Boli ste liečená antidepresívami v tehotenstve?

polariso
11. aug 2014

Ahojky...chcem sa spytat...boli ste niektora liecena na uzkost v tehotenstve antidepresivami a aj tak vas obcas dobehli myslienky o tom aka budete mama ci to zvladnete....hlavne cosa tyka poporodnej depresii a laktacnej psychozy. Hrozne sa toho obavam...ze sa moje uzkosti po porode zhorsia a nebudem schopna sa starat o babo. Mysliteze tie zeny co su na liekoch aj pocas tehotenstva maju vacsiu sancu dostat tuto depresiu??? Sama na seba sa hnevam ze na tajetoveci myslim....som uz treti mesiac pn a asi to mana svedomi tieto myslienky. Poradte a napiste svoje skusenosti

mirkava
11. aug 2014

@polariso nieeee prečo takéto myslienky? Babo je niečo užasne a krásne.... ja som mala a mám velké zdravotné problémy po porode a malý má uz 4 mesiaciky a zvládli sme to a stále zvládame... uzkozt po porode je uplne normálna.... najlepšie je, ak má kto pomoct.....nemysli na škaredé veci, teš sa na drobčeka, bude to tvoja najvacsia láska v živote.... držím palce a preč s depkou! 🙂

bonaqa2013
11. aug 2014

Brala som antidepresíva počas tehu a potom 6 týždňov pred porodom som ich musela vysadiť. Podľa lekárky by dieťa malo problémy so závislosťou.

polariso
autor
11. aug 2014

@bonaqa2013 hmmm a sko si sa citila?. Mne psychiatricka povedala ze mi pred pirodom zmeni lieky na take s ktorymi sa moze kojit ale o uplnom vysadeni nic nehovorila

jerryjanka
11. aug 2014

brala som lieky počas prveho tehu, po pôrode som si dala zastaviť laktaciu, pre , velka možnosť laktačnej psychozy u ludí s poruchami aj v bežnom živote, potom som brala lieky v druhom tehotenstve - po pôrode zasa zastavenie laktacie, teraz čakam tretie a beriem zasa AD a zasa si dam zastaviť laktaciu

polariso
autor
11. aug 2014

@jerryjanka rozmyslam aj ja ci nebude lepsie si dat zastavit laktaciuuu aj ked ma kaxdy odhovara ze nie je nad to ked zena koji...preberiem to so psychiatrickou v oktobri

jerryjanka
11. aug 2014

@polariso no ona to viacmenej nechala na mne, ale mne sa po oboch pôrodoch hodne pohoršilo lebo lieky ktore sa beru v tehu a počas dojčenia su slabe ja som musela hned po pôrode prejsť na svoje obvyklé, a poviem ti radšej budem v pohode a ako tak zdrava ako by mi malo šibnuť len kvoli tomu že som chcela nasilu dojčiť lebo sa to má... nech mi každý vylezie na hrb, ja viem že je to krasne a super a neviem ake najlepšie ale proste niekedy je lepšie UM a zdrava mama, ked sa mi niečo stane tak nebudu mať deti ani mlieko ani maminu.držím palce

polariso
autor
11. aug 2014

@jerryjanka uplne zdielam tvoj nazorrrrr

lamadea
12. aug 2014

Ahoj

Ahoj, aké lieky užívaš?



@polariso

polariso
autor
12. aug 2014

@lamadea ahoj. Uzivam eliceu...kazdy druhy den pol tabletky teraz v tehotenstve

lamadea
12. aug 2014

@polariso Hlavne sa neobávaj niečoho, čo ešte ani nieje 🙂 snaž sa užívať si to tehotenstvo na plné dúšky ... ja tiež beriem tabletky na uzkosť a zatiaľ všetko v poriadku, teda s dieťatkom 🙂 Sama neviem ako to bude po pôrode a čo potom s kojením ,ale mysli na to, že nie si v tom sama, všetko to dopadne úplne super, uvidíš 😉

polariso
autor
12. aug 2014

@lamadea vyzera ze sme narovnako tehotne...mne uz termin vychadza na januar...ale buduci tyzden mam sono tak hadam bude vsetko ok. Teba uz babo kopka? Ja som citila pohyby minuly tyzden v nemocke a odvtedy nic....uz sa neviem toho dockat...aj ked brusko uz bude gulate bo zatial je len pid pupkom... sama na seba sa hnevam bo do roku 2009 som bola uplne v pohode baba a toto so mnou speavil necakany rozvod a nevera mojho manzela. Ale opat somstastnaaa amoj terajsi muz so mnou prekonal to najhorsie obdobie..nezlakol sa a vzal si ma za zenu a po dvoch rokoch cakame babatkoooo.

lamadea
12. aug 2014

presne tak, my sme tiež mali doma dosť veľké rodinné problémy a prejavilo sa to na mojom zdraví, kedže som dosť citlivá povaha 😒 , ale čo sa týka bábätka, tak pohyby cítim už od 16 týždňa a dosť intenzívne, je to ako ked si priložíš prsty na krčnú tepnu, len ja to cítim na brušku a večer pozorujem, ako sa to malinké hýbe 😎 ....

polariso
autor
12. aug 2014

@lamadea joj tisko ti zavidimmmm...sa neevien toho dockat

jerryjanka
12. aug 2014

jej kukam ste 19 a 21 tt a ja tiež 19tt , akurat teda ja už idem tretie kolo 😅

polariso
autor
12. aug 2014

@jerryjanka no ja som podla menzesu v 21 ale ibac mi stale tyzden a pol uberaaa doktor

lamadea
12. aug 2014

@polariso no v posledné dni, je to také intenzívne až sa zľaknem :D ..... najviac ked ležím večer, ako teraz, tak kopká si teda poriadne, až mi je čudné že v 19.tt môže mať takú silu a to mi ešte nikto nepovedal, čo to bude 😀

jerryjanka
12. aug 2014

@polariso ja mam original termin 10.1. podla NT 15.1. ale bude mamť planovanu sekciu niekedy hned po novom roku asi

lamadea
12. aug 2014

@jerryjanka Ahoj, prečo sekciu???

jerryjanka
12. aug 2014

@lamadea lebo som už mala dve tak tretia automaticky

lamadea
12. aug 2014

@jerryjanka fúúha, tak to teda aspoň vieš, čo ťa čaká a zmákneš to 😎

hatapkagb
12. aug 2014

Ahojte.Prepacte ze som sa tu vtrepala,ja neuzivam ziadne lieky,a ani nikdy predtym.Ide o to ze to psychicky nezvladam,som tehotna a cele tehotenstvo som v strese,depke,placem,raz som hore a raz dole,ale uplne dole a teraz som za posledne dni spadla uplne ale uplne na dno.Vcera som bola pred klinikou ale otocila som sa,utiekla,nechcem ublizit dietatku,viem ze trpi cely cas somnou,aj sa ospravedlnujem babatku,hladkam,viem ze mala by som byt silna le nejde to.Moj snubenec nas s dcerkou opustil po 15rokoch a k tomu tehotnu,nezvladam to,ale nechcem ani lieky,ale ako sa tak sledujem asi by som mala ist ziadat...neviem co robit,placem stale,spavam 3-4hodiny uz pol roka,trapim sa 😢 😢
Nezijem na sk.lekarka mi uz ponukla lieky,pytala sa ma niekolko krat ci ich chcem,alebo ci to zvladnem bez nich,vzdy som povedala som ok,zvladnem to nechcem lieky,ale ja neviem co robit,nechcem ublizit babatku,urcite su lieky ktore zena v tehu moze,ale ja neviem ci ich chcem.

lamadea
12. aug 2014

@hatapkagb MUsíš prežívať fakt veľmi ťažké obdobie, skús aspoň konzultáciu s psychologom , pokecať ti nezaškodí .... a ten tvoj snúbenec, no nech sa nehnevá ..... to radšej nekomentujem! Ty sa prosím drž a mysli na to že už čoskoro budeš mať lásku svojho života po svojom boku. Ak nechceš užívať lieky, skús homeopatiká, aj ked sú to podľa mňa hlúposti, ale snad tebe zaberú 😉

polariso
autor
12. aug 2014

@hatapkagb chod k lekarovi nech ti da lieky....tebe to pomoze a babatku to neubliziiii

sandy84
12. aug 2014

Zienky. Pocuvajte doktorov.necitajte modrokonikovske vymyslene blaboliny o tom co sa ma a co nema.Su to len vymysli sliepok,co si zvysuju ego.Nech sa kazdy stara o seba a vy ked potrebujete lieky,tak ich berte a ked nemozete kojit, ak nekojte.Tlacit sa do kojenia lebo cetka tu povedala ze je to naj sa vykaslite.Vy a Dr. rozhodujete.

simona_simi
16. sep 2017

@polariso Ahoj chodíš na MK ? A brala si počas tehu lieky ?

polariso
autor
16. sep 2017

@simona_simi ahoj ano kazdy den. A ano brala som na zaciatku pol tabletky...nesjor uz celu a po porode som uzivala ine aby som mohla kojit

simona_simi
16. sep 2017

@polariso A nemala si n začiatku trošku tak, že si cítila tie úzkosti a postupne týždňami to ustupovalo ?

polariso
autor
16. sep 2017

No ja som na zaciatku znizila na stvrt tabletky...bolo dobre ale tak v polke tehu sa mi uzkost dost zhorsila...tak sme davku zvysili a bolo ok. Ty si tehu? Aky mas problem...ak chces pis IP

kachita
16. sep 2017

Brala som AD pred, pocas i po tehotenstve. Mala som paniku z toho, ze sa mi spusti laktacna psychoza a ze mi sibne. Nic take sa nestalo. Asi mesiac po porode sme zdvojnasobili davku, lebo som nespala kvoli nocnemu vstavaniu a pohorsilo sa mi. Ale plne kojim doteraz, mala ma 5 m. Chapem ze sa bojis, ale ak beries AD, si zastabilizovana. Neboj sa. A laktaciu by som zastavila, len ak by to inak neslo. Ale nie nasilu dojcit. Matka musi byt v pohode, inak to mlieko byde plne stresovych hormonov.

simona_simi
16. sep 2017

@kachita My sme si už písali neviem, či si ma pamätáš aj na FB sme si pár správ prehodili. Len som sa chcela spýtať, či je normálne na začiatku ak cítim tie úzkosti ale ony prejdu pekne samé len to chce čas 🙂 Mala si niečo také ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre