Bola som v kontakte s osobou, ktorá má pásový herpes

daduska32
12. aug 2013

ahojte babenky,som v 7.tt a včera som prišla do kontaktu s osobou ktorej dnes zistili pásový herpes.Velmi sa obávam o bábo ☹ .Má s tým niekto dajaké skusenosti?

lubina
12. aug 2013

V podstate nemozes robit nic, iba cakat. Ja nemam priamo skusenost s pasovym oparom, ale s oparom na perach. Bola som na zaciatku tehu a mala som hnusny opar a v 8tt+3 som potratila. Samozrejme nikto mi nepotvrdil, ze to bolo lebo som mala opar, ale doteraz si myslim ze to suviselo ☹ .Ale tebe prajem, aby sa ti nic zle nestalo a stastne tehu

katy1979
12. aug 2013

Ked si ju nechytala na tom mieste a nepili z jedneho pohara myslim ze sa nemas coho bat. Pre klud zavolaj gynekologovi a opytaj sa

ematko29
12. aug 2013

@daduska32 Musíš veriť,že to nič nebude,ja som bola vo 4mesiaci tehu s kamoškou ktorá mala vtedy žltačku,len otom ešte nevedela,len ju bolel žalúdok.A bola z toho žltačka.Nato,že som strašný bojko som sa vtedy vôbec nebála ,lebo som proste verila,žebude všettko ok a aj bolo 🙂

katecameron
12. aug 2013

a mala si uiz kiahne? ty myslím

katecameron
12. aug 2013

ak ano asi sa nemusís obavat

laurika25
12. aug 2013

@daduska32 ja som mala pasovy opar aj ked som ako mala prekonala kiahne( ,najskor som nevedela co to je ale potom sa to rychlo rozsirilo aj ked som to nemala v nejakom zlom stave.Nikto z mojich znamych ho odomna nedostal ani moj manzel.

daduska32
autor
12. aug 2013

@katecameron Kiahne som mala. Včera sme si dali obe s jedneho kolača ☹

vertyeux
12. aug 2013

ak clovek v detstve prekonal ovcie kiahne, tak ten virus v sebe nosi stale, a pri oslabenej imunite moze dojst k jeho znovu prebudeniu a vtedy clovek ochorie na pasovy opar. cize sa vraj tento virus neda niekde "chytit" ale moze sa ti len prejavit v tele. ale takisto som citala, ze ak bol v tvojej blizkosti clovek, ktory mal pluzgieriky z toho pasoveho oparu, tak tie pluzgieriky obsahuju virusove castice a ten clovek moze byt nakazlivy (ale pri tvojej dobrej imunite by to mala imunita potlacit). spytaj sa radsej tvojho gynekologa, aby si bola kludnejsia a pripadne sa sleduj. tento pasovy opar sa castokrat prejavuje ako bolest, nie ako svrbenie (napr. bolest krizov-potom tam vystupia pluzguiere; starsi ludia mavaju tiez na hrudi). verim, ze to nedostanes. 🙂

erikapeter
12. aug 2013

Prosím, nepodliehaj panike! Ak sa to dá 🙂 Môj manžel mal pásový opar, ja som kiahne nemala a maličká mala v tedy rok. Ťažko sa bolo izolovať a nikto nič nedostal. Aj ja som mala veľké obavy! Poraď sa so svojou obavou s lekármi, ktorým dôveruješ - gynekológ, veľa vie vysvetliť aj kožná lekárka - ja som mala šťastie na odborníkov, ktorí mi vedeli dať odborné informácie. Nadmerné trápenie tiež znižuje imunitu a Ty aj bábo potrebujete hlavne veľa optimizmu a podpory. Prajem všetko dobré! erika

lilysk
12. aug 2013

@daduska32 Viac si uskodis stresom a obavami .Skus sa upokojit a uvidis co bude . 😕

daduska32
autor
12. aug 2013

Dievčenve moje 🙂 dakujem za povzbudenie,v piatok idem k lekárovi tak mu to poviem.Dufam že bude všetko o.k.Ešte raz díky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre