Clotrimazol/Canesten krém v prvom trimestri

23. jan 2022

Ahojte dievcata...moj doktor mi predpisal na svrbenie krem clotrimazol. Obsahuje tu istu zlozku ako aj canesten. Avsak v pribalovom letaku je napisane, ze by sa moc nemal uzivat v prvom trimestri, ako aj pri canestene. Som konkrétne v 7tt...uzivali ste tieto kremy v prvom trimestri a bolo vsetko v poriadku? Dakujem za odpovede.

zuzap33
23. jan 2022

Ano, uzivala som v 9.tyzdni. Infekcia moze sposobit potrat, tak nevahaj a liec sa.

autor
23. jan 2022

@zuzap33 dakujem…ano davam si uz odvcera, len sa toho bojim…ale co som citala aj zahranicne studie, tak je vhodny aj v prvom trimestri..a hlavne je to krem, ktory posobi lokalne, tak snad to bude v poriadku

kamoska_z_konika
24. jan 2022

Tiež s tým mám žiaľ osobnú skúsenosť, treba dávať iba zvonka zvnútra nie. Tiež sa trápim s mykozou ale kvôli progesteronu a tak mi poradil gynekológ.

autor
24. jan 2022

@kamoska_z_konika a tiez ste v prvom trimestri? A tiez canesten/clotrimazol? Dakujem za odpoved 🙂

kamoska_z_konika
24. jan 2022

Áno canesten mi poradil v 7 tt lebo ma strašne svrbelo a zistil z vyteru candidu. Dnu sa dá dat až od 12 tt alebo sa používajú také vaginálne tablety s clotrimazolom. Aktuálne som v 14 tt a doteraz natieram iba von lebo mam obavy, onedlho vysádzam progesteron snáď to zmizne.

kamoska_z_konika
24. jan 2022

Používala som ho aj ho ešte občas použijem ale babo je v poriadku. Skúste ešte aj volnejsiu spodnú bielizeň alebo ak ste pn tak volne pyzamove nohavice nech to dole dýcha. Pomáha mi aj keď mením často intimky.

kamoska_z_konika
24. jan 2022

@kamoska_z_konika dopĺňam info od ukončeného 12 tt. Čiže 12 +6 čiže začiatok 13 tt.

autor
24. jan 2022

@kamoska_z_konika dakujem za info…ano, doma iba volne nohavice 🙂 snad bude vsetko v poriadku

kamoska_z_konika
24. jan 2022

Nie je začo ☺️ keby dačo kľudne napíšte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre