Bolesť hlavy v tehotenstve

zuzkaaaa
15. máj 2009

zakladám túto tému lebo som ju tu nikde nenašla, baby som v 35 týždni tehotenstva a už 2 deň mám neznesiteľné bolesti hlavy a pritom to z vysokého tlaku nemôže byť lebo ho mám teraz 135/69, lekár mi doporučil dať si paralen proti bolesti ale ani to nepomáha 😒
nemáte niektorá skúsenosti s rovnakým problémom?

monkka21
13. sep 2010

@andrea142 ja som si pospala teraz ma to preso dufam,ze to nebude casto.moznoo je to aj s pocasia.dakujem

andrea142
14. sep 2010

@monkka21 : mne niekedy nepomáha ani spánok. ako teraz sobotu od rána ma bolela hlava ,tak som pila veľa aj tak mi bolo na zvracanie a ani večer ma to neprešlo ešte aj v nedeľu a bolela ale vtedy som si už dala acilpirín a prešlo to. toto tehu mám tú bolesť hlavy dosť často. 😖

monkka21
14. sep 2010

noo mne sa to stalo prvy krat,ze ma bolela hlava.chvalabohu ten spanok zabral.dufam,ze sa to casto nebude opakovat.

alexandrah
15. sep 2010

to mas super, ze zabral spanok, asi to bolo tym, ze to bolelo prvy krat ...inak ja ani nezaspim ,ked ma boli, alebo ked ma zacne v spanku, co sa neraz stalo, od bolesti sa zobudim ... sa mi stalo, ze som 2 noci a 2 dni nespala, jak som mala migrenu ... bohuzial, je to hnus ... 😖

monkka21
15. sep 2010

tak to ti nezavidim.mna uz odvtedy nebolela chvalabohu.asi to bolo len s pocasia

renatka100
16. sep 2010

@alexandrah
@monkka21
mne na bolest hlavy zabera magnezium, dam si ho ked je to fakt neznesitelne (lekar mi to doporucil, tusim mam 500 mg tabletky)

monkka21
16. sep 2010

@renatka100 dakujem za rada.nabuduce vyskusam ak to bude nutne

alexandrah
17. sep 2010

renatka, mne teda magnezko vobec nezabera ... minule tehu som ho aj tak musela brat, a prve 4. mesiace som mala kazdy 2. den migreny, a to som brala aj 1200 mg denne ... dneska to uz bola hroza, paraleny nezaberaju, musela som si dat ibalgin ... zabral, kedze som ho nebrala 3 mesiace ...ale fakt ze som uz v 4. mesiaci, a tak skoro si ho nedam ... ale uz 3. ti den taka bolest ... snad sa to tak skoro nevrati ...

monic72
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandrah
18. sep 2010

ahoj, ja som chodila na masaze minule tehotenstvo, mna maser masiroval od obliciek hore, aj krcna chrbtica, obcas zaberalo, obcas nie, ale inak ja tam mam aj zaseknute 2 stavce, takze ked spim na vankusi, peklo, lenze ked spim bez neho, tak sa mi zase zle dycha ... donedavna som cvicila, takze som mala aspon spevnenu chrbticu, ale uz to vypustam, teda take intenzivne cvicenie, a to ma potom boli ...no ale nejak bude, ked bude zle, zase budem chodit na masaze ...ten moj maser je vynikajuci ... 😀 bolesti mi aloe nikdy nezmizli uplne ,... hlavne ked je migrena, ziadna masaz nepomoze, to je o inom ... 😒

simona55555
8. okt 2010

Čavte baby.Neviete prečo ma bolí hlava? Niesom tehotná ale som niekoĺko mesiecov po porode papa dik za odpovede 🙂

alexandrah
8. okt 2010

hm, hm .... a akoze ako to mame vediet????? prepac, ale ...prip. sa opytaj neurologicky ... ine ti neviem poradit ... keby som ja vedela, PRECO ma vobec bolieva hlava ...

luuca1
8. okt 2010

baby pripájam sa ale ja to mám zas tak že mne sa zhmlie pred okom asi tak na 20 minut a potom ked to prejde tak ma začne neskutočne bolieť hlava. Bola som aj u očneho a s očami všeko ok a neurologička mi povedala že to môžu byť začínajúce migrény že to sa niekedy v tehotenstve objaví a po pôrode to opäť zmizne ak to nemáme v rodine dedičné.... tak spolieham na to... ale tiež mi nič na to nepomáha..... ja som teraz v 26 tt a už by som to chcela mať za sebou lebo stále mám nejaké zdravotné tažkosti. Jedno prejde a druhé sa objaví.... 🙂

alexandrah
8. okt 2010

@luuca1 - ahoj luuca, no mne sa to vidi na klasicku migrenu, to ze sa ti "zahmli", to je tzv. aura, po nej nastupi ta bolest ... mozes si dat paralen ... lepsie mozno cipky, daj si aj 2 kludne ... nech ta to boli co najmenej!!! snad to prejde po porode ...!! 😀

melonik7
25. okt 2010

ahojte..kocky, ja uz nevlladzem..mam za sebou skoro cele 3 dni bolesti a zufania..neskutocne silna migrena ma obrala o radost z babatka..ta bolest bola neopisatelna..nepomahalo nic..absolutne..Od vetrovej masticky mam znicenu pokozku na cele, od vracania v keli zaludok, od stlacania bodu pri oku (mavam bodovu migrenu v oblasti oci) nevidim..a ten strach o babo po celu tu dobu... 😢 Moja neurologicka ma odpisala slovami "nic nemozete, ani paralen (to ked som jej povedala ze uz jeden som zobrala), ak chcete babu ublizit vezmite si aj druhy.." Teraz mam strach ci to malinke prezilo a je v poriadku..a tiez mam stale miernu bolest okolo hlavy a sije (vzdy jedna strana) a strach ze to nanovo zacne..chcem uz zit..

alcatko.j
25. okt 2010

@melonik7 co to je za neurolozku?! tak tu bych vymenila, ona je tam od toho,aby ti pomohla, poradila a jestli te takto odpalkovala, tak je to koza...
Paralen normalne muzes a klidne si dej i druhy. Muzes i v 1. a 2. trim i ibalgin, muzes panadl rozpustne taplety a dokonce obcas muzes i algifen. kapky, ale jen 10 kapek.
Toto bylo poradeno mi od neurolozky, ktera to konzultovala s moji gynekolozkou.

melonik7
25. okt 2010

@alcatko.j ..dakujem alcatko..za podporu..je to koza a u mna je uz odpisana..musim pohladat niekoho ineho..najlepsie nejake neurologicke centrum..Ten strach o babo mam hlavne z tej bolesti ktoru som prezila..ci sa to nejak neprenieslo na mimi..kazdy den sa mu hladkanim ospravedlnujem za to..a ze mu to vynahradim..pekny vecer

alexandrah
25. okt 2010

@melonik7 - ahoj moja, presne, ako pise alcatko, ja som tiez silna migrenicka, bolest je horsia, paralen mozes kludne, ja som mala dni, ked som si dala za den 5 cipiek!! proste to inak neslo!! a mam zdrave babatko!! som sa pytala 5 tich lekarov, a ze v pohode!! matka zase nemusi sialene trpiet, neni sme v stredoveku!! to je krava neurologicka!! kludne si daj, a poradim ti, necakaj, kym bude bolest najhorsia, potom uz zaberie iba silna davka, daj si, ked ucitis, ze uz nastupuje 🙂 a babo bude zdrave, aj ja mam uplne zdraveho synceka!§ a teraz som znovu tehu, a migreny obcas su, bohuzial!!

dastyk
4. nov 2010

@beljanka ahoj a masíroval ta manžel aj voltarenom? ja som v 14 týždni. dost ma boli hlava aj oci a uz neviem co mam robit, aj obklad si dávam a nič

janulienka1603
5. jan 2011

@bajnokova
ahoj. Mohla by si mi prosím ťa moc moc moc napísat na mail bzuco1303@azet.sk o aké prírodné veci na bolesti hlavy sa jedná?
Ešte raz diky. Jana

slavkamesinova
3. mar 2011

ahojte baby prosim o pomoc od rana ma boli silno hlava a uz som si dala dve kavy anezabera to a cele telo sa mi triaslo ked som vstala s postele neviete s coho by to mohlo byt bolest hlavy a trasenie celeho tela???????????diky

salilinka
3. mar 2011

ahoj,tak to já mám když mám migrénu,trpím na ně už do takových 13let..chce to spánek a klid.. 😉

slavkamesinova
3. mar 2011

Diky moze to byt aj s pocasia 1bio mne vyhovuje 3bio....ja mavam migrenu velmi malo ale teraz sme v 10tt tak to mozem mat castejsie v tehotenstve a cele telo sa mi triaslo co mne nikdy predtym hm?

salilinka
3. mar 2011

no tak to já v těhu neměla migrénu vůbec, tak pomůže zmražená zelenina zabalená do utěrky a tu si dáš na čelo..migréna je hrůza ☹

slavkamesinova
3. mar 2011

@salilinka tak to veru ano ale asi mi to prechadza druha kava zabrala 🙂 A nevies preco sa mi casto sikuta akrce v brusku co by pomohlo aby to preslo?diky 🙂

salilinka
3. mar 2011

no tak to tedy netuším.. ☹

slavkamesinova
3. mar 2011

@salilinka skoda...Som rada ze si mi odpisala a poradila a snad si budeme moct pisat nadalej a radit si 🙂 Cakas babetko?

salilinka
3. mar 2011

@slavkamesinova já už miminko mám, no miminko - už mu jsou 3 roky a je to chlapeček Jakub..moje štěstíčko

lenkasan
3. mar 2011

@slavkamesinova Ja tiež mávam strašné migrény.Ale zistila som,že sú pri zmene počasia.
Dva dni som úplne odpísaná.Môžem späť,môžem si dať paralen a nič mi nepomáha.Tak sa nsažím,len oddychovať.Minule som až zvracala.Je mi tak zle,že neviem či idem zhora alebo zdola.A nepomáha mi nič.Len sa zmení počasie a mne nič nieje.Je to strašné.Mávala som bolesti hlavy ,ale teraz sa mi vystupňovali na maximum.

slavkamesinova
3. mar 2011

@lenkasan Tak to mame spolocne mne nastastie zabrali dve kavy..my sme v 10tt som sa aj cela triasla aj som sa bala ze ci neodpadnem ale dala som si kavu a mlieko a presla ma bolest ale ked troska asi sa to vrati snad nie ☹ ....nevies mi poradi mavam krce v brusku a sikuta sa mi ze ci aj malemu sa cikuta a ma krce??Aj ty si buduca mamicka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre