Beau linky na nechte. Máte skúsenosti?

miska1988135
29. nov 2013

čaute, možno to sem ani nepatrí, ale mám takú ryhu hlbšiu na nechte už asi 3 mesiace. Na nete som našla že je to neaká Beau linka, len nič viac o tom som nenašla. Myslím že mi chýba neaký vitamín, len neviem aký. Mala som pred troma mesiacmi aj gel na nechtoch a dostala som nan alergiu tak sm ho musela zoškrabať drsnejšie, tak sa mi to urobilo aj tým možno, ale neviem ako sa toho zbaviť, ako zaceliť necht. Spevnujúce laky nepomáhajú. Dakujem za každú radu

durik
29. nov 2013

V roku 1846, Joseph Honor Simon Beau opísal priečne linky v lôžku nechta ako známky z predchádzajúceho akútneho ochorenia. Riadky vyzerajú, ako keby bola zoraná brázda cez necht. Medzi choroby,ktoré spôsobujú Beau linky patria nasledujúce:
Ťažká infekcia;
Infarkt myokardu;
Hypotenzia (Nízky krvný tlak), šok;
hypocalcemia (znížená koncentrácia vápniku v krvi)
Prerušované dávky imunosupresívnej liečby alebo chemoterapie môžu tiež spôsobovať Beau linky. Ťažký nedostatok zinku bol tiež určený ako príčina liniek Beau.
Umiestnenie na nechte, môže určiť približný dátum choroby . Okrem toho, hĺbka linky ukazuje na závažnosť ochorenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre