Budú ma testovať ešte aj v pôrodnici?

florianabotosova
25. mar 2021

Ahojte žienky. Dnes som bola na antigenovy test ktorý vyšiel pozitívny. Som doma v karanténe a po 8 dňoch idem na PCR test. A na začiatku mája mam termín pôrodu budú ma testovať aj v porodnici? Keďže už bude že som covid prekonala a vlastne sa vtedy tých 90 dní netreba chodiť testovať. Ako to funguje v porodniciach? Za každú normálnu odpoveď ďakujem.

veronikaszabova
25. mar 2021

@florianabotosova naco ides na PCR?

florianabotosova
autor
25. mar 2021

@veronikaszabova no kvôli tomu ze som pozitívna a volala som s obvodnou lekárkou ktorá mi povedala ze po 8 dňoch mam ísť na PCR test

veronikaszabova
25. mar 2021

@florianabotosova blbost. Nemusis ist na ziadny PCR test. Nakolko ten bude s velkou pravdepodobnostou poz. a budes dalsich 14 dni doma.

hettinka
25. mar 2021

@florianabotosova nie, nemôžeš ist na PCR test, to by bolo porušenie karantény. Si pozitívna, takze zostavas minimálne 14 dni doma v karantene a na PCR treba objednať cez korona.gov.sk všetkých členov domácnosti, ktorí sú od tvojho pozitívneho testu v karantene samozejme tiež. Oni dostanú termín na ten 8. deň.

K tvojej otázke, to závisí od konkretenej pôrodnice a možno ta už testovať nebudú.

nikpa
25. mar 2021

@florianabotosova obvodna lekárka bola asi mimo alebo si ju nepochopila, na žiadny ďalší test nechod. Polovica rodiny bola pozitívna ale ani jeden z nas nedostal inštrukcie ísť sa dať po 8 dňoch opätovne testovať. Len členovia domácnosti sa museli objednať na test. Ako to bude v máji v pôrodniciach ani srnka netuší...

mima173
25. mar 2021

@florianabotosova mne vyšiel v koncom januára antigenovy pozitívny a vôbec ma nikto neposielal na PCR, ani doktorka ani z hygieny keď mi volali. Akurát som si potom vybavila u doktorky papier že som prekonala Covid

florianabotosova
autor
25. mar 2021

@nikpa nie tak hovorila ze po 8 dňoch mam ísť znova na test ale oni už v tom majú taký guľas ze sami nevedia.... Otec on nie je somnou v domácnosti ale keďže som bola s nim v kontakte tak volal na rúvz a tam mu povedali ze nemusia byť vôbec v karanténe len ze nech sa idú o týždeň testovať a nech si sledujú ze ci nemajú nejaké príznaky

veronikaszabova
25. mar 2021

@florianabotosova nie, ty na PCR test nejdes. Tvoj otec, ak je priamy kontakt, ostava doma a od posledneho kontaktu s tebou, na 8my den ide na PCR. Ak bude neg., dokonci karantenu 14 dni

florianabotosova
autor
25. mar 2021

@veronikaszabova no tak aj moja doktorka je potom dobre mimo lebo mne tak povedala ze aj ja aj ostatní ktorý boli somnou v kontakte sa majú takto dat testovať. Mne už šibe z tohto ze každý inak to vysvetli ze kedy sa treba ísť dať. Predtým zas minulý rok v máji bol otec pozitívny a my všetci negatívny a museli sme po týždni ako sa zistilo ze je pozit sa dat testovať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre