Chrípka v 21. týždni tehotenstva

3. feb 2024

Ahojte žienky 🙂 celá rodina mame chrípku, ale na som k tomu ešte tehotná…21 týždeň. Teploty mám 38 niekedy 38,5. Postačí mi paralen? alebo mám ísť do nemocnice keď sa to zhorší?

anastazia93
3. feb 2024

Ahoj ja som mala pred 2 týždňami, v 28 tt.
Volala som obdobnej a ona že skôr gynekológovi. Sestrička mi povedala že len Paralen, detské kvapky a klasika vitaminy. Ja som mala aj cez 39 ale vďaka Bohu len 1 deň. 38 je úplne v pohode.
Aj obvodná povedala že netreba teraz stresovať kvôli teplote. Dávala som si každé 4 hodiny lebo pod 38,5 to ani nešlo.

anastazia93
3. feb 2024

Aaaaa ešte povedala že keď by sa mi po 3 dňoch nezlepšovalo tak prísť na crp. Že antibiotiká môžem keby nieco.
Mne potom pomohli obklady na hrudník ruky, vtedy mi prvýkrát klesla teplota pod 38 a už nevystúpila tak vysoko. A straaaasne veľa čaju.
Držím palce.

autor
3. feb 2024

@anastazia93 ďakujem ti pekne ❤️🫶🏻

nevenka
3. feb 2024

Tak ak mas teploty, daj si ten Paralen a proste liec podla priznakov. Ja som mala crevnu chripku aj covid a tiez teploty do 38,5, este som sa starala o dalsie 3 chore deti, jeden mal cez 40 horucky. Zvladli sme to aj ja, aj vsetci. Mala je ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre