Bolesť v podbrušku v 4. týždni tehu

uzanka16
14. máj 2015

Chcem sa opýtať je to normálne, že má bolí v podbrušku akokeby som išla dostať menštruáciu? Ak áno kedy to prestane? Som tak v 3.-4. týždni aspoň podľa doktora.

bajana
14. máj 2015

Áno, je to normálne, skús trochu poguglit, kým založíš diskusiu, už sa to tu X krát riešilo. Rozťahuje sa maternica, niekomu to prejde hneď, iná to citi niekoľko týždňov. Zvláštne, že ti lekár tvrdí, že si v 4tt, to by ti ešte ani nemeškala MS, nie?

uzanka16
autor
14. máj 2015

@bajana No lekár mi povedal, že tam nevidno ešte embryo iba vačok tak že som asi v 3.-4. týždni. Vychádza mi jedine, že som otehotnela 2 dni pred menštruáciou.Aj on tak usúdil. Bojím sa normálne ísť budúci týždeň na kontrolu, či tam dačo uvidí.

cristi
14. máj 2015

kedy si mala naposledy menstruaciu?lebo 3tt alebo 4tt sa este ani na tehotenskom teste neukaze,nie este na uzv.

uzanka16
autor
14. máj 2015

@cristi Naposledy 23.3. a robila som si 3 testy keď mi menštruácia meškala 3 týždne a všetky vyšli pozitívne. No a doktor na ultrazvuku videl maličký vačok.
.

cristi
14. máj 2015

o.k.tak podla PM t.j.poslednej menstruacie by si mala byt v 8tt.ale smerodajny je neskor tyzden tehotenstva vyratany podla ultrazvuku.Ak mas nepravidelny cyklus,tak je teoreticky mozne ze mozes byt aj na zaciatku tehotenstva v tom 4tt.

uzanka16
autor
14. máj 2015

@cristi no ja mám nepravidelný cyklus, mne vie bežne meškať týždeň alebo dva, dakedy len pár dní. U mňa to je kadejako

cristi
14. máj 2015

tie bolesti brucha byvaju casto na zaciatku tehotenstva,presne ako pise bajana,je to individulane za aky cas ustanu.Musis len verit ,ze bude vsetko v poriadku,presla som tym dvakrat,tak viem co asi prezivas.

uzanka16
autor
14. máj 2015

@cristi je hrozné to čakanie, že čo bude na kontrole

cristi
14. máj 2015

@uzanka16 to uz neovplyvnis,co bude na kontrole.Je to tvoje prve tehotenstvo?

uzanka16
autor
14. máj 2015

@cristi áno prvé

tjaden
14. máj 2015

@uzanka16 ahoj presne tak som to mala aj ja preto ma šokovalo že som tehotná ved to bola taká bolesť že som fakt čakala menzes, prešlo to asi v 6-8t

uzanka16
autor
14. máj 2015

@tjaden Dúfam, že aj mne to tak skoro prejde.

bajana
14. máj 2015

Bolesť znamená, že je všetko tak, ako má byť...ja som za ňu bola vďačná, mám aj skúsenosť s tým, že rýchlo presla a neskončilo to dobre. Ale nechcem ta strašiť, drzim palce 😉

petrajank5
30. okt 2017

@uzanka16 Ahoj , mozem sa spytat ako si vtedy dopadla? Pytam sa lebo som v podobnej situacii, mala som byt 8tt, ale podla ultrazvuku minulu stredu len 4-5tt, tak sa trosku bojim, co cakat na dalsej kontrole. A tiez ma riadne boli ako pred MS.dakujem

uzanka16
autor
30. okt 2017

@petrajank5 bábätko som donosila aj keď s komplikáciami lebo som mala hematóm a synček ma 2 mesiace teraz, pobolievalo bruško ešte dosť dlho do 16.tt na ďalšej kontrole ti zas skontroluje ako na Tom si držím palc

petrajank5
31. okt 2017

@uzanka16 dakujem. Ja som sa pytala hlavne kvoli tomu, ze tiez som posunuta. Podla ms 8tt a podla ultrazvuku 4-5. Teraz uz snad 5-6tt. Tak som chcela vediet, ci to moze byt v poriadku. Vo stvrtok idem na kontrolu. Na prvej kontrole bolo vidiet len prazdny vak. Zodpovedajuci 4-5t

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre