Bolesti v podbrušku v tehotenstve. Mám sa obávať?

miriam17
28. júl 2006

Ahojte mamulky a tehulky 🙂 chcela by som sa opytat,ci bolest v podbrusku ako pri menstrul.znaci nejaky vazny problem 😒......som v 34.tyz.........ta boles je denno denne silnejsia a je dost neprijemna.........prosim vas o radu.......DAKUJEM VAM ZA VASE RADY

domidomi
23. okt 2010

@bebita17 No mne netvrdne brucho pod prsiami mňa skôr v strede a dolu, ale picháva ma v boku raz v ľavom raz v pravom ked mi tvrdne brucho a tiež nikoho nepoznám kto má podobný problém 😖

gilly
29. okt 2010

ahojte, som v 35tt a vcera vecer ma zacalo boliet brusko ako pred menstruaciou. Co to moze znamenat???nemoze to by este prejav zaciatku porodu, vsak nie?

kinsen
29. okt 2010

gilly: pokud to přestalo tak to byli poslíčci, kdyby to byl porod tak by se to stupňovalo a hlavně by to nepřestalo, já to mám občas také a taky mě to vždy vyděsí, tak jenom čekám jestli se to bude stupňovat. Jo a pomáhá mi teplá sprcha 🙂

jancika82
20. nov 2010

ahojte. Som tu prvý krát a trápi ma zadok 🙂. Mám dosť silné bolesti, keď dlhšie sedím al. ležím, mám normálne problém sa postaviť. No ak to mám správne chápať, tak sa iba rozťahujem? Keď sa rozchodím ma to prejde 🙂 . Som v 10 tt.

denne73
20. nov 2010

Ahojte dievčatá. ja sa vás chcem opýtať. je normálne v 31tt ked ma začalo pri chôdzi pichať na pravej strane križov??? Doterz nič. A ešte dne s som dostala také paradne 2 pecky zospodu ako keby ma pichli ihlami. jeminky nech je tu už ten január.
@jancika82 neviem ti poradiť

denne73
20. nov 2010

@domidomi jeminky ktorý si tt?? hajde do nemocky?? ved maličká by už mala byť na svete 😉

domidomi
21. nov 2010

@denne73 No maličká je už na svete v piatok mala tri týždne :D. Ona už dosť tlačila, tak preto tie bolesti. Ale deň pred pôrodom mi bolesti ustúpili a to už zmenila polohu na pôrod 🙂 . Tak ty budeš mať termín asi v januáry.

denne73
21. nov 2010

@domidomi heheh no som ja ale blbá čo?? to je super . že ste už na svete tak vám želám všeeeeeetko naj, naj, naj 😉 😉 😉

denne73
21. nov 2010

@domidomi presne tak január 24. no poviem ti že už doma strihám meter. Už ma začinaju bolieť aj križe pri chôdzi. jojoj

domidomi
21. nov 2010

@denne73 dakujeme a ty sa vyspi ešte máš na to dva mesiace 😀 😀 😀 . Lebo ked sa narodí, už si neoddýchneš 🙂

denne73
21. nov 2010

@domidomi heh no to si tiež myslím pretoža malička je už teraz riadne akčná vkuse kope. Ozaj aky si mala pôrod??

domidomi
21. nov 2010

@denne73 No pôrod taký všliaký 🙂 . Mala som rodiť v Ružinove. Ráno o 2 som dostala pravidelné kontrakcie o 4 sme išli do Ružinova. Tam nám povedal, že majú plný stav, aby sme išli na Antolskú a ja bolesti jak silný menzes. Ale urobili mi vyšetrenie, to som bola otvorená na 3,5 prsta. Tak sme išli na Antolskú a to som bole už 5 rodička za noc z Ružinova 😅 . Už ani nechceli prijímať. Ale zobrali ma prezliekla som sa urobili mi vyšetrenie, stále otvorená rovnako. Pichli mi ATB, lebo som mala streptokoka ☹ a potom sledovali ozvy, potom klistír a potom ma dali na nadštandart 😵 , lebo mali plno. Tam som čakala asi hodinku, to už bola pri mne mama - bola pri pôrode. No a potom ma dali už na sál. To bolo už asi 9 hod. ráno. Pomaly som sa otvárala ani voda mi stále nie a nie prasknúť, tak mi ju prepichli, to už prišli silnejšie kontrakcie a ja, že kedy mi pichnú epidurálku som sa každej sestričky pýtala, lebo kontrakcie už silné, tak mi ju pichli o hodinu. Už bolo lepšie, ale kontrakcie som cítila. Stále som sa pomaly otvárala a personál chcel ísť na obed, tak mi dali čípky na urýchlenie a do pol hodinky som rodila. Samotný pôrod bol najväčší zážitok z celho pôrodu. Ten už nebolí. Musíš tlačiť tak ako ti oni hovoria !!! A nerozprávať a nekričať pri tom!! Ináč na to nemáš ani energiu 😅 . Mne sa malá narodila za 10 minút, pár krát som zatlačila a bola na svete 🙂 o 12:28 krásna biela od plodovej vody a som bola veľmi hrdá. Moja mama mi veľmi pomohla psychicky, bude lepšie ked tam niekoho budeš mať. A daj si aj epidurálku ulaví sa ti.

denne73
22. nov 2010

@domidomi Ach tak to si si teda prežila svoje. No ja viem ako vyzera pôrod ved už mám dvoch synov v puberte 😉 😉 😉 . u mna to bolo hororove. oboch som rodila na vyvolavačku vieš?? Taktiež sme si pred rokom v auguste prežili hroznu tragediu. Prišla som o nášho milovaného Alexa v 25tt. Mala som aj epi a je to fakt fajn vec , no nenormálne draha. ja idem rodiť do KE_Šaca aj ked som z PO. Tam su ale len nadštandradky izby takže ešte musim našetriť na pobyt 😉 😉 😉 . Verím , že Nellynka pôjde na svet rýchlo a že ma velmi nepotrapi. tak uživaj si bábetka a nech ste stale zdravučký. 😉 😉 😉

domidomi
23. nov 2010

@denne73 Tak to ma mrzí, že ste prišli o maličkého ☹ . Už keby sa vám Nellynka aj teraz narodila mala by veľkú šancu na prežitie 😉 . Ale určite to bude na termín 🙂 . No a Epidurálka fakt strašne drahá, ale čo už, ked nechceme mať také silné bolesti, ešte pred dvoma rokmi stála cca 80 euro a teraz som platila 106 euro 😒 . Držím palce, aby bola Nellynka zdravučká 🙂

denne73
23. nov 2010

@domidomi 😉 😉 😉

belusa
19. mar 2011

Ahojte som v 15-16 týždni gravidity a bolí ma brucho a myslím, že je to mechúr lebo chodím stále na záchod viete mi poradiť čo si môžem dať a čo mi pomôže už vopred dakujem za odpoved.Tie prírodné tabletky z lekárne môžem lebo sa bojím je to zakázané podávať deťom do troch rokov.A zápal mechúra nie je nebezpečný pre bábo?

belusa
19. mar 2011

A to fakt nemal nikto prechladnutý mechúr počas tehotenstva?

mishusha
19. mar 2011

@belusa zapal mechura by si rozhodne nepretrpela.... je to hnusna bolest, a s tym treba utekat k lekarovi, na to nepomozu volnopredajne lieky, alebo len na prirodnej baze, tam treba antibiotika....
ale myslim, ze tieto tvoje bolesti bruska, to je skor sposobene rastom maternice. a to chodenie na zachod, je uplne normalne v tehotenstve, na zaciatku aj na konci, a ak mas nizsie ulozene babatko, tak aj pocas celeho tehu.
ale s tymi liekmi velmi opatrne.... ak citis, ze to fakt mozu byt mocove cesty, dolezite je veeeeeela vela a vela pit... ale pozor na urologicke caje...

belusa
19. mar 2011

@mishusha Ahoj vieš toho sabojím ked to prepukne už som to mala, pijem len čaj pre tehotné bojím sa si niečo dať ale mám aj pálenie pri močení preto si to myslím jediné čo som sa dočítala udajne môžem Zlatobyl obycajný ale tiež sa bojím dúfala som, že nájdem spriaznenú dušu ale asi nič, ja mám ešte aj hematom tak ja som už pomaly na dne

belusa
19. mar 2011

@mishusha ale dakujem za odpoved

bv_alexandra
20. mar 2011

Baby už asi týžden pocitujem zvláštne bolesti, hlavne pri zakašlaní resp kýchnutí. Napr. dnes ráno po kýchnutí ma až oblial pot. Je to taká sťahujúca bolesť resp akoby mi tam niekto zarezal. Nie je to stále ale raz za den sa mi to určite stane.Minule sme s drahým len laškovali na posteli ja som sa chcela zasmiať a nakoniec som musela vykríknuť od bolesti. Dúfam že to nie je nič vážne, zajtraidem do poradne, určite to lekárovi poviem, ale chcela by som počuť od iných či je to ok alebo nie. ☹

marketnieuw
20. mar 2011

@belusa
paleni pri moceni neni moc dobre - urcite to rekni lekari
infekce mocovych cest to klidne muze byt - nejlepsi by bylo, aby lekar vysetril vzorek tve moci, tak budes mit jistotu - leky se na to urcite nejake najdou - uz nejsi v 1. trimestru, tak to urcite pujde
jinak muzu doporucit hooooodne pit (cesty se musi proplachnout a zbavit infekce)

mishusha
20. mar 2011

@belusa ak ta uz pali, tak to je zacinajuci zapal, urcite chod k lekarovi, aby ti to nevyslo vyssie, to sa tazsie lieci, mala som zapal mechura, a boli to ako fras..... 😖 vela pi, udrzuj sa v teple a do caju alebo dzusov si davaj brusnice zavarane, ak mas doma... mne to velmi pomohlo.... a s tym hematomom ti nepomozem, ale drzim paste.... 🙂

mishusha
20. mar 2011

@bv_alexandra ja to tiez mavam... doktorka mi povedala, ze to je tym, ze som moc chuda, a ako sa roztahuje maternica a upina sa okolo, tak to sposobuje ten rast.... a pri prudkych pohyboch je to citelnejsie.... tiez som sa velmi zlakla prvy krat, ale uz som si zvykla....no len to nie je dvakrat prijemne...

bv_alexandra
20. mar 2011

@mishusha veru ved dnes mi až studený pot vyšiel na čelo. ja som ale neni chuda a jedno tehu už mam za sebou. uvidm čo mi povie dr. , je to dost neprijemné a napr niekedy citim že sa musim skrčit aby ma to nezabolelo

mishusha
20. mar 2011

@bv_alexandra mne dr. hovorila, ze ked kaslem alebo kycham, tak si mam radsej kluknut, alebo sa aspon zohnut... a vtedy to boli trosku menej... 😉

belusa
20. mar 2011

@marketnieuw ahoj dakujem za odpoved poviem mu to a trochu sa mi to ustalilo tak uvidím snažím sa veľa piť tak hádam to odíde, no ale dokimu to určite poviem

belusa
20. mar 2011

@mishusha no ved prave, že to poznám tak sa snažím to v zárodku vyliečiť tak som zababúšená a prechádza to tak uvidím a dakujem za odpoved

belusa
29. mar 2011

ahojte som v 17 týždni tehotenstva a mám bolesti brucha ako pred menzesom je to normálne?už som to mala aj minulý týždeň potom to prešlo a teraz zase to prišlo...už som si dala vyšetriť aj moč to mám negatívne...viete mi poradiť?

miselka11
29. mar 2011

@belusa ahoj, aj ja mavam taketo bolesti, naposledy som ani na WCko nevedela prejst.. tiež som sa bala, isla som skor k dr., ta mi povedala, že mi tvrdne brucho, ale ze je inak vsetko ok, že mam viac oddychovat. urcite to povedz dr., moze to byt cokolvek, ale aj nic... snád to bude ok, držim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre