Bielý hustý výtok so svrbením v tehotenstve

5. nov 2023

Ahojte, som aktualne 27tt, mam uz druhy den strasne svrbenie v posve, utrela som sa priamo z posvy a vysiel mi biely husty vytok a celkom dost ho bolo. Mam aj bolesti v podbrusku. Dva dni dozadu som bola u gynekologa a nemam ziadne problemy.
Je to v ramci normy?

simsalabim
5. nov 2023

Nie, svrbenie urcite nie a navyse aj vytok. Smer dr, asi kvasinky, kedze husty vytok, pripadne bakterialna infekcia.

kp7333
5. nov 2023

Kvasinky su bezne v tehotenstve. Kup si v lekarni Canesten krem a vaginalne tablety (tie slabsie), lekar ti v tehotenstve aj tak nepredpise nic silnejsie.

nikpa
5. nov 2023

Svrbenie a výtok nie je v norme. Máš kvasinkovu infekciu, volaj na gyndu nech ti niečo predpíše, v takomto tt už môžeš. Voľnopredajné by som si sama v tehotenstve nedávala. No je to na tebe, hlavne to rieš.

autor
5. nov 2023

@nikpa brala som nedavno ATB Zinnat + aj probiotika. mama vravi, ze som mala slabe probiotika ze mam si kupit tie a prejde to, moze byt?

nikpa
5. nov 2023

Môžeš to mať z ATB, slabé alebo silné probiotiká, to už je jedno, teraz máš vaginalnu mykóza tak si zaobstaraj niečo konkrétne na to a ďalšie probiotiká môžeš brať ako doplnok. Pekné, že sa radis s mamou a na koňovi ale v tvojom prípade by som sa išla poradiť minimálne do lekárne keď nie aspoň telefonicky s gynekológom.

autor
5. nov 2023

@nikpa ano zavolam lekarovi zajtra. bola som nedavno na pohotovsti kvoli silnym bolestiam a tam mi sam lekar vravel ci nemam vytok alebo svrbenie

autor
5. nov 2023

noo teraz som opat po wc a mam to zlto zelene akokeby ako sopel

ivkav5
5. nov 2023

Tak zlto zelene už asi nebude mykoza, skôr nejaka bakteriálna infekcia…volaj hneď zajtra dr. a šup na kultiváciu…

autor
5. nov 2023

@ivkav5 + ma pali pri moceni, no je to celkovo strasne neprijemne 😕 ano zajtra pojdem urcite.. bola som predtym chora, mozno som sa nedobre doliecila kto vie

ivkav5
5. nov 2023

Och to mi je ľúto..určite žiadne domáce pokusy a voľnopredajné neskúšaj, radšej fakt zajtra hneď naklusať k dr.
Držím palce 🙏🙏

autor
5. nov 2023

@ivkav5 bola som na PN 8 dni kvoli chripke, brala som zinnat, hned ako mi bolo lepsie som sla opat do prace ale nadchu som este mala a myslim ze som to dobre nedoliecila a to mi lekarka navrhovala ostat dlhsie :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre