.

veve13
27. sep 2018

@katarina.banska odsavat je zbytocne, lebo sa to opat naplny. Aj ja som sa bala, ze bude chirurg hned rezet, ale nie, vsetko vysvetlil.

katarina.banska
27. sep 2018

@veve13 dakujem. Ach nech je uz zajtra a vieme na com sme

2tamy2
7. okt 2018

@veve13 dobry den mohla by s poprosit ako sa volal ten olej a kde ho zozeniem? Mame rovnaky problem..

veve13
7. okt 2018

@2tamy2 dobry den. Pisala som Vám spravu.

babikah
27. nov 2018

@2tamy2 prosím, napíšete aj mne názov oleja a kde ho zoženiem? ďakujem

leamax
19. apr 2019

@veve13 zdravim.viem,ze uz je to stara tema,ale mozem poprosit,aky olej ste to pouzili?syncek (4,5r) ma tiez bakerovu cystu.boli sme u ortopeda,kazal natierat ibalginom,co mu nechcem davat.radsej by som skusila nieco prirodne,len teda patram,ze co.dakujem

katarina.banska
19. apr 2019

@leamax je to urcite bakerova cysta? Lebo malym detom sa nezvykne robit. My sme mali ganglion, vzadu na kolene a nasa dr povedala, ze je to bakerova cysta. No na ortopedii to vyvratili

leamax
20. apr 2019

@katarina.banska ano,je.nasa obvodna praveze vravela,ze bud ganglion,alebo bakerova cysta.potom sme boli u ortopeda a ten jednoznacne hned diagnostikoval bakerovu cystu.aj sonom to hned pozrel.praveze nam vravel,ze ganglion by sa urobil vpredu na kolienku,nie vzadu,v kolennej jamke.a tiez vravel,ze bakerovu cystu mavaju deti medzi 4-7 rokom.

defulik
27. mar 2020

@veve13 prosim kde si objednala ten olej

defulik
15. apr 2020

@veve13 dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre