Celodenná nevoľnosť a nič mi nezaberá

lussy1305
12. nov 2014

Ahojte
od rana ako vstanem az kym vecer nezaspim je mi zle, nevraciam ale je mi strasne zle od zaludka....teraz ku koncu dna vobec nevladzem. Nepomahaju ani lizatka, coca cola, ani ked si trochu niecoho zjem....existuje este nieco?
Toto mam len treti tyzden od dna spolodenia nasho baba a 2 tyzdne je mi uz takto zle.... uz fakt nevladzem

zaneta123
12. nov 2014

@lussy1305 ahoj, mne pomáhal zázvorový čaj, zle mi bolo do ukončenia 4. mesiaca, a to som sa musela starať ešte o staršieho syna (mal 15 mesiacov).

lussy1305
autor
12. nov 2014

@zaneta123 ja mam z lekarne zazvorove lizatka
mne povedali, ze zazvorovy caj pit nesmiem ako tehotna, maximalne len tie lizatka

alicka850
12. nov 2014

Skus mat stale nieco male po ruke a pomaly zobkat,keksik alebo nieco take. Aj ked nemas chut,ale prazdny zaludok nevolnost este zhorsuje. Ak mozes,daj sa na PN,lez v posteli. Ja som bola prvykrat g zivote na PN pri druhom tehotenstve na par dni,fakt sa nedalo.

sisika
12. nov 2014

Ahoj,ja som to mala podobne-mne pomohli len homeopatika.

lussy1305
autor
12. nov 2014

@sisika vidis to mi nenapadlo ja mam doma hoemopatika, predali mi to v lekarni pred par dnami ked ma trasne boleli krize.... teraz som si uvarila ryzu a pomaly ju do seba tlacim, trochu mi je uz lepsie

lili19
12. nov 2014

@lussy1305 ahoj☺️presne viem ako sa citis...ja koncim 16tt a je mi este stale zle,ale uz ooovela lepsie ako v 7-12tt...presne ako ty nebola som schopna nic len lezat v posteli ale ja som este sj grcala...nezaberalo nic len po lyzickach cola a pukance😉dostala som do seba len trosku zemiakovej kase.ono sa ti to urcite trosku zlepsi len treba vydrzat😉

sisika
12. nov 2014

Ja som vtedy plakala a obvolavala kamosky-za dva tyzdne som schudla skoro 5kg,a ked som treti den pravidelne vracala pri brane skolky kam som nosila dcerku-to bolo strasne.
Poradili mi jednu homeopatku - a za tri dni bol pokoj...
Drzim ti palce aby ti to tiez pomohlo.
Nepamatam si nazov,ale znelo to podobne ako ipecac alebo take nieco.

vafinka
12. nov 2014

ahoj ak ti mozem poradit, pi po trosickach matovy caj, ale max 1 sialku za den, ziadny zazvorovy caj, lebo je toicky pre malicke, jedz po troskach banan, uvar si krupicu, puding, zemiaky, slane tycinky, troska kofoly, jedz iba po troskach, a taktiez tak pi, ja som vracala od 10tt po 7 mesiac, boli dni ked som visela na zachode od rana do noci, bolo to cosi hrozne, neprajem nikomu, drz sa, hadam to coskoro prejde 😉

vafinka
12. nov 2014

@lussy1305 🙂

lussy1305
autor
12. nov 2014

@vafinka dakujem...idem skusit zaspat nech nic necitim 🙂

sante81
12. nov 2014

@lussy1305 neberieš nejake hormony? Napr duphaston? Mne bolo zle z toho, 4x som si poležala na infuzkach, ak ti nebude lepšie, chod do nemocnice, tam ta daju dokopy, držim palce a trochu viac pozitivneho myslenia, všetko je o psychike, teš sa na babo, oddychuj, všetko raz prejde

terezka1947
12. nov 2014

@lussy1305 verim ti ☹ zazivala som si to iste...ak uz to bolo naozaj zle... sem tam zabrali pukance....no a po nejakych 4mesiacoh to preslo nejako zo dna na den...ale prisli ine veci 😒 ,co uz....nas udel matiek

sisaka
13. nov 2014

@vafinka to pocujem prvy krat, ze zazvor je toxicky pre dieta. Tu v Kanade bylinkam a prirodnym liecivam moc neveria, ale zazvorovy caj je to prve, co poradi aj lekar proti nevolnosti pocas tehotenstva. ak zenam nechuti odporucaju Canada Dry, ci iny "ginger ale" , pripadne zazvor v kapsulach. Zazvor je velmi efektivny, pouziva sa aj pri nevolnosti pri cestovani, ci ine traviace problemy.

@lussy1305 Zazvor mam vyskusany - mne pomohol, ako som uz napisala tu v Kanade je odporucany, taktiez som nemohla ostat hladna, takze som vkuse nieco jedla, co i len par crackers a pod. skratka v ziadnom pripade nie prazdny zaludok, to mi bolo nenormalne zle.

tova
13. nov 2014

aj ja som cumlala zazvorove cukriky a ovela lepsie mi bolo na zaludok, fungovala som normalne aj jedla, len slabu nevolnost som mala, bez cukrikov to bolo skoro aj na zvracanie

vafinka
13. nov 2014

@sisaka mne tak povedal moj lekar a aj v lekarni, ono bylinky v tehu by sa nejak nemali uzivat, 🙂

vafinka
13. nov 2014

@lussy1305 skus a uvidis, mozno efekt nebude hned ale poskusaj 🙂

dana_l
13. nov 2014

nepotesim ta, ja som mala tri taketo tehotenstva - nezvracala som ale bolo mi velmi zle od nevolnosti od zaciatku takmer az do uplneho konca tehotenstva. jedine co pomaha je uplny paradox - jest - take zobkanie - pocas celeho dna. inak som nevedela fungovat. nebola som kvoli tomu na pn, som normalne pracovala.

lussy1305
autor
14. nov 2014

@vafinka
@dana_den zacinam v posteli s luzatkom, potom 🙂 chlieb s maslom+sunkou+paradajkou, dam si jablko, a hlavne ma pri zivote drzi kinder mliecny rez :D a cely den mi nie je zle 🙂) denne ich zjem 3-4 a som v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre