Čakanie na samovoľný potrat

adelka300518
5. jan 2019

Ahojte baby, som po IVF, v 7+0tt som bola na kontrolnom ultrazvuku kde bol pekný gestačný vak 22 mm a žltkový vačok 6 mm ale nevedeli sme nájsť embrio a srdiečko tak som odchádzala so správou-neperspektívna gravidita - vyčkávanie na spontánny potrat. To bolo 20.12. A lekár povedal že do týždňa najneskôr do konca roka to príde. Odvtedy vyčkávam a nič. Včera som si robila test a bol okamžite pozitívny do 3 sek. Máte s tým niektorá skúsenosti? Koľko to bude ešte trvať? Čo to vysoké HCG? Dakujem za každú reakciu.

pininka
5. jan 2019

@adelka300518 mne bolo niečo vidieť až v 8tt, išla by som radšej ešte raz k lekarovi

tamvtme
5. jan 2019

A to ti už potom nerobili ďalšie Sono?

katarina5194
5. jan 2019

@adelka300518 ja by som ešte počkala. A išla na jedno sono. Počula som aj také ze ich Dr poslal na cistenie a nakoniec sa objavylo srdiečko ktoré bylo ako o závod.

haanovajana
5. jan 2019

@adelka300518 ja by som tiez pockala a isla na sono este.

adelka300518
autor
5. jan 2019

Prvý krát bolo sono 17.12 a druhý krát 20.12 ale žiadne embrio, iba vačok narástol🤷🏻‍♀️ Boli veľmi skeptickí, pozerali má 2 lekári. Tým že som bola na IVF presne vedeli kedy bolo oplodnenie. Bolo to 35 dní po oplodnení.

sue1978
5. jan 2019

skusila by som este kontrolne sono. HCG neklesa hned. pri MA som mala pozitivne testy a uz davno srdiečka nebili.../ som sa nimi ukludnovala, ze je vsetko ok.... doktor povedal ze dobra blbost/. a tak ci tak som musela ist na kyret, lebo ani po dvoch tyzdnoch sa krvacanie nespustilo. a testy boli stale pozitivne. ked som potratila druhýkrát, tak som to odkrvacala za 6 hodin doma a odmietla som ist na kyret. lekar z centra suhlasil ale kazdy druhy den sledovali HCG ci klesa... na nizku hladinu som sa dostala asi za 7-10 dni.

adelka300518
autor
5. jan 2019

@sue1978 7-10 dni po krvácaní?

sue1978
5. jan 2019

@adelka300518 ano. tiez som bola z toho dost prekvapena ako pomaly to ide dolu. podstatne bolo ze to klesalo

adelka300518
autor
5. jan 2019

@sue1978 takže i keď už podľa lekárov 3 týždne krpec nežije je to vysoké hcg normálne?
Rada by som verila na zázrak ale videla som to sono a kočky čo boli so mnou na vklade mali vtedy už 6 mm embrijka.

hombalka
5. jan 2019

Ja som bola v 11tom tyždni ale podla sona to vyzeralo na 5ty max 6ty tyždeň. Tak ma poslali domov čakať kedy pride k samovolnemu potratu. Už ked sa mi doma spustilo krvacanie ani nie po tyždni od toho sona, mi v nemocnici spravili dalšie sono aby skontrolovali či vyšlo všetko a či nie je potrebne ešte čistenie a vtedy mi lekarka povedala aby som si o 2 tyždne spravila tehotensky test a ak by bol stale pozitivny aby som prišla späť do nemocnice. Ale že skôr ako o 2 tyždne nech si ho ani nerobim lebo že to trva kym hladina hcg klesne. Ešte po tyždni som mala test pozitivny, potom po dvoch tyždnoch už bol negativny. V každom pripade mi je luto čim si prechadzaš, prajem vela sil...

sue1978
5. jan 2019

@adelka300518 test je citlivý aj na nízku hladinu v začiatkoch tehotenstva a kým sa to dostane do normálu tak to chvíľu trvá. Ja so si robila test každý deň lebo som si myslela že kým je pozitívny tak sme Ok. Tiež som verila že konečne po 19 rokoch sa stal zázrak a v 11tt bolo po zázraku. Tebe držím palce nech další et už dopadne dobre aby si sa dočkala svojho drobca.

miruska128
7. jan 2019

@katarina5194 presne to mala ak švagriná, dr. uz tomu nedával šancu, bola v nemocnici, ze ju odsledujú, uz ju tiez posielal na cistenie a nakoniec srdiecko bilo ako zvon, a dnes je z neho krasny zdravy chlapcek, urcite treba este zajst za dr

fazula1
15. jan 2019

@adelka300518 tak ako to dopadlo? Dúfam, že ok

elizita
15. jan 2019

@fazula1 ma v profile ze je v 11tt 🙂

adelka300518
autor
15. jan 2019

@elizita baby profil som stále nezmenila, ešte to neprišlo. Včera som mala slabunko hnedý výtok ale odvtedy nič. Vo štvrtok idem ku gynekológovi som zvedavá čo povie.

fazula1
15. jan 2019

@adelka300518 držím palce ❤️

adelka300518
autor
15. jan 2019

@fazula1 cítim sa dobre. Nič mi nie je. Okrem toho že sem tam slabučké bolesti v podbrušku max pár minút a brucho mám stále nafúknuté. A to už chodím aj behať a bola som ale na 6-ruch túrach.Ale ozaj to trvá dlho. Možno tým že včera som mala trochu toho výtoku sa to už spúšťa. Myslela som že do konca roka to bude za mnou a som v polovici januára.

fazula1
15. jan 2019

@adelka300518 myslíš, že je to nezvratné? To srdiečko tam už nebije?

adelka300518
autor
15. jan 2019

@fazula1 podľa toho čo hovorili som na 99% presvedčená o konci. Bol by to krasny zázrak. A nemám žiadne príznaky. Ale že vôbec nič. Preto ani nedúfam. Uvidíme či sa do štvrtka rozkrvácam ak nie tak kontrola u gynekológa. Bohužiaľ mal voľný termín až na 17.1

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre