Bolesť hrdla a choroba v prvých týždňoch tehotenstva

sissi51
8. feb 2016

Mamičky viete mi poradiť som asi v 5 tt a par dni ma už pobolievalo hrdlo ale dnes to prepuklo už nevládzem ani prehltať a ide to aj na dutiny a bojím sa či to nejako nemôže uškodiť bábätku lieky neberiem žiadne len kloktám harmanček a vodu so soľou ale strach mám :( prekonali ste aj Vy nejaké ochorenia v takomto rannom štádiu?

qidko
8. feb 2016

Nepanikar skus zazvorovy alebo cibulovy caj ,mne pomahali cukriky silno mentolove a hrdlo sa ukludnilo a neboj vsetko bude v poriadku skore uzdravenie🙂

sissi51
autor
8. feb 2016

ďakujem pekne tak už skúšam domáce recepty azda niečo pomôže

limetka69
8. feb 2016

Kupi si septilen na bolest hrdla. Je pre tehotne, momentalne go beriem uz treti krat.... Za chvilocku budes moct prehltat 🙂 a nic sa nestane kym nas horucky nenormalne 🙂
@sissi51

myjusiatko
8. feb 2016

@sissi51 dnes si idem ukoncit neschopenku. Bola som doma vyse tyzdna s bolestou v krku a potom dutiny, tieklo mi aj z oci. No proste hnus, nebolo mi dobre. Ale teploty som nemala.
V kazdom pripade by som sa vykaslala na babske recepty a zasla si k doktorke.
Mne moja dala kvapky do nosa namiesane v lekarni a bioparox. Oboje sa v tehotenstve moze. Urcite by som to neriesila by som to v ziadnom pripade samo domo.

sissi51
autor
8. feb 2016

teploty zatial nemam akurat zvysenu ale to som mala aj v prvom tehotenstve ako príznak ale chorá som nebola a teraz toto no dalo sa to čakať ked je také obdobie ale skúsim aj tú lekárku .ďakujem

okataivana
8. feb 2016

@sissi51 oscillococcinum cmulat

okataivana
8. feb 2016

ale skor na tvoje problémy by bolo lepsie HOMEOGENE na bolest hrdla, ked su bolesti při prehltani, az ked mas pocit opuchnuteho hrdla,poprípade škriabanie hrdla.
vykusaj uvidís- no ale tiez zavisí aky mas postoj k homeopatii. mne vždy pomohla, aj před porodom, aj pocas tehotenstva.
skoré uzdravenie.
@sissi51

okataivana
8. feb 2016

a vynikajuce na odpchatie nosa je EUKASOL z Justu. je to sprey ktorý obsahuje bylinky rozprási sa na vreckovku, alebo na vankus a hned mas uvolnene vsetko zapchate 😉
@sissi51

sissi51
autor
8. feb 2016

ďakujem Vám vyskúšam niečo z toho 🙂

luciaminarechova
8. feb 2016

ahoj, tiež som ochorela krátko po tom, ako som zistila, že som tehotná. nedávala som si nič, v práci som si vybavila deň voľna, potom bol víkend... poležala som si v teple, pila čaj. ako prišlo, tak odišlo, všetko bolo v poriadku. so zázvorom opatrne! veľa žien ho používa aj na prekonanie ranných nevoľností, no vo veľkých množstvách môže škodiť.

simonnka2014
8. feb 2016

Ahoj, tiez som bola chora na zaciatku tehu, na hrdlo mi doktor dal septisan,to mi velmi pomohlo,skus kloktat slanou vodou.dopln vitaminy,vela tekutin,oddych.

sissi51
autor
9. feb 2016

Tak dnes je to už lepšie pomohol mi dosť veľmi citronovy čaj s medom a cibuľa s medom 🙂 ja som ešte na rodičovskej s dcerkou takze aj to mi pomohlo ze som doma aj ked polezat si velmi nemozem ale lepsie ako behat niekde v praci 🙂 a este raz Vam dakujem ste zlate

lusy9911
10. feb 2016

Ahoj. Ja som bola v 11tyzdni tehotenstva a tiez ma najskor bolelo len hrdlo. Nakoniec bola z toho az hnisava angina.tiez som sa bala.ked som prisla doktorke dala mi antibiotika Penicilin.hned som isla ku gynekológovi spytat sa ci ich mozem brat a povedal ze mozem bez problemov.a maly ma uz 5mesiacov a nic mu nie je.radsej zbehni k obvodnej lekarke.cim skor tym lepsie. Ja som to tiež odkladala a nakoniec som skoncila na antibiotikach.prajem skore uzdravenie

rica1
10. feb 2016

@sissi51 ja som presne v takomto tyzdni bola chorá mala som tepltou 38,5 hrdlo ma bolelo tak že som až plakala, no davala som si med citron trochu cesnaku ,cmulala septisan - ten mi pomohol uzasne, vela tekutin, a klud v posteli, a aj som si veru raz dala paralen od teploty ale na ten septisan nedám dopustit a to mozu aj tehotne aj dojčiace.. a tiež som aj kloktala voda a sol iba

vlasenka
10. feb 2016

@sissi51 zazila som nieco podobne...mala som svadbu vo februari a bola som v 2 mesiaci a strasne som ochorela. Ani ti neviem poradit, co mi vtedy pomohlo, lebo bolo toho vela, co som vyskusala. Tiez som kloktala slanu vodu, pila som zazvorovy caj , natierala hrudnik mastou, davala som si nakrajanu cibulu k posteli. Hrozne nieco, nejako to preslo a chvalabohu malemu sa nic nestalo... drzim palce a skore uzdravenie 🙂

mirkaaa80
10. feb 2016

@sissi51 zajdi k lekarovi, ja som tiez skusala vselijake babske recepty aj voknopredajne lieky a homeooatika a nic nezaberalo, stale sa to vracalo, az som sa "doliecila" k crp 100 a hned mi dr.volala ze musime atb nasadit. Takze neliec sa sama.

sissi51
autor
11. feb 2016

nastastie je to uz lepsie hrdlo preslo po prvom dni sice trosku som este citila taku tupu bolest ale preslo zazrakom akoby to bola len prehanka comu nerozumiem lebo ja ked ochoriem tak potom soplim aj 2 tyzdne a teraz nic ale tie domace recepty mam pocit ze viac zaberaju ako lieky aspon teraz co som to vyskusala lebo kedze som v takej situacii nic ine mi neostavalo a to som sa chystala aj k lekarke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre