Candibene - clotrimazolum

22lucinka
26. júl 2013

Ahojte, lekar mi diagnostikoval vaginalnu mykozu v 8 tyzdni tehotenstva a nasadil mi candibene-clotrimazolum, mate s tym uzivanim niekto skusenost. Som trosku opatrna, pretoze som citala, ze taketo pripravky sa v prvom trimestri neodporucaju.Dakujem za odpovede.

xenicka13
26. júl 2013

treba dr. pocuvat, nic sa nestane, horsia by bola nelicena mykoza a jej nasledky

danka2105
26. júl 2013

@22lucinka Mne ho dr. predpisal pocas tehu az dvakrat, no vobec mi nepomohol. Vratilo sa mi to. Snad tebe pomoze 🙂

22lucinka
autor
26. júl 2013

Xenicka, ja som namiesto toho chcela skusit bylinkove vaginalne vyplachy, tak uvidim, ako sa rozhodnem, ale dakujem pekne za radu 🙂

22lucinka
autor
26. júl 2013

@xenicka13 Xenicka, ja som namiesto toho chcela skusit bylinkove vaginalne vyplachy, tak uvidim, ako sa rozhodnem, ale dakujem pekne za radu emoticon

22lucinka
autor
26. júl 2013

@danka2105 a ako to riesis Danka?

danka2105
26. júl 2013

@22lucinka Vyriesilo sa to porodom. Odvtedy som to nemala. Tiez som rozmyslala ci sa to Candibene moze alebo nie, lebo som si precitala pribalovy letak a nebolo mi vsetko jedno, ale tak lekar vie co robi....pomohol mi na par tyzdnov potom sa to vratilo a predpisal mi to znova. No a po porode som to uz nemala....zatial 🙂

aristka
26. júl 2013

ak je mykóza a si tehu ,určite by som neexperimentovala a výplachy v tehu sa absolútna neodporajú a riskovať ak ti to neprejde ,neviem či ti to stojí zato....ja som tieto antimykotiká brala ako tehu a je všetko ok,nasaď si probiotiká celkovo a pozor na sladké a užívaj si tehu...

nicky07
26. júl 2013

@22lucinka ja som pri prvom tehotenstve šla z jednej mykozy do druhej. užívala som Clotrimazol tbl a Canesten masť. pravdou je že som bola až závislá na sladkom a to sa asi prejavovalo aj tými mykozami. posledny zapal som už nestihla preliečiť ako by trebalo a ked sa malá narodila velmi ma zvnútra potrhala. nedalo sa to ani šiť čo to zapálené tkanivo sa trhalo a trhalo ďalej. pôrodník bol už nešťastný chcel volať chirurga aby to nejak došil. no malinkej tablety neublížili nijak. taktiež aj pri treťom tehotenstve som mala jedenkrát mykozu a dostala som Clotrimazol tbl a asi týžden na to som začala krvácať, bola som v 24tt a hrozil predčasný pôrod. infekcia zrejme spôsobila že som sa začala otvárať predčasne. takže určite nepodceňovať žiadne ochorenie. dr vie o lieku aj jeho nežiaduce učinky a určite ti ho nepredpisal len tak, ale pre to že vie že je pre teba bezpečny a je potrebne ťa ním preliečiť. držím palce nech si čo najskôr v poriadku a môžeš si užívať tehotenstvo.

22lucinka
autor
26. júl 2013

Dakujemmm kocky za odpovede---no Nicky ty si si prezila svoje 😒 ale som rada ze uz je vsetko v poriadku

zuzi79
26. júl 2013

ja som tiež brala lieky na mykozu v tehotenstve, resp. na samom začiatku, lekárka hovorila, že je to v pohode a ja som jej verila. Veď neliečená infekcia by bola ešte horšia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre