Buchnutie bruška na začiatku tehotenstva

2. apr 2022

Ahojte, práve som sa dozvedela že som tehotná.. ale zhodou okolnosti som sa dnes riadne buchla do podbruška, myslite že to je v poriadku v tejto fáze?

kitycat
2. apr 2022

V bruchu este nic nemas, vies kde sa v tele zeny nachadza maternica?

autor
2. apr 2022

@kitycat viem, buchla som sa v okolí podbruška až nižšie preto sa pýtam

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ailiba
2. apr 2022

Ak by to uskodilo, tak by si uz nasledne zacala krvacat. Ale skor si myslim, ze to bude v poriadku, ak nic take nemas. Ked som bola kvoli krvacaniu 6+1tt na pohotovosti, tak ma pozerala cez brucho a tak mi na neho tlačila, ze ma riadne bolelo... A nic sa nestalo. Ale chapem tvoje obavy, mna tiez syn kopol do brucha, ked som bola v 20.tt, aj ma celu noc bolelo a pichalo, ale nastastie nic sa nestalo. Babo je dost chranene, nastastie...
Urcite by sa ti to uz prejavilo.

autor
2. apr 2022

@viestta chápem ze to je otázka milimetra, preistotu som sa spýtala

autor
2. apr 2022

@ailiba ďakujem za odpoveď vážim si to 😇 , už 2x som mi vyvolávali pôrod v 5 mesiaci, len sa chcem proste uistiť..aby bolo už všetko v poriadku 🤞

ailiba
2. apr 2022

Joj, to je mi luto, urcite to tentoraz vyjde💗... Ale este je velmi skoro... Ak by sa nieco stalo, tak by sa to rychlo prejavilo, ine je to vo vyssich štádiách. V tomto mas asi stastie, ze sa to stalo na zaciatku... Je to bud, alebo.

jaskolka
2. apr 2022

Musel by to byt veľmi silný naraz(auto havária, pád z výšky) , aby to v takom skorom štádiu nejako ublížilo. Zárodok je veľmi malý a je úplne chránený v maternici. Takže keď nekrvacas, nemáš kŕče, silné bolesti, tak málo by byť všetko v poriadku.

mamutka
2. apr 2022

Neboj, ja som na začiatku tehotenstva prešla na bicykli v kopcoch 40 km, skoro som tam zdochla od námahy, pekne MTB. Keď som potom zistila ze som tehotná, až mi zle ostalo. Keby som to tušila, takú kravinu radšej nerobím a neriskujem. To buchnutie ti iste neuškodilo ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre