Chirurgický zákrok počas tehotenstva

zuzik198
22. feb 2019

Ahojte viem že tu je dosť diskusii o operáciách v tehotenstve a ja mám podobný problém. Na malíčku v strednom článku z vnútornej strany ruky sa mi ešte pred tehotenstvom urobila taká malá červená bodka za celý čas sa nezväčšovala tak som to neriešila až teraz nedávno sa zväčšila tak že to vyzerá ako bradavica alebo pľuzgier priemer asi tak 8mm obvodná ma poslala ku kožnej a tá mi povedala že to je na chirurgiu lenže tam môžem ísť až keď prestanem kojiť že si mám na to dávať pozor lebo že z toho pôjde veľa krvi keď to praskne a veru prasklo a asi pol hodiny som nemohla zastaviť krvácanie lenze z toho doslova striekala krv prúdom ako z hadičky a odvtedy musím mat prst obviazany a akonáhle chcem vymeniť špinavý obväz zase začne krvácať momentálne som v 34tt a bojím sa že keď z prsta ide toľko krvi tak pri cisárskom stratím ešte viac krvi a čo keď sa niečo skomplikuje

erickatt
22. feb 2019

@zuzik198 choď na chirurgiu. Ti to vycistia a dajú aspoň jeden stich

zuzik198
autor
22. feb 2019

@erickatt tiež nad tým rozmýšľam lenže môj snúbenec s tým nesúhlasí že mam vydržať kým dokojím.

zuzik198
autor
22. feb 2019

Takto sa veľmi nedá fungovať a keď ešte potom sa budem starať o bábätko. A nechcem ho kúpať v gumených rukaviciach :-/

mondolina
22. feb 2019

@zuzik198
Riadila by som sa tým čo povie doktor a nie snúbenec, aké veľké bábätko kojis? Veď pár hodín kým sa vylúči anestézia vydrží.

erickatt
22. feb 2019

@zuzik198 za 4 dni to mas zahojene

zuzik198
autor
22. feb 2019

@mondolina ešte nekojim ešte ma len čaká pôrod. 31.3. Mam termin 🙂

ave17
22. feb 2019

Ved dieťa sa ešte ani nenarodilo a ty máš čakať kým dokojis??? 🤣 No snúbenca by som veľmi rýchlo zrušila, vlastne by som sa ho ani nepýtala

ave17
22. feb 2019

@mondolina dieťa nie je ešte ani na svete... 🤔

zuzik198
autor
22. feb 2019

@erickatt dnes stíham asi už len pohotovost lebo do mesta ideme až poobede potom až pondelok asi by som mohla ísť.

mondolina
22. feb 2019

@ave17
Preto sa mi to nezdalo, som myslela že je tehotná a že ešte popritom aj dojčí.

erickatt
22. feb 2019

@zuzik198 tak choď na pohotovost... DNES !!!!

erickatt
22. feb 2019

@zuzik198 ale povedz, ze sa ti to po obede stalo

zuzik198
autor
22. feb 2019

Pred par minútami vymenený obväz (ak niekomu vadí krv tak prepáčte to len že z toho netečie trošku krvi)

erickatt
22. feb 2019

@zuzik198 hned na pohotovost!!! Naco ako čakáš

zuzik307
22. feb 2019

@zuzik198 ruku si daj vyssie- nad uroven srdca a smer chirurgicka ambulancia CP /nie pohotovost/...opichnu, zastavia krvacanie...

mondolina
22. feb 2019

Tiež nechápem na čo čakáš.

jaris84
22. feb 2019

Chod s tym na pohotovost este dnes. Pokial je to bradavica, bude snubenec spokojny, ked ju prenesies na babo, ked trva na tom, aby si s tym vydrzala, kym dokojis(a to male este ani nie je na svete). Bradavica je virusove ochorenie a prenasa sa dotykom. A babatka sa budes dotykat non stop- ci pri kojeni, prebalovani, kupani...

beky1813
22. feb 2019

Ako ty nemas vlastny rozum? Toto chces nechat zajst az po infekciu? Lepsie bude, ked dostanes otravu krvi?

zuzik198
autor
22. feb 2019

Akurát som sa vrátila z pohotovosti zašili mi to aj obviazali. Že to bola puknutá cievka.

zuzik198
autor
22. feb 2019

@beky1813 ja mám vlastný rozum ale keď mi kožná povedala že mi s tým nikto nič robiť nebude a keď mi to ešte nekrvacalo tak som to neriešila

beky1813
22. feb 2019

@zuzik198 no vidis to.esteze existuje kon, inac by si nesla

zuzik198
autor
22. feb 2019

@beky1813 no neviem išla by som ale neviem Kedy. Niekedy človek potrebuje radu od niekoho iného ako od rodiny kamarátov hlavne vtedy keď sa názory všetkých líšia.

asia83
22. feb 2019

@zuzik198 Vy chcete vykrvácať? Ešte k tomu tehotná... Teraz na pohotovosť a riešiť s doktorom zrážanlivosť krvi.

katarinamarkova
22. feb 2019

@zuzik198 hmmm vydrz podľa snubenca kým odrodis odkojis co môže trvať aj par rokov 😊 a potom zacni riešiť otvorenu ranu na ruke. Skutočne?????

zuzik198
autor
22. feb 2019

@katarinamarkova snúbenec to nemal zo svojej hlavy ale na odporúčanie kožnej ktorá mi to navrhla. A keby mi to prasklo na krvácanie mi poradila iba dezinfekčne tampóny z lekárne. A už mi to zašili.

mondolina
22. feb 2019

@zuzik198
Tak ale kožná asi nevedela, že máte problém so zrážanlivostou krvi.

katarinamarkova
22. feb 2019

@zuzik198 😊 prepac ale že kozna ti radila chodiť do dokojenia s otvorenou ranou len s pouzitim dezinf.tampona??? A že snúbenec sa na to dokázal pozerať a ešte ti radil rešpektovať toto???

zuzik198
autor
22. feb 2019

@mondolina to som nevedela ani ja že to je problém so zrážanlivosťou krvi. Na hematologii mi nič také nepovedali a to tam chodím každý mesiac

zuzik198
autor
22. feb 2019

@katarinamarkova keď som bola kožnej ešte to nebola otvorená rana ale v podstate tak mi to poradila že si mám na to dávať pozor a keď mi to pukne a bude krvácať mám si to obviazat a keď dokojím a budem chcieť s tým niečo robiť mam za ňou prísť. A snúbenec sa bojí lebo je to naše prvé bábo a ja som prvorodicka s epilepsiou a celé tehotenstvo ma doktor strašil že sa môže narodiť choré atd atd a on sa teraz bojí ešte aj celaskonu.

katarinamarkova
24. feb 2019

@zuzik198 😃 a nechať ta krvacat z ruky niekoľko rokov kým nedokojis sa akože neboji? 😃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre