Bolesť v hlavy počas tehotenstva

9. jan 2024

Ahojte. Idem si k vám po radu. Som v 22 týždni, stále aj pred tehotenstvom som bola migrenova. Teraz má bolí hlava už 5 deň prvé tri dni prešlo , prišla bolesť,tieto dva posledné dni je to hnusná migréna nezaberá mi nič. Svojmu doktorovi som to spomínala, že ako začal 2 trimester mám veľmi časté bolesti hlavy, krv je ok , železo ok, tlak ok, beriem magnerot a keď je veľmi veľmi zle dám si Paralen. Nepomáha nič. Mám to riešiť ďalej , tehotnú ženu zrejme nepošlú na CT alebo magnetickú,v hlave už mám scenáre že mám nádor alebo mi praskne nejaká cievka. Je to už na nevydržanie tieto bolestí a hlavne časté bolesti hlavy. V prvom trimestri má nebolela ani raz. Vydržať to alebo čo s tým ? Hlava má stále bolí len na pravej strane

luccija
9. jan 2024

Keď si migrenicka asi Ta lieči neurológ?tam treba ísť určite sú lieky čo môžeš brať, alebo infúziu.

autor
9. jan 2024

@luccija nie nikdy som s týmto nebola pri neurologické, vždy som ostala doma dala si tabletku a nejak to prespala.

zojanka
9. jan 2024

Mrzí ma to, ale musíš asi len pretrpieť. Ja som s tým bola aj na neurológii a nič mi nedali keďže som bola trhotná. Odtrpela som si takto 6 mesiacov. Paralen a magnezko že môžem (samozrejme to nezaberalo). Pár krát som si dala ibalgin keď som si už potrebovala po niekoľkých dňoch bolestí oddýchnuť trošku, ale aj to bola len 50% úľava, nie úplne (v 3.trim. sa nesmie ale už užívať).

aaadkaaa
9. jan 2024

Mala som to pravidelne aspon raz za 2 tyzdne cele tehotenstvo, 3 dnove take bolesti,ze mi bolo na odpadnutie...ako bonus nemozem ani paralen,takze to bolo naozaj utrpenie,hlavne v poslednom trimestri, ked som uz ozaj nemohla nic

autor
9. jan 2024

Ďakujem vám, nejak ste ma upokojili,že nie som jediná ktorá to tak má. Ja len už že mám čierne myslienky na to najhoršie čo len v hlave môže byť. Tak ostáva mi len asi pretrpieť, dúfam aspoň,že sa to po tehu na pár mesiacov nevráti. Tiež som si raz dala migralgin zabral na pár hodín ale bola to taká neskutočná úľava. Joj ženy držím nám palce nech už žiadna migréna nikdy🙂

rybka1987
9. jan 2024

Mne gynekolog dovolil nalgesin a novalgin, ked som vracala od bolesti hlavy. Spytaj sa toho tvojho

autor
9. jan 2024

@rybka1987 joj ďakujem opýtam sa, nalgesim mi zvykol častokrát zabrať mimo tehu

rybka1987
9. jan 2024

Presne viem ako sa citis...aj neurilogicka vravela ze pre babatko nie je dobre ked trpis bolestami, mensie "zlo" je dat si novalgin. Ale v tretom trimestri sa nesme. Ale najhorsie bolesti som mala v tom prvom trimestri ked su hormony zblaznene. Drzim palce

rybka1987
9. jan 2024

Este ma napadlo na tictocu som videla trik - skus ponorit nohy do horucej priam vrelej vody v lavori co najhorucejsiu vydrzis a ostan tak chvilu kym bolest neprejde. Zevraj to zmierni opuch ciev v mozgu ktore sposobuju bolest hlavy. Za pokus nic nedas 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre