Cervix 2 cm v 21. týždni tehotenstva

28. mar 2024

Ahojte bola som dnes na poradni a som v 21 týždni tehotenstva. Všimla som si na papieri že tam mám cervix 2 cm dlhý sakrálne orientovaný tuhej konzistencie. Keď som bola na poradni na začiatku marca tak som mala cervix 40 mm dlhý. Môj gynekológ mi na to nepovedal nič. Je to v poriadku ? Cítim už približne 2 týždne ako keby taky tlak v pošve ale to po chvíľke prejde. Mám z toho strach či sa mi neskracuje krčok a doktor mi ani nič nepovedal na to. Som prvý krát tehotná.

k47
31. mar 2024

Pri osobnej skúsenosti sa nedá oddeliť príčiny a dôsledky. Niekoho môže mesiac ležania v posteli tak oslabiť, že potom prvý pohyb mimo domu vyvolá skrátenie krčka. A u niekoho to môže byť úplne jedno, lebo krčok jej mäkne aj s nohami hore kvôli nedostatku progesterónu.
To však neznamená, že by som mala odvahu protirečiť lekárovi, ktorý mi odporučí ležať celé dni. Ani že idem presviedčať ženy, ktoré si to už odležali, že mali radšej chodiť po horách 🙈. Zas taký odľud nie som.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre