Choroba v prvom trimestri

meggie.sk
17. apr 2013

Žienky prosím Vás pora´dte mi niečo čo môže tehuľka v 1. trimestri. Som len na začiatku. Bola som minulý týždeň u lekárky, vravela som jej, že pracujeme na mimi, ešte som nevedela, že som tehu, tak mi dala zinath, vraj to môžu aj tehuľky. Lenže kým som sa to aj dozvedela, tak som mierne špinila, 2x také ružové čudo na papieru na wecku po malej, potom raz na slipke krv, neviem či to nebolo aj z toho, včera večer som mala chvalabohu poslednú tabletku a tak už lieky moc nechcem. ženská lekárka mi dala duphaston, dnes k nej idem

jarkasl
17. apr 2013

@meggie.sk ja som bola tiež na začiatku tehu trocha chorá a užívala som flavamed forte sirup a ospamox antibiotiká tie sú pre tehotné a pomohlo mi to síce som ich neužívala všetky len jednú tabličku tam ich bolo asi 5 lebo som sa tiež bála pchať do seba lieky ale pomohlo a duphaston som tiež užívala.....držím palce aby niečo pomohlo 🙂

meggie.sk
autor
17. apr 2013

@jarkasl No tak hádam vie čo mi dala 🙂 Ale lieky už nechcem, maximálne homeopatiká. Skôr vyskúšam asi čaj zo zázvoru ako som sa dočítala. Zaujímavé však je, že som ho aj predtým pila preventívne a nachytala som to ☹ Som zvedavá čo mi dnes povie lekárka, snáď bude mať na mňa čas lebo včera som jej len volala keďže ambulanciu má až dnes u nás, do mesta som sa nedostala. Tak mi dufaston dali na moje pekné oči 🙂 Mala som si dnes prísť po recept a odniesť im ho, ale lekárnička mi povedala, že už netreba, že mi to predala. Fakt bola zlatá. No idem dúfať, že mi ten čas fakt venuje

zuzka444
17. apr 2013

@meggie.sk ahoj ja som.tiez bola na zaciatku tehu chora.jedla som vela vela ovocia a kupila som.si homeooatika tie mozes kludne jest a davala.som si na noc paralen ten tiez mozes...niekedy som si.ho davala kazdych 8 hodin a pomohlo...a vela vela caju s citronom a zazvorom...paralen a ibalgin sa moze v tehu ale ibalgin som.sa bala brat bo obsahuje najviac svinstva ale paralen az tak nie...tak som.brala.ten..a aj kvapky do nosa som si davala.vyskusaj co uznas za vhodne 🙂

trish31
17. apr 2013

@meggie.sk mozes paralen na bolest a teplotu,inak teda len vela vitaminov....samozrejme,ak da lekar nejake ine lieky tak snad vie co robi

mishka27
17. apr 2013

Ahoj bola som neskutocne chora v 2trimestri.moja obvodna mi predpisala zinath.pre istotu som si volala svojmu gyn.a ten mi len potvrdil ze tieto antibiotika su v tehotenstve uplne povolene.ci uz na chrobu nachladnutia alebo mocoveho mechura.stym by tvoje spinenie nemalo mat nic spolocne..

maslenka47
17. apr 2013

@trish31
@meggie.sk v prvom trimestri by sa vobec nemali brat lieky na baze paracetamolu.

meggie.sk
autor
17. apr 2013

@mishka27
@trish31
no urobím všetko preto aby to dobre dopadlo. Ja to tiež mojej ženskej dnes spomeniem nech vie. Dúfam, že aj to špinenie prejde. Lebo presne na deň pred rokom to tiež tak bolo. Posledný menzes rovnako aj termín 🙂 Vravela som si skôr ako som sa radostnú novinku dozvedela, že do roka a do dňa by to bolo krásne. Navyše nás opustil dedko, tak by to potešilo. Pred rokom tiež špinila, išla som k lekárke, len tá povedala, že nič nevidí a neriešila to. Potratila som a tak som ju aj zmenila. Veľa ľudí sa na ňu sťažovalo. Taká pikoška mimo aktuálneho problému. Istý pondelok som mala ísť k nej do poradne, len ja som mala bolesti v podbrušku, tak som išla piatok predtým, nech pozrie čo sa deje. Len ma prehmatala, vraj maternica sa pekne zväčšuje a povedala, že sono mi robiť nebude, že je to zbytočné. A vysmiala sa mi do očí, čo sa stresujem, že mi nič nie je. A v pondelok už mi povedala, že bábätko je mŕtve :(

trish31
17. apr 2013

@maslenka47 ano?a preco?

trish31
17. apr 2013

@meggie.sk prefackala by som taku lekarku

meggie.sk
autor
17. apr 2013

@trish31 čo prečo?

trish31
17. apr 2013

@meggie.sk preco sa nemoze brat paracetamol?

meggie.sk
autor
17. apr 2013

Jaj, tak ta otazka nepatrila mne 🙂 To som si nevšimla 🙂

katarinkam
17. apr 2013

@trish31 nemal by sae ale ak je teplota je to to jediné čo môžeš, ja som tiež bola chorá a nedala mi nič len čaj som pila a na hrdlo bioparox. No bolela má hlava tak som si dala polku paralenu a potom mi bolo super 🙂 ibagin sa nesmie

katarinkam
17. apr 2013

@meggie.sk davaj si pozor na teplotu nesmie stúpnuť nad 38 potom je zle, treba sprchu studenú a paralen. Teplota ohrozí plod.

trish31
17. apr 2013

@katarinkam
@maslenka47 v tehotenstve sa nemozu brat ziadne lieky,ale neviem,ci je lepsie si radsej ublizit 40 teplotou ako si vziat jeden paralen.1000 mg denne kratkodobo vobec babatku neublizia,a ziadne vedecke studie ani nepotvrdili,ze by paracetamol mal negativny vplyv na plod.

Ja si myslim,ze je lepsie zobrat parkrat paralen ako potom plakat v nemocnici pod antibiotikami s nejakym fajnovym zapalom v tele

katarinkam
17. apr 2013

@trish31 to určite ja som si dala polku to je asi 250mg a lepšie ako teplota to bolo prvé na čo sa má pýtal doki či som teplotu nemala lebo to je veľmi zle

trish31
17. apr 2013

@katarinkam ja som si musea davat obcas paralen na trojklanny nerv lebo to som uz nevedela vydzat....

mishka27
17. apr 2013

@meggie.sk Krava!!!

meggie.sk
autor
18. apr 2013

@mishka27 To je slabé slovo, najradšej by som ju vtedy.... ale povedala som si, že hádam sa jej to v živote nejako vráti.

meggie.sk
autor
18. apr 2013

Kočky tak včera som bola u ženskej, zatiaľ tam nič nevidela, ve´d ešte mi len MS mal prísť, ale test pozitívny a to špinenie do toho.... Raz za čas. Ešte nič nevidela, dúfam, že sa to zmení, veľmi si to prajem....No ale psomenula som jej ten zinath, tak že z toho som nemohla špiniť, že ten tehuľky môžu, tak ma to na jednej strane trošku ukľudnilo.

mishka27
19. apr 2013

@meggie.sk presne toto si v podobnych situaciach vravim aj ja.ver tomu ze bozie mlyny melu,pomali ale isto!!!!!

meggie.sk
autor
19. apr 2013

@mishka27 Tak tak veru... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre