Bolesť a tvrdnutie brucha v 25. týždni

sabinka2019
15. jan 2021

Som tehotná 25 tt.
Pred par dňami som mala kŕče v bruchu stále som musela chodiť na WC... Kŕče mi pripomínali menštruačné
A dnes som mala to isté len mi aj ztvrdlo brucho.
Od začiatku tehotenstva beriem duphaston na udržanie 2 krát denne a magne B6. Mali ste to niektorá aj vy?

raddkka
15. jan 2021

Je možné, že ja, len som to nepovažovala za dôležité. Bolo to len slabé pobolievanie v podbrušku a tvrdnutie brucha som nespoznala. Nepovažovala som to za dosť dôležité bolesti, aby som to riešila. Stačilo spraviť pár krokov a prešlo to. Ale je možné, že to boli signály predčasných kontrakcií, lebo zrazu sa mi začal skracovať krčok a otvárať sa. Začalo to cca okolo 30. tt. V 34. tt som mala krčok na 1,5 cm a otvorený na špičku prstu. Týždeň som bola v nemocnici na injekcie na dozretie pľúc. Včera v 37. tt už krčok spotrebovaný a otvorený na 2 prsty. Doktorka mi už dosť skepticky dala o týždeň ďalšiu poradňu. Že podľa nej do týždňa porodím.
Mám kľudovy režim a chodím len na wc a do chladničky. Tým všetkým chcem povedať, choďte radšej v pondelok na kontrolu, nech skontrolujú krčok. Bolesti v podbrušku ako menštruáčné môže vyvolávať práve ten skracujúci sa krčok. Ale nemusí to nič znamenať.

karhu
15. jan 2021

@sabinka2019 ja som brala toto magnezium - 3x denne po 2 tabletky, je to ciste magnezium.. a uz v prvom trimestri mi vymenili duphaston za silnejsi progesteron...zavolaj svojmu lekarovi a porad sa..

barrborka
31. máj 2022

Treba k dr,ziadne rady na MK.
Rodila som v 25tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre