Bolesti v črevách na začiatku 6 mesiaca

zuzka444
9. feb 2013

Ahojte babenky.som na zaciatku 6 mesiaca a mam celu noc bolenie criev..no bojim sa ci to neni nic vazne...mozem spat len na jednom boku ked si lahnen na druhy boli ma to...a viem ze je to v crevach bo to putuje...no a nemozem koly tonu spat.poradte mi.dakujem

zivika
9. feb 2013

@zuzka444 a ked to doputuje, bolest prestane? prepac, neviem, ako sa to inak opytat 🙂

simca06022011
9. feb 2013

@zuzka444 nepises po com to nastava, ci je to stale, kedy ides spat.. kedy pred tym naposeldy jes. Ci uzivas napr. zelezo, zapeka ta, ci ti je vnoci na zvracanie a niekedy je podstatne aj o kolkej ti to zacina a pod... 🙂

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zivika nije bohuzial boli stale a v oblasti pupku..

zivika
9. feb 2013

@zuzka444 odpovedz na otazky,, ktore ti dala @simca06022011 potom budeme mudrejsie 🙂

zuzka444
autor
9. feb 2013

@simca06022011 no dnes v noci to mala prvy krat..som sa inak dost najedla a sla som spat.a zacalo to...nie praveze neuzivam nic mam hladky priebeh tehitenstva no bohuzial az doteraz ked nevien co je toto...no uvidim ci to neprejde a ked nie behnem na pohotovost.a boli to v oblasti pupka...mi to pride akokeby zle zazivanie abo co ja neviem...

zuzka444
autor
9. feb 2013

@simca06022011 ani nezvracam a ani ma nezapeka iba obcas ma zapeka...

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zivika uz som napisala...🙂

zivika
9. feb 2013

@zuzka444 inac si nemyslim, ze je to v crevach, lebo taketo bolesti z vyprazdnenim zvyknu odist...pises, ze ta to boli len na jednom boku, nemoze ta kopat babatko? teoreticky by mohlo ist o zapal slepeho creva, ale to by ta bolelo silno a stale...

simca06022011
9. feb 2013

@zuzka444 normalne si sa prejedla a boli ta brucho podla mna, neviem ako to napisat, ale takto sa napr. prejavuje nafuknotost resp. plynnatost... podla mna to prejde, tie verty ked odchadzaju tazko tak to brucho takto boli🙂 no ale ak by to zacalo nejak extra velmi boliet tak by som skocila na pohotovost... ale neviem cim ti pomozu, rtg ti robit asi nebudu, sono velmi nepomoze.. iba ak si ta nechaju v nemocnici lezat alebo ta poslu domov 🙂

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zivika joj slepak to neni na milion % ten mam vyoperovany od 18 rokov.a vtedy ta boli v pravom podrbusku a su to krce..toto su neni krce...nije male to neni bo mala ma kopala dole v noci kedze som nespala nespala ani ona ...

zivika
9. feb 2013

@zuzka444 ked je to v oblasti pupka, tak to slepak nie je 🙂

zuzka444
autor
9. feb 2013

@simca06022011 ja si tiez myslim bo moja pazravoste nemala vcera konca kraja ...a uz bola aj na wc a je mi lepsie...trosku...ved vetry mala celu noc..heh

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zivika ved prave dva krat som si tym presla a slepak ma bolel len chvilku a potom akokeby nic ale nakoniec po deuhom piplachu mi ho vyoperovali von..

zivika
9. feb 2013

@zuzka444 fakt to vyzera len na prejedednie, asi si si sla lahnut s plnym bruchom, a neposuvalo sa ti to dalej...vela sa dnes hyb, daj nejaku prechadzku, nech sa to rozbehne, neboj, to prejde...pohotovost az v krajnom pripade, skor tam este nieco nachytas a pomoct ti aj tak nepomozu, lebo tehotnej pomaly ani nic predpisat nemozu...

zivika
9. feb 2013

@zuzka444 tiez mi ho vyberali, ale uz pri prvom poplachu...klasika, ze prisla ste o pat dvanast 🙂

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zivika ja si tiez myslim ale ako bola na wc uz je to ovela lepsie....este trosku boli ale je o dost lepsie..dnes to vidim na lahke jedla :D...a urcite nije pred spanim kks...inak dakujem za rady 🙂...

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zivika mne nie ja prvy krat chytila poplach ale v 14 a to vracala iba a nemohli mi ho najst tak ma poslali domov s tym ze dieta...a este pan chirurg ze ci som neni tehotna..jaky vtipny....a druhy krat ma to.chytilo v 18 po korenenom jedle bo moc lubim korenene a rano uz to bolo cely den som behala este aj poradu som stihla a aj skoro 100 km vylet heh a na druhy den som isla doktorke a ze pre istotu aj ked ma to uz vibec nebolelo :D...

zivika
9. feb 2013

@zuzka444 no vidis, super a uz davaj pozor, kolko pred spanim spapas, leboto byva tazko aj "normalnym" nie to tehotnym 😀

mna ten slepak chytil ked som mala 21, po nejakom zatahu 🙂 celu noc mi bolo spatne, strasna bolest, tak som sa len prehadzovala do rana a o 7mej som zobudila spolubyvajucu, ze kde to boli, lebo ona uz zapal slepaku mala, tak na mna kukala, ze co som ju v noci nezobudila, ze hned ideme k dr. 🙂 no a ten ma rovno poslal do nemocky a poobede ma uz rezali 🙂

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zivika no ale ja neviem co som to mala vcera za den heh..nevadi uz budem mudrejsia aspom..

no ja tiez tak isto rano isla k dr a hned ma.chytil okolo pliec a ze hadaj kam ides?ja ze kam..a on ze do nemocnice a chvalabohu nic som nejedla a aj mna hned rezali..hned ako dosla z domu bo sa bola zbalit mi pichli naladovku a o stvrtej ma uz brali na salu ci jako heh..no aspom s tym nemam teraz pantu..ale sranda ze z jakych drobnosti ta chyti taka zavazna vec ze?...ja uz som ai v.noci aj myslela ze pruh mam. bo som citala ze tehotne ho maju casto...

zivika
9. feb 2013

@zuzka444 nesmies tolko citat 😀 ale vazne, vyhybaj sa temam, co vsetko moze tehulam byt, lebo potom mame tendenciu si kadeco domyslat a privolavat 😉

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zivika no tak tomu ver heh...lenze ja neviem ja hned ked mam daky priznak tak davam do googla a ujo googl mi hned vypluje to najhorsie co moze byt heh...ale stale som na tom lepsie ako priatel ten je cisty hypochonder heh ale doktorovi ani za svet az ked je najhorsie 🙂..sak.chlapi...aj teraz ze uz ho hrdlo boli zase idem mu spravit caj heh..

zuzulica
9. feb 2013

@zuzka444 Treba jesť rozumne 😉 Ja tiež mávam také chvíľky, že nemôžem spať, lebo ma brucho bolí, ale to tie črevká nepodarené, teraz vplyvom hormónov je spomalené ich pracovanie a ešte dotoho na ne drobec tlačí a okopáva ich. Ja s nimi mám trocha problém odjakživa a teraz keď sa najem kapusty, šošovice atď, alebo ak si nedám pozor, aby som mala dosť vlákniny,tak ich mám ubolené. Aj pitný režim je dôležitý. Treba papať ovocie, zeleninku a celozrnné produkty, ja mám aj vlákninový nápoj, ale na ten si spomeniem, až v krajnom prípade. Inak zožerem hocičo, ale radšej pomenej 😀

zuzka444
autor
9. feb 2013

no ale ja neviem ci je to len z jedenia bo zase sa mi to vratilo neviem..citala sim ze to moze byt maternica ako sa roztahuje...bo ma to boli presne tam kde mi konci mayernica pri pupku...no neviem sak.uvidim aj som si teraz masirovala brusko a mam vylozene nohy.no tak uvidim zachvilku pojdem von sa trosku prejst tak uvidim ako sa budem citit...joj dufam ze uz dnes v noci to bolet nebude...

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zuzulica no ale ja neviem ci je to len z jedenia bo zase sa mi to vratilo neviem..citala sim ze to moze byt maternica ako sa roztahuje...bo ma to boli presne tam kde mi konci mayernica pri pupku...no neviem sak.uvidim aj som si teraz masirovala brusko a mam vylozene nohy.no tak uvidim zachvilku pojdem von sa trosku prejst tak uvidim ako sa budem citit...joj dufam ze uz dnes v noci to bolet nebude...

zuzulica
9. feb 2013

@zuzka444 To rozťahovanie maternice ja cítim skôr ako bolesti pri menzese. A bola si pravidelne teraz na veľkej? Mňa to tak bolelo, keď som nebola na veľkej-vôbec sa mi nechcelo asi 2-3dni a ešte som bola trocha nafučaná a ani "prdkať"sa mi nedalo, keď som nebola tehu, tak som si črevká vždy premasírovala, ale teraz sa nedá, cez malé sa k nim nedostanem 😒

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zuzulica no rano som bola kakat 🙂...heh...no aj ja tak citim roztahovanie maternice akokeby mala kramy ale teraz uz to ani necitim a citala som ze maternica je na niecom upnuta a ze ako sa roztahuje tak ze aj brusne svalstvo moze popukat a ze to sposobuje tu bolest..ale ze nic na to nepomaha iba oddychovat...ze to samo prejde...no uvidime...ja ked potrebujem ist na velku tak mi staci vypit mlieko a zjest jogurt..cize ja papam kazdy den jogurt takze nemam problem ist na zachod i ked je pravda ze vcera ma zapieklo ale dnes uz bola na wecku..tak netusim vazne.

zuzulica
9. feb 2013

@zuzka444 To prejde neboj.Ja som doma, tak mám kľudu až moc.Mňa to brucho dosť zo začiatku bolievalo z toho rozťahovania, teraz zatiaľ len tie črevá. Keby si mala veľmi kŕče tak vtedy asi radšej k doktorovi. Inak po tom zapečení ťa tie črevá aj 2dni môžu bolieť.Tak sa pekne prejdi, snáď to zaberie 😉

zuzka444
autor
9. feb 2013

@zuzulica no uvidime uz to celkom ujde uz sa mi da aj nachvilku lezat na lavom boku...no uvidime dnes nebudem vela papat a budem vela pit a aj mlieko aby ma zase nezapieklo...a uvidim...a svagrina mi hovorila ze to mozem mat aj z tej ciary na bruchu co sa robi bo ze ta konci v pupku a niektore baby to boli...uvidime no...ked tak behnem na pihotovost...

carrie28
18. feb 2013

AHOJTE. Aj ja som to mala v 6mes a neviem doteraz z čoho. V noci ma zobudila bolest čriev, ako ked nás nafukuje a nechcú odísť plyny. Lenže ja som nič nevhodne nejedla, tak som to nechapala -- co sa deje? A trvalo to prosím pekne asi 5-6 dní!!!! Feniklove také hentaké čaje, nič nepomahalo. A ked som išla na toaletu na malú, ako keby som este viac natlakovala črevá a mala som kŕče. Išla som k Dr sa opýtať co to môže byt.
Nedalo sa to určiť, mohlo sa babatko otáčať a tlačiť na črevá... Každopádne som obohatená o poznatok čo je to bolest čriev, Uf!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre