Bolesti v podbrušku na začiatku tehotenstva

nivea777
31. júl 2016

Pár krát za deň ma pichne ako keby mi mali prísť krámy.Je to normálne? k lekárovi sa chystám ísť v utorok,idem tam len kvoli tym bolestiam,inak by som tam nesla kedze je skoro (myslim ze od ovulacie to su 3 tyzdne) a lekár tam asi nic nebude vidiet,ale bojim sa a neviem ci tie bolesti su normalne na zaciatku.Citala som,že sa roztahuje maternica a svaly..ale ze by az tak?Bolesti zacali v čase ked som cakala MS,tá neprisla ale bolesti neodisli..

ninusik149
31. júl 2016

Ja som mala prvé týždne neskutočné bolesti v podbrušku. Neskôr som mala bolesti len v čase, keď by som normálne mala M.

nivea777
autor
31. júl 2016

@ninusik149 dakujem ti velmi krasne za odpoved,obavala som sa,aby sa malemu nieco nestalo. Na pohotovost moc nechcem ist lebo je tam velmi vela rozne chorych ludi a nechcem to radsej ani vidiet.By mi asi prislo zle hned aj z toho pachu nemocnicneho

buckeye
31. júl 2016

Ja som vdaka bolestiam ako pri ms, ale bez nej zacala spekulovat nad testom, mala som take bolesti, ze ma v noci budili a jedine, co pomahalo, bolo rozchodit to, silne trvali niekolko dni, postupne slabli, to uz som mala davno //, neskor uz len sem tam taky silny tlak, postupne to odislo a prestalo boliet uplne, na zaciatku, ked tehotenske hladiny hormonov len stupaju, to roztahovanie maternice boli, potom uz hormony pracuju tak, ze to neboli, len je citit slaby tlak🙂

nivea777
autor
31. júl 2016

@buckeye ja som si test robila po 3 dnoch meskanie tusim... podla poslednej MS to je 6tt ale podla mna ( podla ovulacie) to vychadza na 3tt..ked vravite ze to je ok tak som pokojnejsia..ale zlakla som sa,ze to nejak neustupuje

buckeye
31. júl 2016

@nivea777 mas 3 tyzden od ovu? Tak si v 5tt, standardne sa k terminu od ovu priratavaju 2tyzdne (tabulky su robene na idealny 28 dnovy cyklus), mozno pomaly uz aj uvazuj ist k dr, od 6tt je pocut srdiecko, skontroluje kde je male uhniezdene a ci je len jedno, alebo viac 🙂

buckeye
31. júl 2016

@nivea777 a este, mne este ani nemeakali, rozbolelo ma brucho, tak somsi prv myslela, ze ide ms, ale ked to trvalo 3 dni a ms furt nikde, spravila som test, boka som sice len 10dpo, len moj cyklys ako pco, bol hala bala🙂

nivea777
autor
31. júl 2016

@buckeye no po pravde netusim kedy bola ovulacia..trochu divne,ze? :D mala som cyklus na zaciatku roka ked som si robila ovu testy od nejakeho 10dna kazdy den a nic (
dlhodobo som brala HAK) tak som si pomyslela,ze asi mi este nenabehlo vsetko a neriesila som to,netestovala som sa ani nic.. ms mi zacala 24.6 skoncila 28.6 a pontencialne oplodnenie je 5.7 a tesne po alebo 10.7 a tesne po.. podla aplikacie mi vychazala ovulacia na 8.7

slavka030
31. júl 2016

@nivea777 prve tehu som mala bolesti, ale take, ze som pred tym nez som sla k dokimu som mala bolesti asi dva tyzdne,posledne 2 noci som uz nespala,tak ma muz rano posadil do auta, doktor mi urobil sono, ze si nie je isty ci som tehu, ale ze tam vidi bodku, tak mi vzal krv, a ta potvrdila 4tt, no a hned mi nasadil nospu a duphaston pre istotu, a tie som brala asi do 12tt.

nivea777
autor
31. júl 2016

@slavka030 preto chcem ist hned utorok lekarovi lebo robi len utorky ambulantne a inak je v nemocnici na oddeleni.. len som sa "bala " ze ma vysmeje,ze idem tak skoro..

slavka030
31. júl 2016

@nivea777 preco by ta vysmial? Mne moj povedal, ze je dobre, ze som prisla. Na jednej strane,jasne,je pravda, ze su zmeny v maternici,moze sa roztahova a ta, na druhej strane-mi moj gyn.povedal, ze plod je v rannom stadiu tehu pre telo nieco cudzie,nie je to jeho uplne prirodzenou sucastou, a telo sa ho automaticky snazi zbavit. Tot moja skusenost. Takze drzim prsty a k dokimu by som ja isla.

nivea777
autor
31. júl 2016

@slavka030 myslim si,ze moj partner by sa tomu aj "potesil" lebo sa vyjadril,že mu to pokazi vsetky sny dobuducna :( a potom,tes sa na babo a bud ok ked hento povie

buckeye
31. júl 2016

@nivea777 jaaj no app ti to vyrata podla idealu, ale neznamena, ze vtedy ozaj bola, tak potom sa musis orientovat podla poslednej ms, lekar ti upresni podla maleho🙂

era777
31. júl 2016

@nivea777 presne toto som mala ja 🙂 2 tyzdne ma bolelo brucho ako , ked na kramy a kazdy den som si hovorila ,ze uz isto sa to spusti ,,, a nic a ani ma nenapadlo , zeby to mohlo byt tehotenstvo ...aj , ked sme sa snazili mesiace predtym .... a ked som uvidela 2 ciarky piatok poobede , hned som letela v sobotu na pohotovost ... ze co ked mam mimomaternicove ked ma to tak boli podbrusko krice prsia , a povedali, ze je to normalne , ze sa to tam vsetko roztahuje,ze je tam nieco ,,naviac,, co tam do teraz nebolo , ze telo sa prisposobuje , a aj ked sa vajicko uhniezduje tak to boli niekoho ,,, takze myslim , ze mozes byt v klude ,,,

misiaknunu
31. júl 2016

Baby ja mám tiež pozitívny test. A bolesti ako, ked máš pocit, že už už sa spúšťa menštruácia. Nie stále a intenzívne. Ale občas krč a potom to prejde. Všimla som si, že krč prichádza hlavne, ked niečo robím. Ked ležím, oddychujem je to ok. Tiež som ešte nebola u dr. Je to ešte čerstvé. Zatiaľ len dva dni meškania menštruácie...

nivea777
autor
31. júl 2016

@buckeye preto pisem ze su dva mozne terminy oplodnenia.. myslis teda ze mozem ist uz tento utorok? utorok bude 11ty den meskania.. potom by som mohla ist az o tyzden utorok lebo len utorky robi

buckeye
31. júl 2016

@nivea777 ci uz v 5tt alebo 6tt to je ok, pozre co treba, takze kludne v utorok chod 🙂

slavka030
31. júl 2016

@nivea777 tak to je uz ina kava... ak tybabo chces, tak urob vsetko pre to, aby ste boki ty a babo ok... urci si priority... a partner, bud sa prisposobi, alebo si bude robit po svojom...

miushik765
31. júl 2016

Kludne choď k dr ja som išla keď som bola v 6tt a od 4tt som to vedela urobila som si test hneď prvý deň meškania. A to som mala noc predtým kŕče akoby sa mi išli už už spustiť a to som už bola tehu. A v prvom trimestri sú tie bolesti ako menštruačné úplne normálne mne sa objavovali na začiatku dosť často a potom neskôr len akoby v čase očakávanej ms. Ale nemali by byť tie bolesti priliž silné. Inak by to malo byť v pohode a gratulujem 🙂

nivea777
autor
1. aug 2016

@buckeye volala som si sestrickou.povedala mi,ze je este skoro chodit tam lebo by nic nevideli..dala mi ternin 16.8,to budem 7tt+4

buckeye
1. aug 2016

@nivea777 zvlastne v 6tt by uz videl malu bublinku a v nej malu fazulku a aj by pocul srdiecko

zorilka
1. aug 2016

@nivea777 Bolesti ako pri menzese sú normálne (ja som mala do 16 teho tyzdna). Pokiaľ nekrvacas a nemas ine vaznejsie komplikacie, tak urcite netreba ist k lekarovi. A sestrička ta podľa mňa objednala dobre. Niektorému babatku nabehne srdiečko v 7, v 8mom ci 9tom týždni. Iba by si sa stresovala ak by ho teraz v utorok náhodou nevidel. Viem o čom hovorím 😉 Ak chces, napis IP 🙂

cirilka
19. aug 2019

Dobrý deň chcem sa spýtať za koľko dní mi ukáže pozitívny test?mala som hnedý výtok,druhý deň má bolia prsia aj ma pobolieva podbrusko.Dakujem

zorilka
20. aug 2019

@cirilka Idealne po tom ako nedorazila MS.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre