Chlamídie v tehotenstve. Mali dáke následky?

lubecka
8. aug 2006

Ahojte, dovolila som si otvorit temu ohladne chlamydii. Chcem sa opytat ake mate skusenosti s nimi, ci vam nejako negativne ovplyvnili zdravie, popripade aj vasho dietata a ci ste nemali problem otehotniet, ak ste boli dlhodobo infikovane chlamydiami, ci vam zanechali nejake nasledky... vdaka

a2303
11. mar 2008

ok, ďakujem!!! Dufam, že to bude ok 🙂

takyna
11. mar 2008

Držím palce a2303, určite budeš ok 🙂 a nemáš za čo rada poradím, keď viem 😉

niky131
17. mar 2008

Ahojte, prosim Vas chcem sa spytat ci chlamydie vznikaju len pohlavnym stykom? Moc je to dolezite a ak nie este ako mozu vzniknut? dakujem

dckami
3. apr 2008

holky,
jsem v této diskusi poprvé, ještě včera jsem nevěděla, co jsou to chlamidie. Dneska se násto bohužel týká.
Pomoooooc, já se z těch nemocí taky nevyhrabu 😢 😢 😢 😢 😢 . Před polednem mi volala moje dr. gynekoložka, ke které jsem měl dneska jít na kontrolu po laparoskopii. Přišly jí výsledky z nemonice a při laparce mi odebírali z břicha nějakou tekutinu, která se posílala na rozbor. Ten dopadl hrozně, našli tam chlamydie 😠 . Takže jsem jela z práce k ní do ordinace, beru antibiotika Doxybene 100 na 20 dní. I manža musí jít na urologii na vyšetření.
Jenže se léčíme na neplodnost v Pronatalu a na pondělí máme domluvenou inseminaci a teď do toho mám tohle. Můj dr. tam není, je nemocný, tak jsem mluvila s primářem, toho zajímalo jaká beru antibiotika. Prý to není takový problém, máme normálně přijet a IUI mi udělají.
Jsem z toho hotová, proč zrovna já musím mít sand všechno: porucha štítné žlázy, protilátky proti spermiím, teď ještě chlamydie 😢 😢 😢 ☹
Můžete mi říct, po jaké době jste se jich zbavili? Jaké vyšetření na uroogii čeká manžela?

mesiacik
3. apr 2008

ahoj dckami,
my sme tiez mali dohodnute ivf, a1 tyzden predtym mi prisli vysledky z vyterov a pozitivne chlamydie. Brala som sumamed 3 dni 500mg. A citim sa uz lepsie, spinenie preslo, bolesti v podbrusku. Minuly tyzden som bola na kontrolnych steroch, tak dufam, ze to bude uz v poriadku. Moj manzel bol tento tyzden na urologii; so sebou si priniesol ejakulat, moc a tam mu robili vyter z mocovej trubice a brali krv, tiez teraz cakame na vysledky. O 2 tyzdne by som mala nastupit na stimulaciu podla toho ake budu vysledky. Ale pokial budem ok tak pojdem dotoho! Inak neviem kde som ich chytila, v roku 2006 som to mala negativne, s manzelom sme si verni ...

Drzim palce,

meleri
3. apr 2008

Dckami,

já ty chlamydie taky měla..bohužel jsem tím i nakazila manžela..záleží na tom, jak dlouho jsi tuto nemoc měla..myslím že se to rozvine až tak po 5-6 letech..do té doby to nedělá myslím nic.. já to taky měla delší dobu. Problém je, že jestli bys to měla třeba tak deset patnáct let tak to nějak poškozuje vejcovody a žena může být neplodná..ale to až opravdu po delší době..zkus zapřemýšlet, od koho jsi to mohla chytnout a pak spočítat jak dlouhá doba uplynula od toho rizikového styku..
Zbavit se dá toho velice lehce-antibiotiky..jedna dávka se bere hned a druhá pak myslím po třech týdnech..ale jsou určitě různé druhy dávkování..
Jestli jsi byla na vyšetření průchodnosti vejcovodů a vyšetření dělohy sondou (nevím jak se tomu říká, myslím hysterografie a hysterskopie tady u nás) a nic ti nejzjistili tak ti nemoc neublížila..jen je prostě v organismu..aspon tak nám to vysvětlil náš doktor...
Mého manžela nevyšetřovali,zjistili nám to z krve..jenom ho taky přeléčili antibiotiky a pak několik krevních testů a bylo to ok..úspěšně jsme se toho zbavili do měsíce..
Akorát já ztěch antibiotik dost zvracela, asi jsem na ně byla alergická..
Neber to tak moc strašně fakt to není tak hrozné pokud jsi to chytla nedávno....je to pohlavní nemoc, ale myslím že se najdou i horší.. 😕 Jestli se to tvoje tělo právě nebrání těm chlamýdiím a timpádem i útočí na spermie? to mě jen tak napadlo...

dckami
3. apr 2008

Holky díky,
nejhorší je, že nevíme, kde jsme to chytili. Jsme spolu 12 let, vdaná jsem 9 let a podotýkám, že jsem si celou dobu věrní, máme pohodové manželství, takže fakt nevím...??? Manžel hraje vodní pólo, dr. říkala, že i to může být příčina, je neustále někde v bazénu, přemrštěná hygiena jak je stále ve vodě atd.. Já v bazénu od listopadu nebyla, když jsem tam chytla mykozu. fakt nevím, odkud to mám 😠 . Ale s tím už nic neudělám, hlavně se to přeléčilo a miminko se nám brzo povedlo.

meleri
3. apr 2008

Dckami,

nám doktor řekl, že to se nedá jinak než sexuálním stykem chytit. Tak nevím..jestli někdo z vás někdy dávno nezasexoval, a třeba už na to zapomněl..i to se stává..

ale neboj, to se přeléčí fakt rychle...jen je třeba potom dělat ta vyšetření, myslím hlavně u ženy.tak to aspon bylo u nás. tedy ta děloha a vejcovody..

mimka
3. apr 2008

dck: my sme sa liečili 7 mesiacov...3x 20 dní antibiotika a 20.2. sme mali konečne dobré výsledky... 😉 neboj...da sa toho zbaviť, mali sme zakázaný celú dobu sexik....ale stálo to zato 😵 daj vedieť ako sa držíte 🙂

meleri
3. apr 2008

7 měsíců? tak to je doba! 🙂 u nás to bylo fakt hned...možná že jsme to měli slabší..

diddi
3. apr 2008

dckami, ja som dostala mykozu ako prvy prejav tehotenstva 🙂 inak potom som to mala este v 30tt, vraj je to normalne ak tehotna dostane mykozu, meni sa ph vo vnutri...inak mozes to chytit hocikde, aj na verejnych zachodoch a vobec si nemusis sadat na dosku...jedz biele jogurty, vynechaj sladke, to podporuje tvorbu a stale, po kazdom pouziti toalety a chod vysprchovat STUDENOU vodou

mimka
3. apr 2008

a vlastne ani nevieme odkiaľ sa to vzalo...sme si prvý int partneri, manželia a určite si verní 😉 tak nechápem... neverím, že je to len pohlavná záležitosť 😠

mel: xi, ty dieťa šťastený...mesiac...uf, tak som to chcela, žiaľ pretiahlo sa to 🙂 ale dúfam, že teraz už len smer baby 🙂

diddi
3. apr 2008

nie je to len pohlavna zalezitost...da sa to chytit...bazen,verejne zachody, umelinkove spodne pradlo, to je zivna poda pre tie potvory a hlavne prezivaju aj vdaka konzumacii sladkosti

meleri
3. apr 2008

Diddi,

nepleteš si to s kvasinkama?

Já jsem teda pořád toho názoru, že je to pohlavní nemoc. 😎

Mimko,

jo já ani nikdy nevěděla, že to mám....ale když jsem brala ty antibiotika tak mi bylo strašně zle.. ☹ naštěstí už je to za mnou..
Já z bazénu chytla nějaké jiné bacily, nějaké virusy, ale chlamýdie na bazéně... 😕

mimka
3. apr 2008

mel: ja som tiež mala z bazéna kvasinky... 😠 a od vtedy ee stojace vody.. 😖 taktiež ná čakajú v júny kontrolné stery, tak dúfamm, že sa tie potvory nevrátia 😠

meleri
3. apr 2008

Mimko,

kvasinky nejsou chlamýdie, je to něco jiného... 🙂

bubisek
9. apr 2008

Ahoj holky,
me taky zjistili chlamydie - pri laparoskopii.
Dostala jsem antibiotika,ale jaksi nam zapomneli rict,ze by se mel prelecit i partner. Takze ted,kdyz uz to vim,tak uz je samo pozde,protoze jsme mezitim meli nechraneny styk.A mam je urcite nazpatek.

Nevite,jak se ty chlamydie prenasej?
Nechranenym stykem to chapu,ale i necim jinym? Treba libanim nebo oralne?
Ja jen, ze s partnerem jsme spolu 12 let. Pred tim ani jeden z nas styk s nikym nemel.A jsem si jista,ze nikdo 3 u nas obou roli nehraje.
Tak nechapu,kde jsem to chytila.

meleri
9. apr 2008

Tak jsem to konečně našla. A sama jsem byla překvapena...myslela jsem že je to jen pohlavní nemoc.. ale ne:

Přenos infekce je možný pohlavní i nepohlavní cestou. Sexuální přenos tvoří většinu všech kontaktních urogenitálních nákaz. Je určován technikou pohlavního styku. Nepřímo lze tuto infekci získat nedodržením hygieny – přenosem potřísněnými prsty rukou z genitálu např. i do očí.

nfekce probíhá ve většině případů nepoznána, bez příznaků. Řada žen vůbec neví, že jsou jejími nositelkami. Teprve až když se rozhodnou otěhotnět a zjistí, že jsou neplodné, bývá odhalena tato nemoc. Nákaza chlamydiemi je nejčastější pohlavně přenášenou infekcí.

Chlamydie se usazují v buňkách vnitřního kanálu čípku děložního, spojujícího pochvu a dělohu. Buňky pochvy nepostihují. Dokážou se ale uhnízdit v buňkách močové trubice nebo konečníku. Pokud není infekce chlamydií léčena, postupuje dál a poškozuje pohlavní ústrojí. Chlamydiové nákazy se projevují zánětem močové trubice (výtok z močové trubice – spíše hlenovitý, hlenohnisavý, bolesti při močení) a děložního čípku. U mužů se objevují samostatně ve 30 až 60 procentech, ale i v kombinaci s jinými původci. Komplikace, které mohou nastat, jsou obdobné jako u kapavčité nákazy.

bubisek
9. apr 2008

Meleri dik.
Takze si staci s nekym podat ruku,sahnout si pak do oka a je to. Na pohlavni nemoc zadelano.

a2303
9. apr 2008

Ahojte

Ako som už predtým písala, zistili mi chlamýdie asi pred mesiacom. Dostali sme s Drahým sumamed, Drahý bral 3 dni ráno - večer 500-ku, ja 3 dni 500-ku ráno - večer a potom 6 dní 250-ku ráno ... Neviem aké su to antibiotiká, dúfam že zabrali. Dnes ráno som bola na kontrolnom stere a o týždeň budú výsledky.
Doktor povedal, že ak budú negatívne, tak sa možeme začať snažiť o mimi...

Podľa Vás sa počas tehotenstva nemožu chlamýdie opäť obnoviť? (ak som ich mala?)

meleri
9. apr 2008

Bubisek,

taky mi to přijde jako blbost, ale stáhla jsem to z netu...
upřímně si myslím, že to na bazéně nechytneš. že jde opravdu jen při sexu..tak mi to řekl i můj gynekolog.

na netu ale všude píšou toto.

A2303

já teda nevím ale už je to skoro dva roky a už se mi to nevrátilo. podle mě to je fakt pohlavní nemoc..

a2303
9. apr 2008

Meleri, ďakujem...

Dufam, že výsledky budú ok

Ten sumamed nepoznáte? Sú to dobré lieky?

meleri
9. apr 2008

A2303,

já už si na to jméno léků nevzpomenu, mělo to nějaké dlouhé jméno...manžel to snesl dobře, ale já z toho měla průjem a zvracení...asi to byl trest za moje hříchy! 🙂 😅 😕

bubisek
9. apr 2008

Kdyby to byla jen ta pohlavni nemoc,tak nechapu,kde bysme to chytli,jak jsem psala vyse.
A2303 ja ty antibiotika dojedla,ale nikdo mi nechce delat kontrolni vysetreni a delani mimca taky zakazano nemame.
Kazdej doktor rika neco jineho.
Kazdopadne si logicky myslim,ze s chlamydiemi se snazit muzete,jen neni jiste,ze to vyjde,protoze to zpusobuje neplodnost.

mimap
9. apr 2008

Ahoj holky,

já jen z vlastní zkušenosti a co vím od dr. Chlamýdie se přenášejí hlavně pohlavně, ale jdou chytit i na wc, v bazéně nebo v sauně apod. Neplodnost opravdu způsobují, dokonce prý stojí za 80 % neplodnosti u nás. Jinak, jestli chlamýdie máte, tak se o mimčo určitě snažit nemůžete!!!! To až po přeléčení, až bude jisté, že chlamýdie nemáte. Mohla by se totiž stát, že mimčo potratíte nebo se narodí s dýchacími potížemi. Toto nemám z internetu, je to info od doktorky. Sami jsme s manželem chlamýdie prodělali a před snažením nám doktorka pro jistotu udělala další testy, aby bylo jisté, že je ani jeden nemáme.

a2303
9. apr 2008

Ahojte, ďakujem za odpovede!!!

Teraz som mala kontrolný ster, počkám na výsledok a až potom sa pustíme do snažilkovania. Fakt dúfam, že výsledok bude negatívny....

Ja som len taký bojko a stále sa bojím toho, že keď už budem tehu aby si mi tie chlamýdie nevrátili....
Ak ovšem sa mi podarí otehotnieť...

Ešte raz Vám ďakujem a prajem dobru noc!!! 😵

dckami
10. apr 2008

holky, vy mě strašíte, já beru antibiotika Doxybene 100 na 20 dní, tj. do 21.4.08, potom bych to měla dostat a po MS musím na kontrolní výtěr. Manžel jsde v pátek na odbět z močové trubice, atkauvidíme,zda to má také. 😕
Asi má nato každý lékař jiný názor - mě v pondělí v Pronatalu udělali IUI.

bubisek
10. apr 2008

Dckami,to tedy fakt jo,co doktor,to jiny nazor. Nam taky doktor nic nezakazal. Pristi tyden jdem poprve do Gennetu,tak jim to tam povim a jsem zvedava,co mi reknou. Holt se kdyztak jeste IVF pozdrzi o dalsi mesic kvuli preleceni chlamydii antibiotiky.

potulka
14. apr 2008

mne chlamydie zistila gynekologicka vlani v maji po tom, co som v priebehu jedneho mesiaca mala okrem MS aj 2x dost intenzivne 5 dnove spinenie. vzala mi krv a vysli z toho chlamydie. dostala som azitromycin na 5 dni. manzel bol u urologa - robili mu vyter aj odber krvi - a bol negativny, takze lieky ani nebral. (tu narazame na zahadu, odkial som ich nachytala ja, pretoze ineho partnera ako manzela som nikdy nemala. 😨 doktorka povedala, ze sa to veru da chytit aj z pradla alebo v saune.) po 6 tyzdnoch od dobratia liekov som bola na kontrole, to mi uz urobili vyter, a bolo to chvalabohu negativne. AVSAK, aby to nebolo take jednoduche, teraz v marci mi reumatologicka dala spravit testy na vsetky druhy chlamydii a vysli mi pre zmenu pozitivne tie plucne. 😠 to ma velmi pravdepodobne aj manzel, pretoze sme obaja od leta kadzu chvilu chori alebo soplavi (myslime si, ze sme to dostali v lietadle). tento druh chlamydii je vraj velmi bezny a lahko sa prenasa - ako chripka. takze znova antibiotika - sumamed na tri dni, potom 20 dni pauza, zasa 3 dni, zasa pauza a posledna davka. snazilkovanie ide preistotu bokom. 🙄

ellianka
14. apr 2008

ahojte 🙂
žienky, ak by som sa rozhodla dať si urobiť test na chlamýdie, môžem o to požiadať svojho obvodného lekára?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre